Neler yeni

Welcome to SATBİL FORUM PAYLAŞIM

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It's also quick and totally free, so what are you waiting for?

Bir Satbil Forum Efsanesi

Satbil Reklam Alanı

Satbil Forum Reklam

TuneUp Utilities 2006 Resimli Anlatım

SaTBiL™

Administrator
Local time
09:41
Web sitesi
www.cekingen.net
Aşağıda "TuneUp Utilities 2006" yazılımını kullanarak disk üzerindeki gereksiz bilgi ve kayıtların silinmesi için nasıl bir yöntem izleyeceğinizi ekran görüntüleri ile açıklamaya çalışacağım.
Bu işi belirli aralıklarla yapmanızı öneririm.

1). İLKÖNCE DİSK ÜZERİNDEKİ GEREKSİZ DOSYALARDAN KURTULUYORUZ.
t14lb.gif

t24wn.gif

t39fh.gif

t46aa.gif

t50zj.gif

t62tv.gif

2). İKİNCİ OLARAK, REGISTRY (KAYIT DEFTERİ) İÇİNDEKİ GEREKSİZ KAYITLARDAN KURTULUYORUZ.
t79kc.gif

t89bm.gif

t95nq.gif

t103cv.gif

Genellikle, bu aşamadan sonra disk üzerinde temizleme tam anlamıyla gerçekleşmiş olamayabilir. Bu durumda TuneUp Utilities 2006 bizden taramayı bir kere daha yapmamızı isteyecektir. Yeniden bir disk üzerinde tarama yapmak için ekranda çıkacak tuşa basacağız. (burada bunun ile ilgili ekran görüntüsünü koyamadım, ama sizler bunu uygulama sırasında görür iseniz, bunu hatırlayın)

t116ix.gif

t124xu.gif

3). ÜÇÜNCÜ OLARAK, REGISTRY (KAYIT DEFTERİ) İÇİNDE SİLİNEN VE KULLANILMAYAN ALANLARDAN KURTULUP, REGISTRY'İ (KAYIT DEFTERİNİ) UFALTIYORUZ. BU PERFORMANSA OLUMLU ETKİSİ OLACAK BİR İŞLEM.

t138ji.gif

t141vj.gif

Bu aşamada, TuneUp Utilities 2006 dışında çalışan program kalmaması lazım.
t152pm.gif

t164wt.gif

t173df.gif

Bu son aşamadan sonra TuneUp Utilities bizden bilgisayarı kapatıp yeniden açmamazı isteyebilir. Gerekirse, bilgisayarı kapatıp yeniden açıyoruz.

İŞLEM TAMAMDIR...

Program hakkında daha fazla bilgi ve download

A

alpalaba

Guest
bu sadece xp için galba 98 de denedim sıkıntı yarattı acep nedendir

SaTBiL™

Administrator
Local time
Web sitesi
www.cekingen.net
bu sadece xp için galba 98 de denedim sıkıntı yarattı acep nedendir

ben xp üzerinde denedim sorun yok 98 de ne gibi sıkıntı yaratır orasını bilmiyorum ama bu program sayesinde bilgisayarım rahatlıyor. şiddetle tavsiye ediyorum bilmiyen arkadaşlara .resimli anlatımları devam edecektir.

SaTBiL™

Administrator
Local time
Web sitesi
www.cekingen.net
bölüm -2

Windows un performansı ve görünüm ile alakalı birçok şeyi değiştirmek mümkün bunlara en bilinenelerinden birkaç örnek vermek gerekirse takas dosyası kullanımı wimdows başlangıç ekranı değiştirme ntfs dosya sisteminde dosyaların dos kayıtlarının tutulması hatta intertnet exploler ın en üstteki yazısından biligisayarıma sağ tıkadığınızda özelliklerde görünen xp logosuna kadar yüzlerce ayarı değiştirmek mümkün. Üstelik bu ayarları bir tık ile geri alabilrsiniz.

1ml6.png

2nh5.png

3ka7.png

4dh8.png

5ff9.png

6zc3.png

7oh2.jpg

8pr1rr4.jpg

9tr1.jpg

10ks9.jpg

11iw5.jpg

12kw9.jpg

13pb4.jpg

14nl4.png

15sz4.jpg

16vf7.jpg

17kj7.jpg

18bx5.jpg

19ul0.jpg

20ix1.jpg

Ayrıca clean up &repair kısmında registry ve dosya temizliğini düzenli yapın

Bunlar sadece yapılabileceklerin yarısı.

Ayrıca program kendi ikon paketlerini kullanmanız dışında xp nin arkaplanında falan çalışıp ram tüketmez değişiklikleri yapar ve işi biter.

Umarım yardımcı olmuştur bu program benim favorilerimdendir

1-Windows XP'de NTFS dosya sistemi her dosya ve klasör için son erişim ve son güncelleme bilgilerim tutar. Bu özellik kullanışlı olsa da normal bir kullanıcı için çoğu zaman pek bir anlam ifade etmiyor.

2-Sistemin doğru ve performanslı çalışmasını sağlamak için düzenli olarak defrag etmekte fayda vardır. Ama eğer sistem gereksiz özelliklerle meşgul tutuluyorsa defrag'da ancak bir yere kadar yardım edebilir. Bu püf noktası DOS tabanlı program ve Win95'ten öncesiyle hiç ilgilenmeyenler için. Windows XP'de bir dosya/klasör için iki isim yaratılır, bunlardan ilki gördüğünüz isim bir diğeri ise DOS için hazırlanmış ismidir(DOS' la düzgün çalışması için). Bu isim çalışması CPU ve sabit disk gibi sistem kaynaklarını boşa uğraştırmış olur. Sadece bununla da kalmayıp yapmış olduğunuz MFT kullanımını da düşürür.

Yukarıdaki açıklamalar ışığında bu özellikleri iptal etmek için yanlarındaki tikleri kaldırın.(soldan drives seçili)

21cc9.jpg

sevgi saygılarımla Çağrı

Program hakkında daha fazla bilgi ve download

Son düzenleme:

admin

Administrator
Yönetici
Local time
Link çalıssada indirsek:)

shape1
shape2