Neler yeni

Welcome to SATBİL FORUM PAYLAŞIM

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It's also quick and totally free, so what are you waiting for?

Bir Satbil Forum Efsanesi

Satbil Reklam Alanı

Satbil Forum Reklam

VESTEL tv çalışmıyor

cihat çapa

New member
Local time
14:38
Arkadaşlar,Vestel Black serisi 70 ekran tv çalışmıyor.Fişini takıp düğmesine bastığımda kırmızı standby ışığı yanıyor fakat kanal numarasına bastığımda yeşil ışık yandığı gibi 1-2 sn çıtır çıtır diye ses geliyor ve ışık sönüyor.Bunun sebebi ne olabilir acaba? tşk.

lececafe

Co Admin
Local time
bende z serisi vardı vestelin anahtarı değiştirdim düzeldi.

sanırım arıza anahtardan.

cihat çapa

New member
Local time
bende z serisi vardı vestelin anahtarı değiştirdim düzeldi.

sanırım arıza anahtardan.
Değerli kardeşim öncelikle ilginden dolayı sağolasın.Fakat anahtardan olacağını sanmam.Çünkü anahtarı ilk bastığımda standby ışığı yanıyor onda bir sorun yok.Daha sonra kumandadan herhangi bir kanal numarasına bastığımda yeşil ışık yanıyor ve 1-2 sn ses yapıp tamamen kapanıyor..

cihat çapa

New member
Local time
SON DURUM
Arkadaşlar,bir adet soğuk lehim hatası vardı onu giderdim şimdide uzaktan kumanda ile herhangi bir kanal numarasına bastığımda yeşil ışık yanıyor ve ses çıkarmıyor ayrıca tv kapanmıyor fakat açılmıyorda.Ekran siyah bir vaziyette duruyor.

kazımgezmiş

New member
Local time
Besleme çıkışı voltajlarında veya EHT tr beslemesinde arıza ara büyük ihtimale Bu808df i veya BU 508 BU 2508 Buster kondansatörü 8.2nf 9.2nf 12nf Arızalıdır bu parcalar ısınıp tekrar yanarsa EHT tr beyizindeki 10mf kon 22mf yükselt ve 110 derecyse 145v 90 derecryse 125v besleme voltajını kontroret . Kolaygelsin selamlarGEZMİŞ ELEKTRONİK ÖMÜREVLERİ ATAKUM _SAMSUN

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8