Neler yeni

Welcome to SATBİL FORUM PAYLAŞIM

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It's also quick and totally free, so what are you waiting for?

Bir Satbil Forum Efsanesi

Satbil Reklam Alanı

Satbil Forum Reklam

Kadın dakika da 250,erkek 125 kelime konuşur

melek_19

Guest
Local time
20:30
Erkek beyni PC, kadın beyni de Macintosh gibi çalışırmış; öyle diyor bayan Brizendine.

Hangisi daha iyi diye soracak olursanız, yazar kadınların işletim sisteminin daha güvenilir ve daha kolay anlaşılır olduğunu iddia ediyor. Erkekler karmaşık ve sürekli arıza yapar iddiasını da saklı tutuyor.

Buna ciddi itirazlarım var, hatta kendi teorim bile var.

Bana kalırsa kadınlar 5.1 surround iken, erkekler basit bir transistorlü radyodan daha farklı değil.

Açalım...

Bir erkek acıktım dediği zaman bu tamamen acıktım anlamına gelir. Başka bir mana aramanız abesle iştigaldir. Yani erkek monodur.

Peki bir kadın acıktım derse ne anlarsınız?

En az beş farklı mana çıkartılabilir. 1- Hani dışarı yemeğe çıkacaktık 2- Dolap boş ve bu senin umurunda değil 3- Niye maç izliyorsun, benle ilgilen 4- Uyuklamayı kes benle ilgilen 5- Sushi...

Bu multitonlu, mesajı sıradan mono algılı bir erkek sadece ve sadece tek boyutta algılar: Hanım acıkmış!

Oysa kadın tarafı mucizeler bekler; erkeğin gerçek cümleyi anlamasını ister ki bu imkansıza yakındır.

Bir psikiyatra karşı gelmek istemem ama hayat tecrübelerim bana bildiklerimin doğru olduğunu söylüyor.

Mesela bir keresinde 'neredesin' sorusunu yanıtlamam istenmişti. Ben evdeyim beziyorum diye cevaplamıştım. Oysa doğru cevap tamam hafta sonu Çeşme'ye gideriz olmalıydı.

Ben o sorudan beklenen cevabı çıkartacak kadar zeki değilim.

Yani tam tersini düşünüyorum.

Erkek çok daha basit ve güçsüz...

Yani hayatı futbol, kanepe ve seks üçgenine sıkışmış biri ne kadar karmaşık olabilir ki?

Ancak Brizendine'nin tespitlerinden birine katılmamak mümkün değil. Kadın dakikada 250, erkek 125 kelime konuşabilir diyor.

Hani akşamları erkek tarafı eve yorgun argın geldiğinde, kadın tarafının konuşma enerjisine ayak uyduramaz ya, sebebi işte bundandır.

Erkek gün içerisinde kontörlerini bitirir, oysa kadının eve saklayacağı cephanesi her zaman vardır.

Neden konuşmuyorsun diye sorulduğunda alın size bilimsel bir bahane...

Kendinizi yetersiz ve ezik hissetmeyin. Neden bir maraton koşucusu kadar kondisyonum yok demekten farkı yok bunun... Mücadeleye sakın girmeyin kaybedersiniz...

Zaten uzun vadede tüm erkekler kaybedecek.

Yeni bilimsel araştırmalar erkek cinsinin gereksiz olduğunu tespit etmiş durumda.

Hatta doğada kimi canlılar erkekleri sistem dışına atıp, çoğalabilmeyi öğrenmiş durumda.

Ve belki beş yüz yıl sonra erkekler nesli korunmak zorunda olan canlılar listesine eklenecek.

O halde kimse bana erkekler çok karmaşık bir yapıya sahip ve güçlüler demesin.

Doğada güçlü olan yaşar.

Ve biz erkekler tasfiye edilmeye başlandık bile...

Vakit varken tadını çıkartalım değil mi? Düşünsenize gün gelecek, kadın dırdırı da tarihe karışacak...

F

fiesta73

Guest
gerçekten çok güzel işlemişler bu konuyu. Seninde ellerine sağlık bizimle paylaştığın için.

R

ra82

Guest
dogruluk payı yok degil hani ama her konuda kadınlar daha üstün gibi görünüyor bu dır dır bile olsa :puah: :puah:

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8