Neler yeni

Welcome to SATBİL FORUM PAYLAŞIM

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It's also quick and totally free, so what are you waiting for?

Bir Satbil Forum Efsanesi

Satbil Reklam Alanı

Satbil Forum Reklam

Erzik yeniden aday

M

mmusti57

Guest
Erzik yeniden aday
s8.jpg
Avrupa Futbol Federasyonları Birliği (UEFA) Yönetim Kurulu'nda 2007-2011 yılları arasında görev yapacak 6 kurul üyeliği için 13 kişi aday oldu. UEFA Asbaşkanı Şenes Erzik'in de aralarında bulunduğu eski yönetim kurulunun görev süresi gelecek yıl dolarken, yeni yönetim kurulunu belirleyecek seçimler 25-26 Ocak tarihlerinde Almanya'nın Düsseldorf kentinde yapılacak. Halen yönetim kurulu üyeliği devam eden 5 kurul üyesi yeniden bu görev için adaylıklarını açıklarken, 8 yeni isim daha Avrupa futbolunun yönetimine talip olduğunu bildirdi. Adaylık için başvurular 3 Aralık Pazar günü sona ererken, halen yönetimde olan ve yeniden aday olanlar arasında Şenes Erzik (Türkiye), Angel Maria Villar Llona (İspanya), Eggert Magnusson (İzlanda), Joseph Mifsud (Malta) ve Giangiorgio Spiess (İsviçre) bulunuyor. Yönetim kurulu için başvuran yeni adaylar ise şunlar: Gilberto Parca Madaíl (Portekiz), Grigoriy Surkis (Ukrayna), Rakhat Aliyev (Kazakistan), Tomas Gea (Andora), Frantisek Laurinec (Slovakya), Liutauras Varanavicius (Litvanya), Vlatko Markovic (Hırvatistan) ve Mircea Sandu (Romanya). Öte yandan 29-31 Mayıs tarihlerinde yapılacak FIFA Kongresinde görev süreleri dolacak Avrupa'yı temsilen FIFA Yönetim Kurulu'nda bulunan 4 ismin yerine de yenileri gelecek. UEFA Başkanı'nın otomatik olarak FIFA başkan yardımcısı olduğu sistemde, diğer iki başkan yardımcısından biri 4 İngiliz federasyonunun belirleyeceği isim olurken, diğeri de UEFA'nın yeni yönetim kurulu üyelerinden biri olacak.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8