Neler yeni

Welcome to SATBİL FORUM PAYLAŞIM

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It's also quick and totally free, so what are you waiting for?

Bir Satbil Forum Efsanesi

Satbil Reklam Alanı

Satbil Forum Reklam

Kızarmış hayalet

Denizce

üye
Local time
06:49
Akşam yemeğine arkadaşlarını çağıran Kay yemekten önce küçük bir aperatif hazırlarken bir tavuğun acı acı bağırdığını duyar. Sesin nereden geldiğini merak eden Kay bahçeye çıkar. Bahçede bir şey göremez. Ancak ses daha yakınlardan, hatta mutfaktan gelmektedir. Giderek yükselen sesin kaynağını keşfettiği zaman tüyleri diken diken olur. Kızarması
için fırına yerleştirdiği tavuktan çığlık çığlığa sesler gelmektedir.
"O anda elim ayağım boşandı. Tavuğu canlı canlı pişiriyorum sandım. Korkudan az daha ölüyordum."
Tavuğun çığlıkları Kay'inkiler ile birleşince konuklar mutfağa üşüşür ve çığlıkların nedeni ortaya çıkar. Tavuğu fırından çıkartan konuklar, hayvan soğudukça seslerin kesildiğini fark ederler.
Yeni Zelanda'da tavuk çiftliklerinde hayvanlar bizde olduğu gibi boynu kesilerek öldürülmez. Kay'in akşam yemeği için hazırladığı tavuğun ses telleri kesilmediği için tavuğun karnında biriken buhar, hayvanın boğazından geçerken büyük bir basınçla ses tellerini harekete geçirmiştir.
Bu olaydan sonra, tahmin edebileceginiz gibi, Kay bir daha evinde tavuk pişirmez. :_18:

Denizce

üye
Local time
06:49
:75_75: Boguyorlar bildigim kadari ile

A

alpalaba

Guest
ya bir kere yeni damattım kaynanam başı ile birlikte tavuk pişirmiş başıda bana gelmişti o günden beri onda hiç tavuk yemem kendim yapsam bile orada asla yemem :) anım aklıma geldi de :)

R

ra82

Guest
ben tavuğu bu kadar seven bir insan olarak hala sevmeye devam ediyorum :) ama benim başımada böyle birşey gelmiş olsa idi ne yapardım fa77 cvp versin :)

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8