Neler yeni

Welcome to SATBİL FORUM PAYLAŞIM

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It's also quick and totally free, so what are you waiting for?

Bir Satbil Forum Efsanesi

Satbil Reklam Alanı

Satbil Forum Reklam

Microsoft'u bile şaşırtan 8 yaşındaki dahi

azizcan

New member
Local time
06:50
Microsoft'u bile şaşırtan 8 yaşındaki dahi

Sistem yöneticisi sertifikasını alan 8 yaşındaki dahi, Microsoft'un hediyelerini neden beğenmedi?
20090120123532.jpg

Microsoft'un sınavını başarıyla veren Marko, 2 yaşında da okuma yazmayı sökmüştü.

Marko Calasan henüz 8 yaşında; ancak onu diğer yaşıtlarından ayıran çok büyük bir özelliği var. Marko, Microsoft'un IT profesyonelleri için uyguladığı zorlu bir sınavı hiç zorlanmadan geçti ve bilgisayar sistem yöneticisi sertifikasını kazanan dünyanın en genç insanı olmayı başardı.

Bu sertifikayı kazanmasıyla birlikte Marko, artık teoride kompleks bilgisayar network'lerinin bulunduğu ofislerde çalışabilecek yeterliliğe sahip durumda. Aslen Makedonyalı olan Marko, Microsoft'un sınavını kazanmasının ardından The Times dergisine şu açıklamalarda bulundu: "Microsoft, bu başarımın ardından bana, 8 yaşında olmamdan dolayı olsa gerek, bilgisayar oyunları ve çizgi filmlerin yer aldığı DVD'ler hediye etti. Microsoft'tan hediye almak hoş bir şey belki ama bu DVD'ler kesinlikle ilgimi çekmiyor."

Gelecekte ne olmak istediğine dair sorularla karşılaştığında oldukça net konuşan Marko "Aslına bakarsanız ben ileride bir bilim adamı olmak istiyorum ve zamanı geldiğinde bunu başaracağım" diyor.

Marko'nun bu başarısı elbette ki tesadüf değil; zira henüz 2 yaşındayken okuma yazmayı öğrenen genç dahi, daha o yaşlarda bilgisayarlarla haşır neşir oluyormuş...

alantı:chıp dergi

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8