Neler yeni

Welcome to SATBİL FORUM PAYLAŞIM

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It's also quick and totally free, so what are you waiting for?

Bir Satbil Forum Efsanesi

Satbil Reklam Alanı

Satbil Forum Reklam

İthal kanser ilacı Taxol toplanıyor

freestar

New member
Local time
15:14
Sağlık bakanlığı, ithal kanser ilacı taxol'un ''üretim yerindeki kirlilik'' şüphesi nedeniyle toplatılmasına karar verdi.

Sağlık Bakanlığı, ''üretim yerindeki kirlilik'' şüphesi gerekçesiyle ithal kanser ilacı Taxol'un toplatılmasına karar verdi.

Sağlık Bakanlığı İlaç ve Eczacılık Genel Müdürlüğünce yapılan duyuruda, Bristol-Myers Squibb İnc. adına ithal ruhsatlı, Taxol 30 mg/5 ml ve Taxol 100 mg/17 ml Flakon adlı preparatların üretim yerinin sterilite ünitesinde
yetersizlik tespit edildiğinin bildirilmesi nedeniyle söz konusu preparata ait tüm serilerin geri çekilmesine karar verildiği belirtildi.

Sağlık Bakanlığı yetkilileri, söz konusu ilacın yurtdışındaki üretim yerinde kirlilik şüphesi oluşması üzerine uzman heyet tarafından yapılan incelemede bunun
üretilen ilaçları etkilemediğinin saptanmasına rağmen, tedbiren bu kararın alındığını kaydettiler.

Yetkililer, vatandaşları ellerindeki ilaçları kullanmamaları ve satın aldıkları eczanelere iade etmeleri için uyarırken, ''Firma zaten 28 Mart'tan beri satış yapmıyor. Ancak eczanelerin ellerinde bu ilaçlardan bulunabilir. Sağlık Bakanlığınca Türkiye'deki ürünler üzerinde yapılacak analizlerde herhangi bir olumsuzluk çıkmazsa eskiden olduğu gibi kullanımına devam edilebilir'' diye konuştular.

murat

New member
Local time
15:14
bilgi için sağol

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8