Neler yeni

Welcome to SATBİL FORUM PAYLAŞIM

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It's also quick and totally free, so what are you waiting for?

Bir Satbil Forum Efsanesi

Satbil Reklam Alanı

Satbil Forum Reklam

Fransızlar'ın CEZAYİR Soykırımı.

MeKa

Banned
Local time
11:21
Bilmediğimiz gerçeklerde var.Bizi soykırımla suçlayan ülkenin yaptıklarına bakın sevgili dostlarım..ÇOK BİLİNÇSİZİZ ÇOOKK

LÜTFEN,KATLİAMI GÖRDÜKTEN SONRA BU SAYFAYI MAİLİNİZDEKİ HERKESE YOLLAYINIZ.

YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ (Son Sayfa da)

Moderatör tarafında düzenlendi:

seyfi

Administrator
Local time
Teşekkürler meka ,bravo sana zevkle seyrettim.işte belgelenmiş bu olaylar katliam olmuyor! Bence bizim meclisimizinde Cezayir'de yapılan bu soykırım günün anılması için karar çıkarması gerekir. Hep söyledim...

MeKa

Banned
Local time
ewet bu belgeseli heryere yaymak lazım kendileri cezayire soykırım da bulunmuş ama bize birde b::k atıyorlar fıransa senide allaha havale ediyorum

BEN MAİLİMDEKİ HERKESE YOLLADIM.ŞİMDİ BAŞLIĞADA GİRECEĞİM ZATEN.SEYFİ SENDE ÜYELERİMİZE MAİL EDİVER SANA ZAHMET.

batikan

New member
Local time
teşekkürler duyarlı bir calışma

toycan

New member
Local time
arkadaşlar dün kanal B deki görüntüler yapanların anlattıklarıyla dahada kötüytü adamlar nepal pompalarıyla insanları nasıl yaktıklarını görseniz şerefsiz 7 yıl önçe hitlerinde onlara yaptığı eziyeti anlatıyor ama hiç akıllanmamışlar hitlerin onlara yaptıkları onların cezayir insanlarına reva gördüklerinin yanında bir hiç o yüzden bunlara karşı cevapsız kalmamak en doğrusu

borlumemmed

New member
Local time
ellerinize sağlık duyarsız kalmayalım

makas

New member
Local time
bunlar insan değil zaten.hep fransız kalıyorlar.iyi bir çalışma olmuş teşkler

@hmet

UZAKLARDAN
Local time
09:21
Dostum sagol daha bilincli olmaliyiz, halk olarak üzerimize düseni yapmaliyiz en basiti Fransiz ürünleri almamaliyiz,burda siyasetcilerimize yazarlarimiza herkese is düsüyor.

afiyaka

New member
Local time
Tüylerim diken diken oldu arkadaşlar ama kızdığım nokta millet olarak ayağa kalkmıyoruz herifler neler neler yapmıp sadece bikaç söylemle yolda kalıyoruz.biz birlik ve beraberliğimizi mi unuttuk yoksa. evet evet bence birlik ve beraberliğimizden ödünler vermişiz ve vermeye devam ediyoruz.düşünün bir kere özellikle büyük şehirlerde aynı apartmanda oturan birçok kişi birbirini tanımadan günlerini gecirir olmuş ufacık bir tebessümü bile çok görür olmuşuz birbirimize.Birliğimize sahip çıkmalıyız arkadaşlar bunun milliyetçilik bağlamında değil insanlık bağlamında diyorum biz Türküz Türkiyeliyiz ve Türkiye sevdalısıyız ayağa kalkmanın zamanı geldi bence boykotsa boykot söylemde kalmamalıyız eyleme geçmeliyiz. sizleri sevgi ile selamlıyorum aziz kardeşlerim...

MeKa

Banned
Local time
Tüylerim diken diken oldu arkadaşlar ama kızdığım nokta millet olarak ayağa kalkmıyoruz herifler neler neler yapmıp sadece bikaç söylemle yolda kalıyoruz.biz birlik ve beraberliğimizi mi unuttuk yoksa. evet evet bence birlik ve beraberliğimizden ödünler vermişiz ve vermeye devam ediyoruz.düşünün bir kere özellikle büyük şehirlerde aynı apartmanda oturan birçok kişi birbirini tanımadan günlerini gecirir olmuş ufacık bir tebessümü bile çok görür olmuşuz birbirimize.Birliğimize sahip çıkmalıyız arkadaşlar bunun milliyetçilik bağlamında değil insanlık bağlamında diyorum biz Türküz Türkiyeliyiz ve Türkiye sevdalısıyız ayağa kalkmanın zamanı geldi bence boykotsa boykot söylemde kalmamalıyız eyleme geçmeliyiz. sizleri sevgi ile selamlıyorum aziz kardeşlerim...

