Neler yeni

Welcome to SATBİL FORUM PAYLAŞIM

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It's also quick and totally free, so what are you waiting for?

Bir Satbil Forum Efsanesi

Satbil Reklam Alanı

Satbil Forum Reklam

photoshop Crome Yazı ( Resimli)

Denizce

üye
Local time
21:39
Evet ilk olarak Photoshopta yeni bir sayfa oluşturuyoruz. Sayfayı beyaz bir şekilde ve yazacağınız yazının boyutlarını düşünerek sayfa boyunutu ayarlıyoruz. Ben kendim 400x200 olarak ayarladım. “File / New”

7767.jpg

Sayfamızı kendi amaçlarımıza uygun bir şekilde oluşturduktan sonra yeni bir “Layer” oluşturuyoruz. Eğer “Layer” Penceresi aktif değilse aktif yapmak için “Windows / Layers” seçeneğini aktif hale getiriyoruz.
Sonra “Layer” penceresinin alt kısmında
7768.jpg
düğmesini tıklıyoruz ( yeni bir “layer” oluşturmak için )

Ve yazımızı yazmak için Text aracına
7769.jpg
tıklıyoruz. Yazmak istediğimiz yazıyı yazıyoruz.

İstediğimiz yazıyı yazdıktan sonra “Layers” Penceresinde sonradan yeni oluşturduğumuz layerin üzerine sağ tıklıyoruz ve oradan “Blending Options” seçeneğine tıklıyoruz. Buradan sonraki kısmı resimlerle ve kısa açıklama yaparak anlatmaya çalışacağım.

7770.jpg

Daha sonra “Contour” yazan yere tıklıyoruz ve alttaki gibi ayarlıyoruz.

7771.jpg

7772.jpg

Tektar kendimiz ayarlamak Contoura tıklıyoruz.

7775.jpg

7776.jpg

7779.jpg

Şimdi bilmeyen arkadaşlar burada biraz zorlanabilirler ama yaptıktan sonra çok kolay olduğunu anlayacaksınız. Ama ben nasıl yapıldığını anlatmaya çalışacağım. “Gradient Editor” e tıkladıktan sonra kendi renk ayarınızı yapmanız için aşağı kısımda çubuğa benzer küçük araçlar göreceksiniz. Aşağıdaki gibi yani

7780.jpg

Evet bu şekilde değilse “Presets” kısmından “Black, White” seçin. Daha sonra ayar yapmaya geldi. Bizim Renk sıralamamız şöyle olacak. Siyah, Beyaz, Siyah.
İlk önce Sol aşağıdaki siyah çubuğa tıklıyoruz aktif hale geldi biz bundan kopya yapacağız eğer sürükleme yaparsak olmaz o zaman taşıma olur. Sol Aşağıdaki siyah çubuğa tıkladık be sağ alt kısımdaki beyaz çubuğun soluna yaklaştırdık ama üstüne getirmeyin solunda kalsın. İkinci olarak beyaz çubuğa tıkladık sürükleme yapmadan şekilin ortasına tıkladık ve Beyaz rengi ortaya getirmiş olduk. Resmimiz Aşağıdakine benzediyse tamamdır.

7783.jpg

1209.gif

Asil2.jpg

Evet Son

Alintidir.

MüDüR

Administrator
Local time
22:39
bu ğüzel paylaşım için çok tşk ederim...

@hmet

UZAKLARDAN
Local time
21:39
Cok tesekkürler Deniz.

murat

New member
Local time
23:39
verdiğin bilgi için sağol denizce eline sağlık

shape1
shape2