Neler yeni

Welcome to SATBİL FORUM PAYLAŞIM

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It's also quick and totally free, so what are you waiting for?

Bir Satbil Forum Efsanesi

Satbil Reklam Alanı

Satbil Forum Reklam

FıKR@ @RŞiVi

bymarti

New member
Local time
06:27
Dünya operatörler zirvesinde her ülkeyi temsil eden operatörler son dönemde yaptıkları en önemli ameliyatları anlatmaktadır kürsüde...
Beyin, kalp, sinir ameliyatları...
Türk delegesi ise son dönemde yaptığı en önemli ameliyatın bir bademcik ameliyatı olduğunu söyleyince salonun tümünden tepki alır...
Bunun üzerine “Bir dakika durun” der ve ekler;
“-Ameliyat ettiğim bir muhalefet üyesiydi... Ağzını açamıyordu ve bademciğe başka bir yerden ulaşmak zorunda kaldım...”

bymarti

New member
Local time
Doktor Temel, hastasıyla konuşuyor:
“-Size bir iyi, bir kötü haberim var...”
-Önce kötü haberi söyleyin...
“-3 aylık ömrünüz kaldı...”
-Peki iyi haber nedir?...
“-Ben yarın evleniyorum...”
Doktor Temel, telefondaki hastasına:
“-Tahliller belli oldu... Sana bir kötü, bir daha kötü haberim var...”
-Nedir kötü haber?...
“-Maalesef 1 günlük ömrünüz kaldı...”
-Peki daha kötü haber nedir?...
“-Size 24 saattir ulaşmaya çalışıyorum, anca buldum...”
Doktor Temel hastasını muayene etmiş, hasta sormuş; “-Ne oldu doktor bey?... Ne kadar ömrüm kaldı?...”
Temel cevaplamış: “10...”
Hasta merakla, “Ne 10’u doktor bey, gün mü, ay mı sene mi?...
Temel: “9... 8... 7... 6...”

bymarti

New member
Local time
Temel, karısı Fadime’yle ayakkabı dükkânına girip bir çift ayakkabı denemiş...
“Nasıl oldu” diye sormuş Fadime, “Biraz sıktı” demiş Temel...
Fadime eğilip ayakkabıya ve Temel’in ayağına bakıp; “Bir de dilini iyice dışarı çekip dene” demiş...
Temel, Fadime’ye şöyle bir bakmış ve denileni yapmış;
“-Iras titti...”

Düğünden sonra kayınpederi Temel’e nasihat ediyormuş:
“-Biliyorum şimdiye kadar bir sürü aptallıklar yaptın... Umarım artık akıllanmışsındır...”
Temel başını sallamış; “-Söz veriyorum babacığım... Bu son aptallığımdır...”

bymarti

New member
Local time
Osmanli zamaninda, Yunan donanmasi ile Osmanli donanmasi savasacaklar.
Yunan 10 gemilik muhtesem bir donanma hazirlar ve denize açilir.
Donanmanin basinda Andropolos vardir.
Andropolos en öndeki geminin burcunda elleri gögsünde heybetli bir heykel gibi durmaktadir ve hemen arkasinda yaverleri vardir.
Hep birlikte Osmanli donanmasini beklemektedirler.
Yukaridan gözcü bagirir:
"Komutanim, Osmanli donanmasi 3 gemiyle göründü".
Komutan yaverine döner ve:
"Bana kirmizi gömlegimi getirin eger savasta yaralanirsam kanim belli olup da askerlerin morali bozulmasin."der.
Hemen kirmizi gömlegi giyer ve ayni ihtisamiyle yerinde durur. Gözcü yine bagirir:
"Komutanim, o 3 geminin ardindan 30 gemi daha göründü."
Andropolos tekrar yaverine döner ve hafifce mirildanir :
"Bana kahverengi pantolonumu getirin."

Denizce

üye
Local time
04:27
Bir,tanede,benden,olsun..

