Neler yeni

Welcome to SATBİL FORUM PAYLAŞIM

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It's also quick and totally free, so what are you waiting for?

Bir Satbil Forum Efsanesi

Satbil Reklam Alanı

Satbil Forum Reklam

Papa yı savunmak Doğan grubuna düştü

TR61

Vip
Local time
23:47
Doğan Medya Grubu yazarlarına bir şeyler oldu. Papa'nın İslam'ı ve Hz. Muhammed'i aşağılayan sözleri, Hristiyanları bile şaşırttı. Papa'ya destek Hürriyet ve Radikal'e kaldı.
Doğan Medya grubuna bir şeyler oluyor.

Papa'nın İslam dini ve Hz. Muhammed'i aşağılayan sözlerini savunmak nedense, Doğan Grubu yazarlarına kaldı. Hürriyet'in "ipliği pazara çıkan" yazarı Mehmet Yakup Yılmaz, Papa adına daha Vatikan adına açıklama yapılmadan hükmünü verdi.

"Müslümanlar, Papa'yı yanlış anladı" diye. "Aslında Papa bunları kendi söylemiyor. 14. yüzyılda yaşamış olan Manuel II Paleologos söylemiş" dedi.

Bu yazıyı aşağıda bulacaksınız.
Bütün dünya, Papa'nın dediğini yanlış anlamış, yalnızca Mehmet Yakup Yılmaz doğru anlamayı başarmıştı. Hristişan dünyasının medyası bile, Papa'nın çıkışını yadırgadı. İtalya'da yayınlanan İl Manifesto gazetesi, "Vatikan yine Ortaçağa'a döndü" diyebilecek kadar tepkisini net bir şekilde ortaya koydu.
Yadırgamayan bir Doğan Medya Grubu yazarları oldu. Mehmet Y. Yılmaz, yalnız değildi. Radikal Gazetesi yazarı Haluk Şahin de, Papa'nın "El Kaide ve vihatçılara malzeme" verdiği görüşünde. 16 Eylül tarihli Radikal Gazetesi'nde şunları yazdı:
"...... Böylece ne yapmış oluyor? Haçlı seferlerinin devam ettiğini söyleyenlere, Batı'nın Müslümanlara tepeden baktığını öne sürenlere, El Kaidecilere ve cihatçılara malzeme veriyor. O meşum çatışmanın taraflarının arasını daha da açıyor.
Hem de halkının çoğunluğu Müslüman olan bir ülkeye, Türkiye'ye, ilk ziyaretini yapmasına birkaç ay kala..."
Mehmet Y. Yılmaz'ın 16 Eylül 2006 tarihli yazısı:
Papa'nın konuşmasını okumadan demeç vermiş

PAPA 16. Benedikt'in salı günü Regensburg Üniversitesi'nde yaptığı bir konuşma, İslam dünyasında "İslam'ı bir şiddet dini olarak olarak gösterdi" şeklinde yorumlandı.

Müslüman dünyanın değişik yörelerinden tepkilere neden olan bu konuşmaya Diyanet İşleri Başkanı Ali Bardakoğlu da tepki gösterdi.

Ve bu tepkinin ardından deyim yerindeyse kabak durduk yere yine Türkiye'nin başına patladı.

Papa'nın yakında Türkiye'ye yapacağı ziyaretin bu nedenle "düşmanca bir karşılamaya sahne olacağı" iddiaları ortaya atıldı.

Bana öyle geliyor ki İslam dünyasında, konuşması nedeniyle Papa'ya tepki gösterenlerden hiçbiri Papa'nın konuşmasının tam metnini okumamış.

Dün bu konuşmayı buldum ve okudum.

Papa, Bizans İmparatoru II. Paleologos'un 1394 ile 1402 yılları arasında not ettiği bir konuşmadan söz ediyor.

Paleologos, bir Persli ile arasında geçen konuşmada İncil ve Kuran arasında kıyaslamalar yapıyor. Ve Papa'ya atfedilen "cihat" yorumu da Paleologos'a ait.

Papa, bu yorumu aktarırken bir önceki cümlede şöyle diyor:

"İmparator, 'Kitaplılar'la 'İnançsızlar' arasındaki farklı muamele konusunun ayrıntılarına girmeksizin, şaşırtıcı bir haşinlikle, bizi yadırgatacak bir sertlikle, keskin bir şekilde konuyla, dinle şiddet arasındaki ilişkiyle ilgili, konuşma arkadaşına yöneliyor."

