Neler yeni

Welcome to SATBİL FORUM PAYLAŞIM

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It's also quick and totally free, so what are you waiting for?

Bir Satbil Forum Efsanesi

Satbil Reklam Alanı

Satbil Forum Reklam

Emre Belözoğlu: Irkçı değilim

@hmet

UZAKLARDAN
Local time
00:45
Emre Belözoğlu: Irkçı değilim

Emre Belözoğlu dün yaşanan Zokora olayının ardından basın toplantısı düzenledi.

emre_belozoglu_irkci_degilim.jpg

16.04.2012 - 15:45​

emre_belozoglu_irkcilik_bizde_yok.jpg

Süper Kupa Süper Finali ilk maçında Fenerbahçe - Trabzonspor'la karşılaştı.
Bu karşılaşmadan çok Emre Belözoğlu'nun Zokora'ya söylediği sözler dünden beri spor gündeminde birinci sırayı aldı.
Emre Belözoğlu dün yaşanan olayların ardından basın toplantısı düzenledi.
İşte Belözoğlu'nun açıklamaları;

"BİZİM ADALETİMİZDE IRKÇILIK YOK"

Dün çok güzel bir maçı çok güzel bir skordan sonra hiç beklemediğim hiç düşünmediğim bir olaydan sonra sizin karşınıza çıktık. Başta Yobo olmak üzere takım arkadaşlarıma teşşekür ediyorum. Bizim adetimizde ırkçılık yok. İngiltere'de de böyle bir olay yaşamıştım. Daha sonra yanlış anlaşıldığım ortaya çıkmıştı.
"BEN BÖYLE BİR KELİME KULLANDIĞIMI KABUL ETMİYORUM"

Benim inancıma göre zaten böyle bir şeyin olması söz konusu bile değil. Eğer benim içimde ırkçılık varsa Allah bu kalbi yerinden alsın. Maç esnasında bazı sürtüşmeler oldu. Maç sonunda sarıldık birbirimizi kutladık. Daha sonra Zokora'nın yaptığı açıklamayı duyduktan sonra Lig Tv'ye bağlandım. Zokoro için kutsal olan şey benim için de kutsaldır. Tam kelime olarak "F.... negro" dediğimi iddia etmiş. Ben bu kelimeyi söylediğimi kabul etmiyorum. İngiltere'de öğrendiğim "pri..", kelimesini kullandım. Ben hayatımda ırkçılığa hiç yer vermedim. Ama bu yüzden tekrar hepinizden özür diliyorum.Geçen seneden beri iki takım arasında zaten bir gerginlik vardı. Bunu şahıslar üzerinden germek gereksiz. Benim kutsalımın onun da kutsalı olduğunu biliyorum.
"RIDVAN BENİM KARİYERİMDE BİR FUTBOLCU DEĞİL"

"Şenol Güneş'le de görüştüm. Kendisi de bana çok destek oldu. Kendisine de teşşekür ediyorum. Medya için bu çok iyi malzeme. Bu bizim topraklarımızda ülkemizde olmayan bir şey. Zokora'nın beni yanlış anladığını düşünüyorum. Ona kullandığım kelime bizdeki dingil'in karşılığı. Beni tanımayan insanların sevmediğini biliyorum. Ama beni tanıyanlar iyi bilir. Rıdvan benim kariyerimde bir oyuncu değil. Burada mütevazilik yapmayacağım. Rıdvan kim ki bana bavulunu topla git diyecek. Burada Aykut Kocaman ve yöneticilerimiz var. Karar mercii onlardır." dedi.
YOBO: EMRE'NİN IRKÇILIK YAPMASI MÜMKÜN DEĞİL

Joseph Yobo: Herkese buraya geldiği için teşekkür ediyorum. Buraya geldiğimden beri Emre benimle çok ilgilieniyor. Türkiye'ye geldiğimden beri ırkçılık ile ilgili bir şeyle karşılaşmadım. İngiltere'de oynarken orada bu tür şeylerle karşılaştım. Futbol çok mücadeleci bir oyun olduğu için futbolcular arasında sürtüşmeler olabilir. Emre'yle bizim geçmişte yaşadığımız olaya gelince o zaman takımlarımız için mücadele ettiğimiz zaman bir olay yaşamıştık. Eğer o olaydan sonra ben Emre'nin ırkçı biri olduğuna karar versem Fenerbahçe'ye gelmezdim. 2 yıldır buradayım Emre tam bir savaşçı. Kaybetmeyi hiç sevmiyor. Ama kesinlikle ırkçı değil. İdmanlarda ikimiz de ayrı takımlarda yer alıyoruz. Orada bile mücadele ederken birbirimize bazı laflar ediyoruz. Bu tamamen futbolun doğasında var.
"BÖYLE BİR ŞEY OLSA ZOKORA BANA KESİNLİKLE SÖYLERDİ"

Ailece görüştüğüm bir insanın ırkçılık yapması mümkün değil. Maçın finaline gelmek istiyorum. İki takımda kazanmak için sahadaydılar. Maçın sonunda şöyle bir tablo vardı. Zokora ve Emre birbirine sarıldılar. sahada olan sahada kaldı. Zokora benim arkadaşım birbirimize sarıldık formamızı verdik. Eğer böyle bir şey olsa Zokora bana kesinlikle söylerdi. Emre kesinlikle ırkçılık yapacak biri değil. Bunu samimi olarak söylüyorum. Buraya gelmeden önce Zokora'ya ulaşmaya çalıştım ama ulaşamadım.

MüDüR

Administrator
Local time
01:45
Ortada bir yanlış anlaşılma gerçeği olduğunu düşünüyorum

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8