Neler yeni

Welcome to SATBİL FORUM PAYLAŞIM

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It's also quick and totally free, so what are you waiting for?

Bir Satbil Forum Efsanesi

Satbil Reklam Alanı

Satbil Forum Reklam

Elvanın rekoru kırıldı

SaTBiL™

Administrator
Local time
13:23
Web sitesi
www.cekingen.net
Elvan'ın rekoru tarihe gömüldü Milli atlet Elvan Abeylegesse'nin 5 bin metredeki dünya rekoru Etiyopyalı atlet Meseret Defar tarafından kırıldı.

256752pk2hm.jpg

Etiyopyalı atlet, New York'taki Reebok Grand Prix'sinde elde ettiği 14:24.53'lük derecesiyle yeni dünya rekorunun sahibi oldu. İki yıl önce Bergen'deki Golden League mücadelesinde 14:24.68 ile dünya rekoru kıran Elvan Abeygelesse'nin bu derecesi, artık tüm zamanların en iyi ikinci derecesi olacak.

Rekor haberini bu sabah alan Elvan Abeylegesse'nin antrenörü Ertan Hatipoğlu rekortmen atleti teselli etti..Abeylegesse, ''Onlar 2 yıldır rekoru kırmayı deniyor. Ben bir kez denedim ve rekor kırdım, ancak rekorlar kırılmak içindir. İleriye bakıyorum" dedi"

Antrenör Hatipoğlu ise ''Sadece Elvan değil, Türk atletizmi bir rekorunu kaybetti'' derken, ''Biz bazılarının duyduğu şüpheleri gidermeye çalışırken, atı alan Üsküdar'ı geçti. Meseret Defar, olimpiyat şampiyonu iyi bir sporcu. Tebrik ediyoruz. Artık kendimizin değil başkasının rekorunu kıracağız. Bunlar sporda olan şeyler'' diye konuştu.

Kaynak:Ntvspor

seyfi

Administrator
Local time
13:23
ee... rekor kırmak için yetişirmek yerine atlet ıthal edersek,
olacağı budur.üzülmeye gerek yok,zaten o aynı ülkenin atleti....

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8