Milletçe ayağa kalkmak mualesef yapıcı yönde bişi olabileceğini sanmıyorum.Önemli olan bunu uluslar arası boyutlarda işi masada bitirebilmek.Bu konuda Cezayir ayağa kalksa ancak destek verebiliriz..Zaten mühim olanda kafalarına vura vura yaptıklarını görmelerini sağlayabilmemiz lazım..Orhan PAMUK (nobel ödülü) Diğer açtığım topicleri inceleyin.Adamlar çifte standart içinde hareket ediyorlar.
O katliamı Fransızlar bizim ülkemizde yapmış olsalardı ve bu çifte standart olayına başlamış olsalardı kesin şavaş nedenimiz olurdu zaten...

admin

Administrator
Yönetici
Local time
bunlar insan olamaz bunu her bakdığımda içim acıyor eline sağlik MeKa

Bekir

New member
Local time
Yani Soylenecek Tek Kelime Harika

toycan

New member
Local time
onlar bizde güçlü deyip hiçbirşey yapmamak bize bu vatanı kazandıran şehit ve gazilerimize ihanet olur bize okutulmayan tarihimiz yüzünden biz bu durumlara düşüyoruz okuyup görsünler kanuniden yardım isteyen fransız kralı şimdi bizimle oynayan evlatlarıyla övünüyordur ama birşey unutulmamalı biz TÜRKüz bunu duyanlar ne olduğunu bilir amacezayirde yaşananlardan daha kötüsünü yaşatan bu fransız itleri hitlere trenlerle yahudileri taşımışlar sebep kendilerini kurtarmak bana dokunma misali dahada beterlerini afrikada yapan utanmazlar şimdi bize hesab soruyor ama kötüsü hitlerin dediği gibi büyük yalan doğru sözden daha tehlikelidir birde adamlar her ülkeden ermeni soykırımı yasasını çıkartıyorlar bizim hükümette çıt yok fransız başkan ermenistende ığıdır ve cevresinin ermeni toprağı olduğunu söylüyor hükümetten çıt yok ne olur sezsiz kalmayalım gül salı günü şunu bunu yapaçağız diyor o salıyı sabırsızlıkla bekliyorum saygılar

MeKa

Banned
Local time
onlar bizde güçlü deyip hiçbirşey yapmamak bize bu vatanı kazandıran şehit ve gazilerimize ihanet olur bize okutulmayan tarihimiz yüzünden biz bu durumlara düşüyoruz okuyup görsünler kanuniden yardım isteyen fransız kralı şimdi bizimle oynayan evlatlarıyla övünüyordur ama birşey unutulmamalı biz TÜRKüz bunu duyanlar ne olduğunu bilir amacezayirde yaşananlardan daha kötüsünü yaşatan bu fransız itleri hitlere trenlerle yahudileri taşımışlar sebep kendilerini kurtarmak bana dokunma misali dahada beterlerini afrikada yapan utanmazlar şimdi bize hesab soruyor ama kötüsü hitlerin dediği gibi büyük yalan doğru sözden daha tehlikelidir birde adamlar her ülkeden ermeni soykırımı yasasını çıkartıyorlar bizim hükümette çıt yok fransız başkan ermenistende ığıdır ve cevresinin ermeni toprağı olduğunu söylüyor hükümetten çıt yok ne olur sezsiz kalmayalım gül salı günü şunu bunu yapaçağız diyor o salıyı sabırsızlıkla bekliyorum saygılar

Onlardan güçsüz olduğumuzdan değil bir mehmetçiğimiz onların 10 askerine bedel evelallah ta yukarıda da dediğim bu hareket onların istediğini yerine getirmek durumu olur sadece."İşte bakın saldırgan hallerine" lafı düşer onlara.Kale surları ne kadar yüksek olursa olsun yine savunmasızdır.Kale içeriden işgal edilirse surların hiçbir önemi yoktur..Bu işler politikayla halledilir,milli politika yaratılmalıdır..Mesela "mallarına boykotsa boykot" bedava bile verseler almayacağız kardeşim.Milli irade ile olunacak işler bunlar..
Bir hareketimiz 3ncü dünya şavaş başlangıç nedeni olacaktır.Tarihimize kara leke gibi çıkmayan is gibi yazarlar geleceğimize.Bu nedenle SADECE MİLLİ İRADE...!

ziyaaktas

New member
Local time
Bilinenin tekrarı sadece..

