Neler yeni

Welcome to SATBİL FORUM PAYLAŞIM

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It's also quick and totally free, so what are you waiting for?

Bir Satbil Forum Efsanesi

Satbil Reklam Alanı

Satbil Forum Reklam

Otobüs şoförü PKK dehşetini anlattı

DeNiZCiLeR

Co Admin
Local time
08:05
İETT ŞOFÖRÜ 3 KİŞİNİN ÖLDÜĞÜ MOLOTOFLU PKK DEHŞETİNİ ANLATTI Otobüs şoförü PKK dehşetini anlattı
nokta.gif
İstanbul Bağcılar'da geçen pazar akşamı gösteri düzenleyen terör örgütü yandaşlarının yaktıkları belediye otobüsünün altında kalan Sibel ve Sinem Özkan kardeşlerle Zülfiye Karasu hayatını kaybetti. Polis canileri yakalayamazken, onlarca yolcuyu kurtaran otobüsün şoförü Mehmet Kahraman gözaltına alınarak saatlerce karakolda tutuldu. Bu olay Kahraman'ın çok ağrına gitmiş. 'Katillerle bir tutuldum' diyen Kahraman, yaşadığı dehşeti AKŞAM'a anlattı:

mansetsofor05052006.jpg

'Beyazıt-Demirkapı seferini yapıyordum. Aşağı Karabayır durağına geldim. Bazı yolcular indi. Hareket ettim. Yol boştu. 200 metre sonra bir anda 20-25 kişi önüme çıktı. Taş atmaya başladılar. Ben aralarından sıyrılmaya çalışırken otobüsün önünü sardılar. Molotofkokteyli attılar. İlk molotof beni hedef aldı. Şoför koltuğu tutuştu. Ceketim bile yandı. Bu sırada arkaya baktım, yolcuların bulunduğu alan alev topuna dönmüştü. Hemen kapıları açtım.

EL FRENİNİ ÇEKTİM

Otobüsü sağlam durdurabilmek için el frenini, yani imdat frenini çektim. Eğer sağlam durduramazsam, yolcu o korkuyla otobüsün altında kalabilir. Düz arazi değil orası, rampa. El frenini çekmeseydim, zaten yolcuları aşağı indiremezdim. Soğukkanlılığımı koruyordum.

KURTARICI GİBİYDİM

Yolculara seslendim. Sanki şoför değil, kurtarıcıydım. 'Sakin olun. Merak etmeyin kurtulacaksınız. Otobüsten indikten sonra hemen uzaklaşın. Patlama olabilir, başta molotof atabilirler' diyordum. Alev topuna dönen otobüsten, yaklaşık 70 yolcuyu burunları bile kanamadan indirmeyi başardım.

Daha iki dakika olmamıştı ki otobüs rampa aşağı inmeye başladı. Önce yavaş sonra hızlanarak, ilerledi. Otobüs gidiyor, ben arkasından koşarak, 'Kaçın, yanan otobüs size doğru geliyor. Kaçın. Canınızı kurtarın' diye bağırıyordum. Ama durakta bekleyenlere duyuramamışım. Resmen cehennemi gördüm. Çok üzülüyorum. Yolcularımı kurtardım ama durakta bekleyenleri kurtaramamanın üzüntüsünü yaşıyorum. İçim acıyor, yanıyorum.

KARAKOLDA ÖĞRENDİM

Yanan otobüsle birlikte durağa kadar koştum. Otobüs kamyona çarptı. Ben yine 'Ölü var mı?' diye bağırıyordum. Biri bana, 'Ölü yok' dedi. Sonra polis geldi, beni gözaltına aldı. Üç kişinin öldüğünü nezarethanede öğrendim, kahroldum.'

AKŞAM

F

fiesta73

Guest
Otobüs şöförünün durumu çok zor. mutlaka psikolojik tedavi görmesi gerekir. eğer yardım almazsa bu olay için için onu kemirir.

F

fa77

Guest
haklısın bencede zor bir dönemece girdi allah yardımcısı olsun pkk yada lanet olsun

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8