Neler yeni

Welcome to SATBİL FORUM PAYLAŞIM

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It's also quick and totally free, so what are you waiting for?

Bir Satbil Forum Efsanesi

Satbil Reklam Alanı

Satbil Forum Reklam

humax 5300 sinyal yok??

aliharbiye

New member
Local time
02:21
arkadaslar ellimde humax VACI 5300 var malesef çok takılıyordu ve humax'a uygun olan softu atayim dedim, bu sefer sinyal gitti buna cözüm varmi? tekrar setting attim orginal soft yükledim! Eski Bilgiler halen cihazda duruyor banamısın demiyor
Cihazın eski ve şu an için içindeki versiyonlar bunlar.
Donanım versiyonu OAK I&II 2.0
Yazılım versiyonu.Hvc 1. 05.02
Sürücü yazılım versiyonu Hvc 1.05.02
Yazılım son güncelleme 27 FEB 2002
Yükleyici versiyonu. L 2.08
System id 0017.0200
Arkadaşlar orjinal system id nosunu yükledim sonra system id 'ine göre son güncel olan yazılımıda yükledim yine sinyal seviyesi gelmedi kesinlikle yanlış yükleme olmadı 5300 v acı cihazın clear dosyası yokmu acaba bilgisi olan arkadaşların yardımına ihtiyacım var teşekkürler saygılarımla aliharbiye.

SAFRAN

New member
Local time
arkadaşım yanlış yükleme yapsan sinyal sorunu olmaz .siz en iyisi kabloyu ve dayzek ayarlarını kontrol ediniz...

aliharbiye

New member
Local time
arkadaşım ilgin için saol ama sorun tunerden çıktı! NeYazıkki humax cihazlara yanlış yükleme yapılırsa sinyal vermezler evet humaxlar böyle ama denemediyim hiç bir şey kalmadı loaderi sildim H/W sini sildim toh'u bile sildim cihaz artık açmaz oldu ve bunları teker teker yükleyerek cihazı dirilttim lm317 yi kontrol etmem son anda aklıma geldi lm 317 voltajları sağlam ama vacı 5300. tunerinde kısa devre var LNB voltajı 4.5 volta kadar iniyor evet şimdide tuner arıyorum.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8