Fransanın Cezayiri işgali ve sonrasındaki tarihsel süreçte yapıldığı tüm dünyaca bilinen bu katliam 1958 yılında birleşmiş miletlerde görüşülürken o zaman Türkiyede iktidarda olan Menderes hükümetinin Fransanın lehine oy kullandığınıda biliniz derim.
O dönemde Fransanın yetiştirdiği en değerli düşünce insanlarından biri olan Jean Paul Satre bu katliamı tüm dünyaya ilan etmiş bir yazar olmuştur.Ve aynı Satre kendisine verilen nobel ödülünü ''kapitalizmin kan parası'' diye tanımlayarak elinin tersi ile itme onuru göstererek,bizim Orhan Pamuk gibi adamlara aydın nasıl olunur dersi vermiştir.Fransa tarihinde Voltaire,Jean Jack Roussau,Emile Zola gibi Franadaki işgalci ve emperyalist iktidarlara demokrasi dersi aydınların adları saymakla bitmez.
Voltaire düşünce özgürlüğü konusundaki tavrını şöyle tanımlar;''Düşüncelerinize asla katılmıyorum,fakat bu düşüncelerinizi özgürce söyleyebileceğiniz bir Fransayı kurabilmek için kolumu kesmeye hazırım..''
Ne yazikki sadece Fransayı değil,ülkemizdeki AB hayranı belli bir kesimin görmesi kereken birşeye vardır,AB hızla Fransalaşmaktadır.Kapitalist sistemin içine düştüğü buhrandan çıkış yolu olarak özgürlüklerden vazgeçilmekte iken,bizim gibi azgelişmiş , ekonomik ve siyasi alanda bağımsızlığını koruyamamış ülkelere demokrasi ve özgürlük adı altında intihar politikaları dayatılmaktadır.
Bunları yazmamın sebebi şudur,sorun sadece Fransız parlementosunun sadece beşte birinin katıldığı bir oturum sonrası alınan bir karara karşı tavır almakla bu iş bitmez,mesele bu sorunun neden,niçin,nasıl soruları ile ele alınıp,Türkiyenin bundan sonra nerede ve nasıl yer alması gerektiğidir.Ne yazikki gerek iktidarın,gerekse iktidara talip olanların böyle bir politikası ve açılımı yoktur.Yani bir zamanlar ABD tarafından bize ayatılan Wison prensiplerine ve ardından o ünlü Jhonson mektubuna karşı ''YENİ BİR DÜNYA KURULUR,TÜRKİYE'DE BU DÜNYADA YERİNİ ALIR'' diyebilme cesaretini gösteren İ.İnönü gibi bir devlet adamımız şu anda maalesef yoktur.
Yani şu ana kadar ermeni katliamını tanıma adı altında dünyada 15 ülke parlementosundan bu tür kararlar çıkarılırken Türk Dışişleri ne yapmıştır önce ona bakalım.
Eğer adam gibi birileri çıkıp,GÜMRÜK BİRLİĞİNE HAYIR ARKADAŞ,BU SAATTEN SONRA TÜRKİYENİN AB DİYE BİR HEDEFİ YOKTUR demedikce,yok Fransa geçmişte şunu yapmış,yok boykotmuş bunlar sadece toplumun öfkesini deşarj uygulamaları olur,uluslararası arenada bizim hanemizede hiçbir şey yazmaz.Sorun sadece Fransız mallarını boykot etmekle bitmez,40 milyar dolar cari açığı vermemizin nedenleri nedir.Özeleştirme adı altında memleket satılırken,ithal ikameye dayalı ürün ihracatındaki artış büyük bir başarıymış gibi sunulurken ne yaptınız.Bu ülke insanının hamurunda olan YERLİ MALI,YURDUN MALI..HER TÜRK ONU KULLANMALI bilinci,serbest piyasacı,küreselleşme hayranı iktidarlar tarafından bu halkın bilincinden kazınırken,okullarda yerli malı kullanma haftası kaldırılırken ne yaptınız.?1980 sonrası T.Özal ve ANAP tarafından ve daha sonra gelen tüm iktidarlar tarafından uygulanan bu ekonomik politikaları alkışlayanlar bu ülkenin insanları değilmiydi.?
ABD'nin burnunun dibindeki küçücük ülkeler ABD ve İMF'nin ekonomik ve siyasi dayatmalarını elinin tersiyle iterken,ABD kendisinden onbinlerce uzaktaki ülkemizinde içinde bulunduğu ortadoğu coğrafyasında neden bu kadar serbest at koşturabilmektedir sorusunu kendinize hiç sordunuzmu..?
Bu ve benzeri sorulara doğru cevapları bulamadığınız sürece daha çok tokatlar yer ve daha çook ülkenin mallarını boykot etme kampanyalarının peşinde koca bir ömrü tüketiriz ve bu aradada zaten tükenmiş olan ülkemizin elimizden nasıl gittiğini bie anlayamadan bu fani dünyadan göçüp gideriz.Kurbağa ile sıcak su ilişkisi misali...
BOYKOTA EVET,AMA TAM BAĞIMSIZ BİR TÜRKİYEYİ KURANA KADAR SOĞAN EKMEK YEMEĞE RAZI OLMAK KOŞULU İLE..HEPİNİZE SEVGİ VE SAYGILARIMLA..

saka62

New member
Local time
teşekkürler bu görüntüleri yaymakta fayda var

sonymehmet

New member
Local time
arkadaşlar biz fransız olmuşuz da haberimiz yokmüş denen demeyin bir girin bu siteye görün fransız firmaları en önemli firmalar renault citroen pejo ve alkatel o da türsat 1c uydusunu atan firma bence bir kac reno ve pejo yaksak bizde bu iş iyi olur kanısında yım ???

