Neler yeni

Welcome to SATBİL FORUM PAYLAŞIM

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It's also quick and totally free, so what are you waiting for?

Bir Satbil Forum Efsanesi

Satbil Reklam Alanı

Satbil Forum Reklam

Yanlış kapıyı çalan turiste dayak

M

MEHMET_35

Guest
Yanlış kapıyı çalan turiste dayak
Antalya'da ziyarete gittiği dostunun komşusu tarafından dövülen turist şaşkına döndü.

48625.jpg

13 Eylül 2006 13:08

Alanya İlçesi’nde eşi ile birlikte tatil yapan Norveçli 42 yaşındaki Kjetil Gudmestad, ziyarete gittiği aile dostlarının komşusu 23 yaşındaki Necmettin Sertkaya tarafından ‘kapı ziline defalarca basılıp rahatsız edildiği’ gerekçesiyle dövüldü. Bel, diz ve gözünden yaralanan Gudmestad'ın dişleri de kırıldı. Şikayetçi olan Norveçliler, evlerini satıp Alanya'yı terk edeceklerini söyledi.

Alanya'da bir ev satın alan Norveçli Kjetil Gudmestad ile eşi 36 yaşındaki Hjordis Kleppe, geçen hafta tatil için geldi. Çift, önceki gün Obagöl Mevkii'nde oturan 20 yıllık aile dostları Norveçli 66 yaşındaki Wenehe Meholm ve kızı 40 yaşındaki Ann Chartin Meholm'u ziyaret etmek istedi. Norveçli aile, yanlışlıkla kapı ziline bastıkları üst katta oturan komşuları Necmettin Sertkaya ile tartışmaya başladı. Tartışmanın büyümesi üzerine Kjetil Gudmestad, evine kadar çıktığı Necmettin Sertkaya ile kavgaya tutuştu. Beli, dizi ve gözünden yaralanan Gudmestad'ın dişleri de kırıldı. Apartman sakinlerinin haber vermesi üzerine polis olay yerine geldi ve kavgacılar sakinleştirildi.

Vücudunda kesikler bulunan Kjetil Gudmestad, Alanya Devlet Hastanesi'ne götürülerek tedaviye alındı. Necmettin Sertkaya'nın yanında kendisine saldıran bir kişi daha bulunduğunu ileri süren Norveçli turist, bıçaklandığını da iddia ederek şikayetçi oldu. Ancak Sertkaya'nın evinde yapılan aramada, olayda kullanıldığı iddia edilen bıçak ile kavgaya karıştığı öne sürülen kişi bulunamadı. Gözaltına alınan ve ifadesinin ardından adliyeye sevk edilen Necmettin Sertkaya, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Gudmestad’ın kavga sırasında kaybolan altın kolyesi ve küpesi de Sertkaya'nın evinde bulunarak, kendisine teslim edildi.

Norveçli Gudmestad, “Eşim ile aile dostlarımızın evine ziyarete gitmiştik. Bu sırada balkondan Necmettin’in bize ‘Neden zile basıyorsunuz’ diye bağırdığını duydum. Kendisiyle konuşmak için evine çıktım. Bu sırada tanımadığım bir kişi beni evin içine iterek Necmettin’le birlikte bana vurmaya başladı. Beni tuzağa düşürdüler ve bıçakla saldırdılar. Kendimi savunmak isterken önce dizimden, sonra belimden bıçaklandım. Kendimi dışarı atarak kurtuldum'' diye konuştu. Gudmestad, evlerini satıp Alanya'yı terk edeceklerini de söyledi.

Wenehe Meholm ile kızı Ann Chartin Meholm da hala olayın şokunu yaşadıklarını belirterek, “Alanya’yı çok seviyoruz. Ancak bu olaydan sonra biz de evimizi satıp ülkemize dönmeyi düşünüyoruz. Alanya'ya artık gelmek istemiyoruz'' dedi.

‘İRİ YARI OLDUĞU İÇİN KORKTUM’

Suçlamaları yalanlayan Necmettin Sertkaya ise şunları söyledi: “Akşam saatlerinde 5 kez art arda zilim çaldı. Kapıya baktığımda kimse yoktu. Ama aşağıda Norveçli komşularım ile yanlarında tanımadığım birilerini gördüm. Ben de onlara ‘Neden zilime basıyorsunuz’ diye seslendim. Adını sonradan öğrendiğim Gudmestad ise bana ‘Sen kimsin, in aşağıya, yoksa ben oraya gelirim’ diye bağırmaya başladı. Ben de Gudmestad biraz iri yarı olduğu için korktum ve aşağı inmedim. Bunun üzerine Gudmestad, evime kadar geldi. Kapıyı açar açmaz benimle kavga etmeye başladı. Yeni yemek yemiştik ve masada bulunan her şey kırılarak etrafa saçıldı. Kavga sırasında Gudmestad, kırık salata tabağının üstüne düştü. Kavgada bıçak kullanmadım polis de evimde bıçak bulamadı.''

seyfi

Administrator
Local time
21:43
olur böyle şeyler.........

aliharbiye

New member
Local time
21:43
bence zil bahane başka bir şeyler olsa gerek.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8