Neler yeni

Welcome to SATBİL FORUM PAYLAŞIM

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It's also quick and totally free, so what are you waiting for?

Bir Satbil Forum Efsanesi

Satbil Reklam Alanı

Satbil Forum Reklam

Ergenekon Adı

Turkiye-Sevd@lisi

New member
Local time
12:10
Ezanlarin Yukseldigi Minarelerden,Ay Yildizin Golg
Ergenekon bir Türk destanıdır. Türk millletinin bir esaretten kurtuluş destanıdır. Ergenekon, dağların arasında sıkışıp kalmış bir milletin, demir dağları eriterek hürriyetine kavuştığu, aynı zamanda dünyanın her tarafına yayılarak dünyayı sevk ve idare etmek istediğinin veya Türk cihan hakimiyeti mefkuresinin adıdır. Bu ad Türk milleti için çok değerlidir. Çok kutsaldır. Bu bakımdan Ergenekon ERKİN- KÜN yani değişmiş şekliyle Erkin gün direk tarif edenler de vardır. Erkin Türkçe'de hürriyet, özgürlük, bağımsızlık demektir. O halde Ergenekon da bir bağımsızlık günü manasındadır. Peki bu millet için bu kadar değerli bir kelime olan Ergenekon'un suçlular veya çete ile ilgisi ne olabilir?
Bizim çete kuran, suç işleyenlerle bir ilgimiz yoktur. Eğer ortada bir suç varsa herkes cezasını çeker. Ama suç işlemiş olanlarla Ergenekon isminin yan yana getirilmesi, çok yanlış bir uygulamadır. Bir Türk olarak ben şahsen incindim. Benim ve bütün Türkler için çok değerli olan bir ismi böyle aşağılayarak bir sorgulamaya verilmesi büyük bir milli hatadır. İşin aslı astarı nedir biz bilmiyoruz? Suçun esası konusunda bir şey diyemeyiz. Ancak bir usul hatasının da olduğu gerçektir.
Fetullah Hoca diyor ki, "Siz Orta Asya'dan geldim derseniz, öteki de kalkar Babil'den geldim der" diyor. Peki "Benim atalarım Orta Asya'dan Altaylardan gelmişse ne suç işlemişler ki, ben gelmedik diyeyim?" Benim tarihim şanla şerefle doludur. Bununla övünmeyeyim mi? Peygamberimiz Efendimiz; "kişi kavmini sevmekle kınanamaz" buyuruyor. Kavmimi, milletimi sevmeyeyim mi?
Peki kendi ülkem de bana ve benim milletime ait değerlerin horlanmasına aşağılanmasına göz mü yumayım?
TÜRKÇÜLÜK TURANCILIK
Daha önce 1944 de Komünist hareketleri kınayan bazı milliyetçi düşünür ve üniversiteli gençler, bir yürüyüş bahanesi ile tutuklanıp yargılandılar. Bunlar Türkçü Turancı diye günlerce haklarında yanlış yayınlar yapılıp Türkçülük Turancılık sanki suçmuş gibi aşağılanıp horlandı.
Nasıl her İngiliz kendi milletini sevip onunla gurur duyuyorsa ve her İngiliz nasıl İngilizci ise, nasıl her İngiliz dünyada kendi milletinin birlik ve bağımsızlığını isterse ve hiç kimse de bunu kınayamazsa, her Türk de Türkçü olmalı ve Türk birliği olan TURAN fikrini savunmalıdır. Bu Batılı düşmaların hoşuna gitmese bile...
İşte Türkiye'de gizli bir el Türk milletini ve ona ait ne kadar kutsal değerler ve mefhumlar varsa horlayıp aşağılıyor. "Türk'üm deme" ancak Türk milletini parçalayacak diğer etnik kelimeleri söyle, onu Türklere karşı fitne olarak kullan. İşte Hırıstiyan kaynaklı İslami hareketleri yönetenler; Türk milletini ve bilhassa İslam'ın büyük gücü Türkleri böyle horlayarak küçük düşürerek ve bu kelimeleri suçluların yanına koyarak böylece Türk milletini de aşağılamış olmaktadırlar. Düşmanları sevindirmek için...
SONUÇ
Ergenekon soruşturması diye bir şey uydurmak ve suç işleyenleri güya bunlar Milliyetçi Ergenekoncu gibi siyasi ve milli kelimelerle yan yana getirmek hiçbir güvenlik birimine yakışmadı. Türk milletine: "Ergenekoncu olma! Bak Ergenekoncular hep suç işler!" veya Türk milliyetçiler yani "Türkçüler potansiyel suçludur" mantığı ile ortaya çıkmak bir devlet kurumu için çok yanlış oldu. Bu durum düzeltilmelidir.
Lütfen bu kelimeyi değiştirin. Bu milletin kanına dokunuyor.

Seyfi Şahin

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8