Sadece bu cümle bile Papa'nın, Paleologos'un görüşlerine mesafeli durduğunu anlatmaya yeterli.

Dün Hürriyet yazı işlerinde bu konuyu tartıştık. Aramızda bir teolog yok elbette. Bunun üzerine Ertuğrul Özkök, Prof. Dr. Ali Bardakoğlu'nu aradı.

Bardakoğlu, konuşmanın tamamını okumadığını, basında yansıyan haberler üzerine konuştuğunu söyledi.

"Yarın (bugün) Almancacı arkadaşlara rica edeceğim, tam metni çevirtip okuyacağım"
dedi.

Bunun üzerine, Bardakoğlu keşke konuşmanın tam metnini okuyup demecini öyle verseydi, diye düşündüm.

TR61

Vip
Local time
Papa hayranı Doğan yazarları

Papa hayranı Doğan yazarları
Papa-Yılmaz-Şahin.jpg
(18.09.2006 11:30:54)
Doğan Medya Grubu yazarlarına bir şeyler oldu. Papa'nın İslam'ı ve Hz. Muhammed'i aşağılayan sözleri, Hristiyanları bile şaşırttı. Papa'ya destek Hürriyet ve Radikal'e kaldı.Doğan Medya grubuna bir şeyler oluyor.
Papa'nın İslam dini ve Hz. Muhammed'i aşağılayan sözlerini savunmak nedense, Doğan Grubu yazarlarına kaldı. Hürriyet'in "ipliği pazara çıkan" yazarı Mehmet Yakup Yılmaz, Papa adına daha Vatikan adına açıklama yapılmadan hükmünü verdi.
"Müslümanlar, Papa'yı yanlış anladı" diye. "Aslında Papa bunları kendi söylemiyor. 14. yüzyılda yaşamış olan Manuel II Paleologos söylemiş" dedi.
Bu yazıyı aşağıda bulacaksınız.
Bütün dünya, Papa'nın dediğini yanlış anlamış, yalnızca Mehmet Yakup Yılmaz doğru anlamayı başarmıştı. Hristişan dünyasının medyası bile, Papa'nın çıkışını yadırgadı. İtalya'da yayınlanan İl Manifesto gazetesi, "Vatikan yine Ortaçağa'a döndü" diyebilecek kadar tepkisini net bir şekilde ortaya koydu.
Yadırgamayan bir Doğan Medya Grubu yazarları oldu. Mehmet Y. Yılmaz, yalnız değildi. Radikal Gazetesi yazarı de, Papa'nın "El Kaide ve vihatçılara malzeme" verdiği görüşünde. 16 Eylül tarihli Radikal Gazetesi'nde şunları yazdı:
"...... Böylece ne yapmış oluyor? Haçlı seferlerinin devam ettiğini söyleyenlere, Batı'nın Müslümanlara tepeden baktığını öne sürenlere, El Kaidecilere ve cihatçılara malzeme veriyor. O meşum çatışmanın taraflarının arasını daha da açıyor.
Hem de halkının çoğunluğu Müslüman olan bir ülkeye, Türkiye'ye, ilk ziyaretini yapmasına birkaç ay kala..."

Mehmet Y. Yılmaz'ın 16 Eylül 2006 tarihli yazısı:
Papa'nın konuşmasını okumadan demeç vermiş

PAPA 16. Benedikt'in salı günü Regensburg Üniversitesi'nde yaptığı bir konuşma, İslam dünyasında "İslam'ı bir şiddet dini olarak olarak gösterdi" şeklinde yorumlandı.

Müslüman dünyanın değişik yörelerinden tepkilere neden olan bu konuşmaya Diyanet İşleri Başkanı Ali Bardakoğlu da tepki gösterdi.

Ve bu tepkinin ardından deyim yerindeyse kabak durduk yere yine Türkiye'nin başına patladı.

Papa'nın yakında Türkiye'ye yapacağı ziyaretin bu nedenle "düşmanca bir karşılamaya sahne olacağı" iddiaları ortaya atıldı.

Bana öyle geliyor ki İslam dünyasında, konuşması nedeniyle Papa'ya tepki gösterenlerden hiçbiri Papa'nın konuşmasının tam metnini okumamış.