İstanbul'a yeni gelen köylü, kuyumcu dükkânının vitrinini merakla inceliyordu. Kuyumcunun çırağı, onunla alay etmek için:
  • Hemşerim, dedi, ne bakıyorsun,öyle
  • Hiç... Bu dükkânda ne satılır
    diye merak ettim de...
Çocuk güldü:
  • Eşek kafası satılır.
  • Allah versin... Alışverişiniz yolunda olmalı...
  • Nereden bildin, dayı?
  • Baksana, koca dükkânda seninkinden başka kalmamis...

bymarti

New member
Local time
Temel onuncu çocuğunun doğumunda doktora söz vermiş;
“-Bir daha çocuğum olursa kendimi asacağım...”
Bir yıl sonra bir çocuğu daha olunca, doktor sözünü hatırlatmış
-Eee, ne oldu Temel?...
“-Sözümü tutuyordum... İpi boynuma geçirdum, birden sözümü tuttuğumu sana kim söyleyecek diye içime bir şüphe düştü doktor...”

Turkiye-Sevd@lisi

New member
Local time
21:27
Ezanlarin Yukseldigi Minarelerden,Ay Yildizin Golg
Harçlık

Kayserilinin oğlu kayseriliden para ister:

- "Baba beş milyon verir misin?"

Kayserili:

- "4 milyon mu dedin? Napcan lan 3 milyonu, 2 milyon neyine yetmiyo! Al sana 1 milyon yeter!" der.

Oğlu parayı alır ve:

- "Hehe.. baba zaten 500 bin lira lazımdı.." der.

Bunun üzerine kayserili:

- "Bak sen kerataya, demek sahte para vermesem kazıklayacaktın beni.." der.

Turkiye-Sevd@lisi

New member
Local time
Kayserilinin dileği

Gözleri kör yanlız ve yoksul bir Kayserili kırlarda başıboş dolanırken bastonuna değen sihirli lambayı alıp içinden Cin çıkarmayı başarmış. Bu isten hayli bıktığı belli olan Cin Kayseriliye şöyle bir baktıktan sonra;
- "Senin hayli isteğin vardır; şimdi sen gözlerin açılsın istersin, zenginlik dilersin, evlenmeyi arzularsın, ama uğraşamam. Sadece bir dileğini yerine getireceğim. Iyi düşün ve ne isteyeceksen iste." demiş. Kayserili biraz düşündükten sonra dileğini söylemiş;
-"Çocuğumun saatlerce altınlarımı saymasını görmek istiyorum"

Turkiye-Sevd@lisi

New member
Local time
58 Kayserili ve 1 laz

Bir uçakta 58 kayserili ile 1 laz yolculuk yapıyorlarmış kaptandan bir ses gelmiş uçaktaki ağır eşyaların hepsini atın yoksa düşecez bunun üzerine tüm ağır eşyalar atılmış. 10 dak sonra kaptan tekrar seslenmiş uçağın sağ kanadını koparmak zorundayız yoksa düşecez kanadıda koparmışlar. sonra kaptan tekrar seslenmiş sol kanadıda koparacaz. uçak kanatsız ilerlerken kaptan seslenmiş kusura bakmayın ama uçağın alt kısmını kesmezsek hepimiz ölecez tüm yolcular yukarıdaki tutacaklara tutunmuşlar ve alt kısım kesilmiş. yolculuk devam ederken kaptan bu son isteğim malesef kontrolü sağlayamıyoruz o yüzden içinizden 1 kişinin atlaması lzım der bunun üzerine 58 kayseliri laza döner laz ise şöyle der başını sallayarak tamam tamam anladım ama hani alkış der kayserililerde alkışlar.

Turkiye-Sevd@lisi

New member
Local time
3. maddeden tutturursak

Zamanın birinde avukat olmadığı için dava vekilliği yapan bir Mevlüt Amca varmış.
Vatandaşın hukuki sorunları için uğraşır, dertlerine deva olurmuş.
Mesela, bir tarla için dava açılıyor. Vatandaşın hakkı gasp olmuş. Mevlüt Emmiye varıyor, derdini anlatıyor.
Mevlüt Emmi, dinliyor meseleyi, sakalını sıvazlıyor. Diyor ki:
-Üçüncü maddeden tutturursak tamamdır!
Bir cinayet davası, yahut bir kavga veya kız kaçırma olayı var. Mevlüt Emmi dinliyor meseleyi, sonra aynı cevabı yine veriyor:
-Üçüncü maddeden tutturursak tamam!
Bu nasıl üçüncü maddeyse mübarek, her derde deva... Her olayda üçüncü madde işliyor, joker gibi al oraya koy, al bu davada kullan! Yıllar sonra artık işten elini eteğini çekiyor Mevlüt Emmi. Bir adam yanına uğruyor.
-Mevlüt Emmi beni hatırladın mı? -Yooo!
-Hatırlamazsın, benim dava vekilimdin sen. Şu kadar yıl hapis yattım. Mevlüt Emmi, iştahla soruyor:
-Hangi maddeden hüküm giymiştin? Cevap:
-Üçüncü maddeden Mevlüt Emmi, üçüncü maddeden!

