Neler yeni

Welcome to SATBİL FORUM PAYLAŞIM

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It's also quick and totally free, so what are you waiting for?

Bir Satbil Forum Efsanesi

Satbil Reklam Alanı

Satbil Forum Reklam

phılıps 170s6 lcd monitör

garanti

New member
Local time
04:02
slm arkadaşlar elimde phılıps 17 lcd monitör var ve bunun arızası cihazı ilk açtığında ekran gelip gidiyor pc ye bağladığındada aynı sorun var bu konuda yardımlarıxnızı bekliyorum yardım larınızdan dolayı şimdiden tşk.

lececafe

Co Admin
Local time
ekranın bağlantılarına iyi bak değen uçlar var. bi kargaburun la düzelt

zakutoglu

New member
Local time
slm arkadaşlar elimde phılıps 17 lcd monitör var ve bunun arızası cihazı ilk açtığında ekran gelip gidiyor pc ye bağladığındada aynı sorun var bu konuda yardımlarıxnızı bekliyorum yardım larınızdan dolayı şimdiden tşk.

bu arıza besleme arızasıdır arkadasım lcd monıtorlerde fleman yerıne florasan vardır o ılk acılısta calısıyodur ama voltajı kesılınce ekranı kapıyodur ekranan ıyıce yaklasıp bakarsan cok karanlıkta olsa altta bır goruntu oldugunu gorebılırsın tesekkurler

54_fatih_54

New member
Local time
Web sitesi
yuvalidere.forumup.com
ARKADAŞALAR

philips bir monitör....elektrik alıyor hatda çalışıyor....bazen pc açık olduğu anda monitöre sinyale gelmiyor..kasada ekran kartında bir sorun yok..monitöre başka pc bağladım yine olmadı...ya veri kablolarından şüpheleniyorum.yada monitör çalışırken içinde ısınana bir parçadan dolayı tekrar reset çekdiğimde bile açılmıyor..fikri olan varsa benimle paylaşsın...kendim elektronik işlerinden anlıyorum fakat monitör ve tv lerde fazla bilgim yok...(lcd değil monitör tüplü)

bekir_akbas

New member
Local time
4 lü bir inverter devre var onun içerisinde ve o arızalı
onun tamir etmen biraz zor o yüzden içerisine başka bir inverter koyman gerekecek

URAL

New member
Local time
arkadaşlar mrb lcd monıtorlerde floresan lamba var ozel yaplmıs ınvertor çalışsa bıle kapanıyo lambalardan bırı bozulsa aynı oluyo

farukk41

New member
Local time
bndede aynı sourn var yeni inverter fiyatı ne kdrdır ??

canturk

New member
Local time
SMPS trafo çıkışında ki kondansatörleri kontrol etmeni öneririm. kondansatörlerin üst kısmında şişiklik görebilirsin. ordan olmaz ise floresanları kontrol et.

tarot1978

New member
Local time
beslmesinindeki kondostorleri konturol et arkadaşım

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8