F

fiesta73

Guest
Sevgili Ziya Aktaş, seni kutluyorum. Yazını soluksuz okudum yetmedi bir daha bir daha okudum. O kadar güzel konulara değinmişsin ki! Yıllardır Türkiye aleyhtarı her olayda neden doğru dürüst tepki veremeyişimizin bir belgeseli olmuş adeta.
Eğer adam gibi birileri çıkıp,GÜMRÜK BİRLİĞİNE HAYIR ARKADAŞ,BU SAATTEN SONRA TÜRKİYENİN AB DİYE BİR HEDEFİ YOKTUR demedikce,yok Fransa geçmişte şunu yapmış,yok boykotmuş bunlar sadece toplumun öfkesini deşarj uygulamaları olur,uluslararası arenada bizim hanemizede hiçbir şey yazmaz.Sorun sadece Fransız mallarını boykot etmekle bitmez,40 milyar dolar cari açığı vermemizin nedenleri nedir.Özeleştirme adı altında memleket satılırken,ithal ikameye dayalı ürün ihracatındaki artış büyük bir başarıymış gibi sunulurken ne yaptınız.Bu ülke insanının hamurunda olan YERLİ MALI,YURDUN MALI..HER TÜRK ONU KULLANMALI bilinci,serbest piyasacı,küreselleşme hayranı iktidarlar tarafından bu halkın bilincinden kazınırken,okullarda yerli malı kullanma haftası kaldırılırken ne yaptınız.?1980 sonrası T.Özal ve ANAP tarafından ve daha sonra gelen tüm iktidarlar tarafından uygulanan bu ekonomik politikaları alkışlayanlar bu ülkenin insanları değilmiydi.?
ABD'nin burnunun dibindeki küçücük ülkeler ABD ve İMF'nin ekonomik ve siyasi dayatmalarını elinin tersiyle iterken,ABD kendisinden onbinlerce uzaktaki ülkemizinde içinde bulunduğu ortadoğu coğrafyasında neden bu kadar serbest at koşturabilmektedir sorusunu kendinize hiç sordunuzmu..?
Bu ve benzeri sorulara doğru cevapları bulamadığınız sürece daha çok tokatlar yer ve daha çook ülkenin mallarını boykot etme kampanyalarının peşinde koca bir ömrü tüketiriz ve bu aradada zaten tükenmiş olan ülkemizin elimizden nasıl gittiğini bie anlayamadan bu fani dünyadan göçüp gideriz.Kurbağa ile sıcak su ilişkisi misali...
BOYKOTA EVET,AMA TAM BAĞIMSIZ BİR TÜRKİYEYİ KURANA KADAR SOĞAN EKMEK YEMEĞE RAZI OLMAK KOŞULU İLE..HEPİNİZE SEVGİ VE SAYGILARIMLA..
Yazınızın bence en can alıcı bölümünü arkadaşlarımın birkez daha dikkatine sunmak amacıyla yineledim.Bu gün yaşanan filmi ben geçen gün İtalyanın Abdullah Öcalana sahip çıktığı zaman da yaşamıştık. O zaman ki çürük yumurta stokları bu sayede İtalyan başkonsolosluğu önünde tüketmiştik. Aynı senaryo şimdi bir kez daha çekiliyor sadece mekan değişti bu kez Fransa başkolonsolos luğunda aynı senaryo oynanmaya başladı. Birkez daha söylüyorum. Fransız mallarını boykot etmek birçözüm yolumudur, bir tepkimidir, Fransaya ne kadar etkili olur. Bir kere şunun altını kalın olarak çizmeliyiz. FRANSAYA MUTLAKA BOYKOT UYGULANMALIDIR. Ama nasıl? İşte burası çok önemli.Fransız sermayesiile kurulmuş OYAK ile ortaklaşa yürütülen RENOMAİS ürünlerini boykot etmenin fransayave türkiyeye vereceği zararların bir mukayesesi yapıldığı zaman ortaya çıkacak zarar tablosu fransa için mi yoksa Türkiye için mi çok vahim sonuçlar doğurur. RENOMAİS bunlardan biri sadece. İşte bizler bir hat çizeceğiz ve bu hattın dışında kalan yani zararı sadece fransaya dokunacak boykotların altına imza atmalıyız. İşte tartışacaksak olayın bu boyutunu tartışmalıyız bence.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8