Turkiye-Sevd@lisi

New member
Local time
Bilmece

Kayseri`li, trende yolculuk etmekte... Karşısında oturan zatla tanışır. Dereden tepeden konuşurlarken:
-Gel seninle birbirimize bilmece soralım der.
-Önce ben sorayım; bilirsen ben sana bin lira veririm. Bilemezsen 10 bin liranı alırım. Sonra sen bana sorarsın; bilirsem 10 bin liranı alırım, bilemezsem bin lira veririm.
-Tamam, der adam, sor bakalım
-Söyle öyleyse: Üç ayaklı hayvan nerde yaşar? Öteki yolcu düşünür, bilemez:
-Al 10 bin lirayı.
Şimdi ben de sana aynı soruyu soruyorum: Üç ayaklı hayvan nerde yaşar? Kayseri`li, hiç düşünmeden, aldığı 10 bin liranın bin lirasını geri verir:
-Al şu bin lirayı. Ben de bilmiyorum.

Turkiye-Sevd@lisi

New member
Local time
Aynı ilaçlar

Doktor, muayenehaneye ilk kez gelen hastadan 50 bin, sonraki muayenelerde 30 bin lira alıyordu. Bunu öğrenen Kayseri`li, muayeneye ilk gidişinde:
-İşte yine geldim doktor bey'dedi. Doktor soyunmasını söyledi. Muayene etti, ücretini aldı,
-Sağlığınız düzeliyor. Aynı ilaçları kullanmaya devam edin!

Turkiye-Sevd@lisi

New member
Local time
Nereli

Birgün Kayseri ile Niğde sınırında ölmüş biri bulunur. İnsanlar hemen toplanıp ne yapacaklarını düşünürler.Polis adamı hangi şehre götüreceğini bilmiyordur. Ordan geçen bir Kayseri`li duruma el koyar ve şöyle der.
-Ağzını koklayın sarımsak kokuyorsa Kayseri`ye ;soğan kokuyorsa Niğde`ye götürün demiş.

Turkiye-Sevd@lisi

New member
Local time
Topumu tüfeğimi geri ver

Çanakkale Muharebesinde Kayseri`li bir nefer topunun başına nöbete gelmiş. Muharebenin şiddetli bir zamanı değilmiş, şurada bir abdest tazeleyim demiş. Tüfeğini de topun üzerine bırakmış.
-Topum, tüfeğimin emaneti sana, diyerek ilerideki çukura gitmiş. Bu sırada komutan gelmiş, bakmış ki topun başında kimse yok, bir de nefer tüfeğini topun namlusuna asmış. Çok hiddetlenmiş, şu tüfeğini alayım da hesabını versin bakalım diye kızıp köpürmüş ama tüfeği de topun namlusundan bir türlü sökemiyormuş. Komutan:
-Ulan uyanık Kayseri`li bu tüfeğe ne yaptı da sökülmüyor böyle diye düşünürken Kayseri`li de çıkagelmiş. Komutan açmış ağzını yummuş gözünü, demediğini bırakmamış.
-Şu tüfeği de nasıl yapıştırdıysan sök yerinden demiş. Nefer:
-Yapıştırmadım komutanım demiş. Topa yaklaşmış:
-Topum tüfeğimi geri ver demiş ve komutanın şaşkın bakışları arasında tüfeği almış. Komutanın gözleri yaşarmış, askeri kucaklamış ve onunla helalleşip yanından ayrılmış.

