Neler yeni

Welcome to SATBİL FORUM PAYLAŞIM

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It's also quick and totally free, so what are you waiting for?

Bir Satbil Forum Efsanesi

Satbil Reklam Alanı

Satbil Forum Reklam

next 2000 lerle ilgili sinyal sorunu arızaları

M

MEHMET_35

Guest
next 2000 lerle ilgili sinyal sorunu arızaları
Öncelikle bu bilgiler daha önce arsivimde yazılı olan bilgilerdir büyük harfle yazılı fakat kopya yaptıgım için haliyle büyük harf olarak cıkmıştır.. şimdiden özür dilerim kasıt yoktur.Asagıdaki arızalar onarımını yaptıgım arızalar paylaşım için konu actım. elinde degişik arıza olan varsa paylasalım. bilgiler paylaştıkca artar saklı kalan bilgilerin kimseye faydası olmaz..talep olursa degişik arıza notlarımıda yaza bilirim ARIZA = NEXT 2000 X CI PLUS – CİHAZDA HERSEY NORMAL ACIYORSUN CALISIYOR KANAL BULMUYOR.. SEVİYE % 80 LERİ KALİTE 0 SIFIR GÖSTERİYOR KANAL ARATTIRIYORSUN BİRSEY BULMUYOR.
CÖZÜM = BESLEME DEVRESİ VOLTAJLARI 4 VEYA 5 VOLT FAZLA CIKIYOR . BESLEME KONDANSATÖRÜ 82 / 450 VOLTU DEGİŞTİK VOLTAJLAR NORMALE DÖNDÜ CIHAZ CALIŞTI
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

ARIZA = NEXT 2000 X PLUS CİHAZ CALIŞIYOR KANAL BULMUYOR. KANAL ARAMAYA GELİYORSUN ANTEN TAKILI OLMASA DAHİ FREKANS GİRDİGİN ZAMAN SEVİYE SONUNA KADAR KALKIYOR..
CÖZÜM = CİHAZA ARKADAN BAKTIGIN ZAMAN TÜNERİN HEMEN SAGİNDA (( L – 401 )) BOBİN ARIZALI TÜNERİN KISA DEVRE OLAN 3 VE 4 BACAKLARINA 3,3 VOLT VERMİYOR BOBİNİ DEGİŞTİK DÜZELDİ (( VEYA BOBINİ KISA DEVRE YAP. ))
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

ARIZA = NEXT 2000 PLUS INF SERİSİ CİHAZ CALIŞIYOR KANAL BULMUYOR. TÜNER CIKIŞINDAN 13 / 18 VOLT CIKMIYOR
CÖZÜM = TÜNER CIKIŞINDA COK AZ VOLTAJ VAR . LM 317 DEN VOLTAJ CIKIYOR 13/18 VOLT .CIKTIKTAN SONRA D –401 DEN GECİYOR TÜNERİN 2 NOLU BACAGINA GELİYOR FAKAT ANTEN CIKISDA VOLTAJ YOK. TÜNERE GİREN 13/18 VOLT UCU İÇERİDEN KOPUK .. DİREK BAGLANDI CALIŞTI
‘’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’ ’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’ ’’’’’’’’’’’’’
ARİZA = NEXT 2000 PLUS INF SERİSİ CİHAZ NORMAL CALIŞIYOR FAKAT BOZUK CD GİBİ KESİKLİK YAPIYOR.. KANALLAR GİDİP GELİYOR
CÖZÜM = TÜNERİN 2 NOLU BACAGINDA 13/ 18 VOLT DEGİŞİYOR KESİLİYOR BAZEN SIFIRLIYOR BAZEN 25 VOLT CIVARINDA CIKIYOR. SEBEBİ LM.- 317 ARIZALI . DEGİŞTİK DÜZELDİ
:36_3_16:

paylaşmak güzeldir

Son düzenleme:
M

mmusti57

Guest
Mehmet next'leri sevmediğini biliyorum ama bukadar nefret ettiğini bilmiyordum ben 8000 x cam plus hariç hepsinden çok memnunum.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8