Dün bu konuşmayı buldum ve okudum.

Papa, Bizans İmparatoru II. Paleologos'un 1394 ile 1402 yılları arasında not ettiği bir konuşmadan söz ediyor.

Paleologos, bir Persli ile arasında geçen konuşmada İncil ve Kuran arasında kıyaslamalar yapıyor. Ve Papa'ya atfedilen "cihat" yorumu da Paleologos'a ait.

Papa, bu yorumu aktarırken bir önceki cümlede şöyle diyor:

"İmparator, 'Kitaplılar'la 'İnançsızlar' arasındaki farklı muamele konusunun ayrıntılarına girmeksizin, şaşırtıcı bir haşinlikle, bizi yadırgatacak bir sertlikle, keskin bir şekilde konuyla, dinle şiddet arasındaki ilişkiyle ilgili, konuşma arkadaşına yöneliyor."

Sadece bu cümle bile Papa'nın, Paleologos'un görüşlerine mesafeli durduğunu anlatmaya yeterli.

Dün Hürriyet yazı işlerinde bu konuyu tartıştık. Aramızda bir teolog yok elbette. Bunun üzerine Ertuğrul Özkök, Prof. Dr. Ali Bardakoğlu'nu aradı.

Bardakoğlu, konuşmanın tamamını okumadığını, basında yansıyan haberler üzerine konuştuğunu söyledi.

"Yarın (bugün) Almancacı arkadaşlara rica edeceğim, tam metni çevirtip okuyacağım"
dedi.

Bunun üzerine, Bardakoğlu keşke konuşmanın tam metnini okuyup demecini öyle verseydi, diye düşündüm.

ROTAHABER

toycan

New member
Local time
görmeyen gözlerin görmesi dileğiyle dertleri ne acaba doğan grubu neden bunu hep yapıyor bu adamların deşifre edilmesi lazım ama tık yok neden adam ben güçüm diyor tv larım gazetelerim var diyor ondanda büyük koç grubu arkamda diyor hadi sıkıysa uraşsınlar cevap versinler tr61 değindiğin için teşekkürler

cihat çapa

New member
Local time
Bunların ne olduklarını zaten bilen biliyor.Bu bence okadar önemli bir konu değil bence.Benim anlamakta güçlük çektiğim olay,Ben ALLAH'a,Peygamberlerine,Meleklerine,Kitaplarına veeeeee AHİRET gününe inanıyorum diyen Müslümanların bu gibi kişilerin yazdıkları gazeteyi para vererek almaları ve önları madden beslemeleridir.Burada istediğimiz kadar yazalım nafile.Onlar yine bildikleri yoldan gideceklerdir taaaaaaki son durak olan o hesap günü gelene kadar.Bu son duraktada son pişmanlık fayda etmeyecektir.İşte bunu idrak edemeyen akıl yoksunu kişilerede acıyorum doğrusu.

Ali İmran Süresi,Ayet 28
İnananlar, inananları bırakıp da kafirleri dost edinmesin. Her kim bunu yaparsa, Allah'tan ilişiği kesilmiş olur. Ancak onlardan bir korunma yapmanız başka. Allah, sizi kendisinden korkmanız için uyarıyor. Sonuçta gidiş Allah'adır.

cihat çapa

New member
Local time
Bunların ne olduklarını bilen biliyor zaten.Bunu yapmaları gayet normal.Benim anlamakta güçlük çektiğim konu,ALLAH'a,Peygamberlerine,Meleklerine, Kitaplarına veee AHİRET gününe inanıyorum diyen Müslümanların,bunlar gibilerinin yazdıkları gazeteleri alarak onları madden beslemeleridir.Biz burada ne yazarsak yazalım nafile.Onlar bildiklerini okumaya devam edeceklerdir taaaaaaaaaaaki son durak olan o büyük hesap günü gelene kadar.O son duraktada son pişmanlık fayda etmeyecektir.İşte bunu idrak edemeyen akıl yoksunu kişilerede şaşıyorum doğrusu.

Ali İmran Süresi,Ayet 28
İnananlar, inananları bırakıp da kafirleri dost edinmesin. Her kim bunu yaparsa, Allah'tan ilişiği kesilmiş olur. Ancak onlardan bir korunma yapmanız başka. Allah, sizi kendisinden korkmanız için uyarıyor. Sonuçta gidiş Allah'adır.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8