Turkiye-Sevd@lisi

New member
Local time
Cehennem satışı

Kayseri`li, Papa'nın cennetten yer sattığını işitince doğru Vatikan'a gitmiş. Papa'ya:
-Bazı Müslümanlar cehennemlik olduğu için demiş, Cehennemin tapusuyla anahtarını şimdiden almak istiyorum.
Uzun pazarlıklardan sonra istediği fermanı ve anahtarı elde etmiş. Bunun üzerine zengin Hristiyanlara yönelik bir reklam kampanyasına girişmiş:
-Cehennemin tapusu ve anahtarı bende. Cehenneme girmek istemeyenler, benden belge alabilirler. Cennet arsalarının yarı parasına... Kayseri`linin elindeki fermanı gören Hristiyanlar, cehenneme kabul edilmeyeceklerine ilişkin belge satın almaya başlamışlar. Cennet müşterileri azalınca, Papa Kayseriliyi çağırtmış:
-Al şu verdiğin parayı, ver cehennemin tapusuyla anahtarını! Kayseri`li:
-Ben cehennemi sattım, demiş. Geri almak için çok para gerekli.
-Ne kadar?
-Heybenin iki gözü dolusu altın. Papa, çaresizlik içinde ellerini iki yana açtıktan sonra buyruğu vermiş:
-Doldurun bu Kayseri`linin heybesini altınla!

Turkiye-Sevd@lisi

New member
Local time
Amerikalı Kayseride

Amerikalının biri esegiyle kayseriye gitmiş.Semt mahallesine varmış.Canı bişeyler yemek istemiş. 10 yasında bi cocuk çagırmış gel olum demiş.çoçuga demişki benim karnımı doyuracak,eşegime yem olucak boş zamanımda beni meşggul edecek bişeyler al demiş.1 lira para vermiş.Çocuk gitmiş bi tane karpuz alıp gelmiş.amerikalı demişki ula ben bunu ne yapacagım demiş. Çocuk demişki içini kendin yiyecen,kabını eşege verecen,çekirdeğinide kendini çitecen demiş

Turkiye-Sevd@lisi

New member
Local time
Kayserili müşteri

KAYSERİLİ BİR MÜŞTERİ İSTANBULDA BİR TAKSİ'YE BİNMİŞ, TAKSİ YOKUŞ AŞAĞI GİDERKEN BİRDEN FRENİ PATLAMIŞ, ŞÖFÖR PANİK İÇERSİNDE HIZLA YOKUŞ AŞAĞI İNİYORMUŞ KAYSERİLİ; TAKSİ METRE YE BAKIP PANİK İÇİNDE DURDUR ŞU ARABAYI DİYEREK BAĞIRMIŞ SÖFÖR; DURDURAMIYORUM FREN PATLADI!!! KAYSERİLİ; TAKSİMETREYİ KAPAT O ZAMAN.

Turkiye-Sevd@lisi

New member
Local time
Ben bilmez miyim?

Ermeni bir gün kayseriye gelir.Kayserili bir çocuğu kandırarak elindeki parayı almak ister.Çocuk :eek:na dediklerini yaptığı taktirde parayı vereceğini söyler.söyle bakalım der ermeni.çocuk:beni sırtında şuraya kadar taşı der.ermeni taşır.sonrada bir eşek sesi çıkar der. Ermeni başlar anırmaya.Sonra ermeni parayı ister.Çocuk:ermeniye sen eşşek olmakla paranın değerini biliyonda ben kayserili olarak bilmezmiyim der.

Turkiye-Sevd@lisi

New member
Local time
Kayserili ile Karadenizli ticareti

Kayseri`li birgün hayvan pazarına bir öküz almaya gitmiş Karadeniz`linin birisiyle pazarlığa tutuşmuş anan aşağı baban yukarı pazarlığı bitirmişler. Kayseri`li parayı vermiş öküzü alıp gitmiş aradan bir iki saat geçmemiş bunlar tekrar karşılaşmışlar Karadeniz`li, Kayseri`liye
-Hani siz Kayseri`liler çok uyanıktınızya ben seni kazıkladım sana sattığım öküzün ayağı topaldı demiş.
Tabi bizim Kayseri`li de hemen yapıştırmış,
-O da bişeymi benimde sana verdiğim paralar sahteydi.

bymarti

New member
Local time
Dilencinin biri farkında olmadan çok cimri bir Palulu’nun kapısını çalmış:
-Kim o?...
-Allah rızası için bir parça ekmek verin...
-Ekmek kalmadı...
-Eee, biraz un verin...
-Un dün bitti...
-Elese bir bardak su ver...
-Sular kesik...
-Elese hadi gel beraber dilenek...

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8