Neler yeni

Welcome to SATBİL FORUM PAYLAŞIM

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It's also quick and totally free, so what are you waiting for?

Bir Satbil Forum Efsanesi

Satbil Reklam Alanı

Satbil Forum Reklam

regedit sorunu

muratakcan01

New member
Local time
22:34
yardıma ihtiyacım var.sorunum şudur ''başlat/çalıştır/regedit'' yazdıgım zaman ''kayıt defteri düzenleme yöneticiniz tarafından devreden çıkarılmış'' diye bir uyarı alıyorum.regedite girmeyi nasıl düzeltebilirim.yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.............

SaTBiL™

Administrator
Local time
22:34
Web sitesi
www.cekingen.net
Çözüm 1
Masaüstüne bir adet "txt" dosyası oluşturun. Yani masaüstünde sağ tıklayıp "Yeni" "Metin Belgesi" diyoruz.

Daha sonra bu metin belgesi içerisine aynen şunları kopyalıyoruz.
"Windows Registry Editor Version 5.00
[HKEY_CURRENT_USER\software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\ Policies\System]
"DisableTaskMgr"=dword:00000000"

Kopyaladıktan sonra "Dosya" --> "Farklı Kaydet" diyor ve dosya adını "EnableTM" olarak ayarlıyoruz ve uzantı olarak "reg" yapıyoruz. Bu şekilde kaydediyoruz.

Şimdi yapmamız gereken sadece bu reg dosyasına çift tıklayarak sorulan soruya "evet "demek.

Çözüm 2
"Başlat " --> "Çalıştır "
"REG Add HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System/ vDisableTaskMgr /t REG_DWORD /d 0 /f" komutunu yazarak "tamam"a tıklıyoruz.

Çözüm 3
"Başlat" --> "Çalıştır" diyor ve kutuya "regedit" yazıp onaylıyoruz. Karşımıza "Kayıt Defteri Düzenleyicisi" çıkıyor. Şimdi şu yolu izleyelim.
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\ Policies\System
Burada "Disable TaskMgr" adında bir değer göreceğiz. Ona sağ tıklayıp "değiştir"
diyor ve 1 olan değeri 0 yapıyoruz.

Çözüm 4
işletim sisteminiz Professional olmalı: Home Edition olanlar ilk üç çözümden birisini denemeli.

"Başlat" --> "Çalıştır" diyor ve kutuya "gpedit.msc" yazıp "tamam" diyoruz. Karşımızda "Grup İlkesi" geldi. Şimdi sırasıyla şu yolu izliyoruz.
"Kullanıcı Yapılandırması" --> "Yönetim Şablonları" --> "Sistem"--> "Ctrl+Alt+Delete" ---> "Seçenekleri" burada "Görev Yöneticisini Devre Kaldır" üzerine iki kere tıklayıp "devre dışı" seçeneğini etkinleştirip
"uygula"--> "tamam" diyoruz. .

Çözüm 5
"Başlat"--> "Çalıştır" Aç Kutusuna
REG add HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\ Policies\System /v DisableRegistryTools /t REG_DWORD /d 0 /f değerini kopyalayıp ve "tamam" diyoruz.

Çözüm 6
Bu çözüm XP Professional işletim sistemi olan arkadaşlarımız için geçerlidir.

"Başlat" --> "Çalıştır" Aç Kutusuna "gpedit.msc" yazın ve "tamam" diyoruz. Karşımıza Grup İlkesi geldi. İzleyeceğimiz yol şu:
"Kullanıcı Yapılandırması"--> "Yönetim Şablonları" -->"Sistem" --> "Kayıt Defteri düzenleme araçlarına erişimi engelle" seçeneği üzerine iki kere tıklayıp
"yapılandırılmadı" seçeneğini etkinleştirip; "uygula", "tamam" diyoruz.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8