Neler yeni

Welcome to SATBİL FORUM PAYLAŞIM

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It's also quick and totally free, so what are you waiting for?

Bir Satbil Forum Efsanesi

Satbil Reklam Alanı

Satbil Forum Reklam

Fransızlar'ın CEZAYİR Soykırımı.

toycan

New member
Local time
16:51
arkadaş bukadar kolay değil zarar etmeyelim diye yarınlarda zarar göreçek ne memleket nede insanları olaçak gibi ama bu isteniyorsa

F

fiesta73

Guest
arkadaş bukadar kolay değil zarar etmeyelim diye yarınlarda zarar göreçek ne memleket nede insanları olaçak gibi ama bu isteniyorsa
Birincisi senin yazdığın yarımyamalak şu iki satır yazıdan hiç birşey anlaşılmıyor. Ayrıca Benim yazdıklarıma verdiğin yanıttan sanki benim ülkeyi satma fikrim varmışçasına bir imalarda bulunmuşsun. Bu senin yazdığın iki satırlık yazıda ne bir düşünce var nede bir mesaj. Laf olsun diye karalanmış birkaç satır ve birde ne dediğimi anlamadan karalanan ben. 2001 yılında da Fransaya onun yaptığı çirkinliğe karşı bu günkü tepkiyi vermedik mi. Sonuç bir ay sonra herşey unutuldu. İşte ben aynı şeylerin şimdi de yaşanmaması için bu tartışmayı yapmak istiyorum. Çünkü doğru her zaman tartışılarak, çok seslilikle ve fikirlerin özgürce tartışılması ile bulunur. Bu konuda fikirlerin varsa çık anlat ama yukarıdaki gibi yarım yamalak cümlelerle kimseyi suçlayıp kimsenin aklını bulandırma...

A

alpalaba

Guest
bu salak fransızlar malumunuz urfanın antepin maraşın ünvan almalarına neden olmuştu ne işleri vardı sizce oralarda

F

fa77

Guest
fransız işgalinden bahsediyor abi ;) yani onlar topraklarımıza gelip urfanın şanlı maraşında kahraman antep in ise gazi ünvanı almalarını sağladı diyor ;)

A

alpalaba

Guest
tam olarak dediğin gibi urfa şanlı olmuş maraş kahraman atepte 7500 şehit ve binlerce gazi vererek gazi olmuş bu terbiyesizleri yurdumuzdan kovmuşlardır

F

fiesta73

Guest
fransız işgalinden bahsediyor abi ;) yani onlar topraklarımıza gelip urfanın şanlı maraşında kahraman antep in ise gazi ünvanı almalarını sağladı diyor ;)
Tamam şimdi anladım. Pardon ercü abi, ben fransanın şu ermeni yasasına takılı kaldığım için anlayamamıştım.:puah: :puah: :puah:

toycan

New member
Local time
arkadaş bugün ya sende ya bizde bir sorun var hükümet gibi davrandığını düşünüyorum adamlar daha önce kerkük ve kıbrıs şimdi fransızların olaylarında kükrüyorlar sonra kabulleniyorlar senin yazındanda insanların işsiz kalaçağı falan bana ters geldi şimdi bunu düşünenler yarın daha büyük baskılarda nelerir verir veya kabul eder diye düşündüm sonra öylesine yazıyorsun diyorsun gerçekten öylesine yazıyorum böylesine yazmayı çok isterdim ama o sefyeye gelmek basit değil düşüncesindeyim birde katılımcıları daha da artırırsak sevinirim

F

fiesta73

Guest
arkadaş bugün ya sende ya bizde bir sorun var hükümet gibi davrandığını düşünüyorum adamlar daha önce kerkük ve kıbrıs şimdi fransızların olaylarında kükrüyorlar sonra kabulleniyorlar senin yazındanda insanların işsiz kalaçağı falan bana ters geldi şimdi bunu düşünenler yarın daha büyük baskılarda nelerir verir veya kabul eder diye düşündüm sonra öylesine yazıyorsun diyorsun gerçekten öylesine yazıyorum böylesine yazmayı çok isterdim ama o sefyeye gelmek basit değil düşüncesindeyim birde katılımcıları daha da artırırsak sevinirim
Ne sende sorun var, nede bende sorun var. Sorun yazılanları istediğin gibi yorumlanmandan kaynaklanıyor. En basit misali bana diyorsun ki! "senin yazındanda insanların işsiz kalaçağı falan bana ters geldi" hangi yazımda ben bunları demişim aradım ama bir türlü bulamadım. Beni hükümetin sözcüsügibi görmüşsün. Oysa çok değil son 10 gündür açtığım konuları okusan Hükümeti ve anların başındaki BOş Bakan Recep Tayyip Erdoğan'ı nasıl eleştirdiğimi görürdün. İnsanlar bu günkü tepkiyi 2001 de de verdi ama biray geçmeden herkes çark etti ve fransa türkiyenin açtığı her büyük ihaleye katıldı ve kazandı. Ben bunları dile getirdim. Hele kullandığın şu cümle o kadar haksız ve çirkin ki kabullenmem mümkün değil. "şimdi bunu düşünenler yarın daha büyük baskılarda nelerir verir veya kabul eder diye düşündüm" Yanlış düşünmüşsün arkadaşım senin anlattığın o kıbrıs' a çıkartma yapıldığı zaman sen neredeydin bilmiyorum ama ben silahlı kuvvetler de görevliydim. senin bahsettiğin PKK köpekleri havlarken ve türk askeri ile çatışırken ben yine silahlı kuvverlerde görevliydim ve şerefimle bu ülke için 25 sene görev yaptım. Merak etme uğruna çarpıştığımız hiç bir şeyi kimselere vermeyiz. Burada bizler bir konu açıp medeni bir şekilde tartışırız ama kimse kimseyi düşüncesinden ötürü şu veye bu şekilde yargılayıp damgalayamaz. Lütfen tartışırken hakaret edici bir uslup kullanma.

toycan

New member
Local time
arkadaşım yazılarına baktım ama biz yazarken çalıştığımız için başka bir yazıyı senin yazdığın gibi algılamış olabilirim ama sen başkalarını yargılarken iyi aynı şey sana yapılınça kötü yapılanları anlatmak anlatıldıktan sonra anlam taşımıyor yinede yaptıklarından dolayı teşekkürler katılımcıları paylaşımçıları ne olur kırmadan sayımızı artıralım ki herkesin zenginliği artsınsonra tel lara sarılıp tv arayalım niye cezayirle veya ermeni sorunuyla ilgili niye sezsiz kalıyorsunuz diye soruyorum bana misafir olan arkadaşlarımdan rica ediyorum sayımız iyi hep birlikte değişik yollar bulup bu konuları soğutmaya çalışanlara karşı koyalım

seyfi

Administrator
Local time
Filmi izleyen arkadaşların bir kaç kelimede olsa yorum eklemelerini bekliyoruz...
şimdiden teşekkürler....

MeKa

Banned
Local time
Filmi izleyen arkadaşların bir kaç kelimede olsa yorum eklemelerini bekliyoruz...
şimdiden teşekkürler....

Müdahale etmemek için şimdiye kadar tuttum kendimi..Lütfen yorum yapalım.BUrası bir toplumsa; en büyük(TR) toplumun bir parçasını teşkil ediyoruz.Burada başlatılan bir uyanış, karşı tepki ve bizler gibi hareket eden çok kesime hitab edip bir şeylere artık karar vermemiz gerektiği düşüncesine kıvılcım olacaktır.Lütfen Kişisel polemikleri bir kenara bırakalım..

Son düzenleme:

lideruydu

New member
Local time
bunlar hepimize ders olsun sade fransız mallarına değil amerika ve diğer ülkelerin mallarınıda almamaya çalışalım bunların hepsi vijdansız.insanlıktan nasibini almamışlar ama dünyaya insanlık dersi veriyorlar.hazırlanların eline sağlık

toycan

New member
Local time
arkadaşlar bence bunları ençok rahatsız eder bizim kendi özümüzü tarihimizi öğrenmek ve yaşamak bunları herşeyden daha çok rahatsız eder

mehmetozayy

New member
Local time
17:21
fransızlar

canlarım sevgili üye kardeşlerim bizler türk vatandaşı olarak üzerimize düşeni yapmalıyız hemde daha fazlasını internetten tüm dünyaya duyurmalıyız fransız mallarını boykot edeceğiz zaten birlik olalım birlikten güç goğacağını hepimiz biliyoruz

aksoyvolkan

New member
Local time
10:51
Bilmediğimiz gerçeklerde var.Bizi soykırımla suçlayan ülkenin yaptıklarına bakın sevgili dostlarım..ÇOK BİLİNÇSİZİZ ÇOOKK

LÜTFEN,KATLİAMI GÖRDÜKTEN SONRA BU SAYFAYI MAİLİNİZDEKİ HERKESE YOLLAYINIZ.

YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ (Son Sayfa da)
işte onlar kalpleri karartılmış insanlardır ergeç cezalarını çekeceklerdir

cengizplt

New member
Local time
sizin gibi insanlarla beraber elbet bir gün bu devlete gereken cevap bi yerlerde mutlaka verilecektir biz olmazsak bizden sorakiler oda olmazsa onlardan sonrakiler ama mutlaka verilecektir...

GÜLSAT

New member
Local time
bunlara hayatlarında görmedikleri bir ders vermek lazım .................................................anlasınlar türkleri yalanlarının cezasını çeksinler

Moderatör tarafında düzenlendi:
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8