Neler yeni

Welcome to SATBİL FORUM PAYLAŞIM

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It's also quick and totally free, so what are you waiting for?

Bir Satbil Forum Efsanesi

Satbil Reklam Alanı

Satbil Forum Reklam

Doğan'dan bomba açıklamalar

nihat44

New member
Local time
04:21
6594.jpg
Trabzonspor Teknik Direktörü Ziya Doğan, göreve geldikten sonra görüştüğü yardımcı hoca Hüsnü Özkara'nın kendisine takımın Almanya'da yattığını söylediğini belirtti.

Doğan, bir önceki dönemde yönetime şampiyonluk sözü vermesine rağmen istediği 4.5 milyon dolarlık transfer bütçesinin ayrılmadığından da yakındı.
Bordo-mavili takımın tecrübeli hocası Ziya Doğan, takımla ilgili son dönemlerdeki eleştirilere açıklık getirdi. Trabzon'da yayın yapan Trabzon TV'de dün gece programa katılan Doğan, birçok konuda ilginç açıklamalarda bulundu. Takımı devraldıktan sonra Sebastia Lazaroni ile görüşmek istediğini fakat bu talebinin kabul görmediğini ifade eden Doğan, "Ben de bunun üzerine yardımcı antrenör Hüsnü Özkara ile bir görüşme yaptım. Takımla ilgili genel bilgi aldığım Hüsnü hoca bana Almanya'daki kamp döneminde yattıklarını söyledi. Takımın bugün sıkıntı çekmesinin nedeni Almanya kampıdır." dedi.
Beşiktaş ve Galatasaray maçlarını oyuncularının karakterleri ile kazandıklarını belirten Doğan, "Futbolcularımız bu iki maçta çok iyi bir mücadele örneği gösterdiler. İnat, ısrar ve motive ile bu maçların üstesinden geldiler. Üst üste ağır tempoda oynanan bu maçlar sonrası, futbolcularda fiziksel olarak bir düşüş oldu. Gücünüz olmadığı zaman sıkıntı yaşarsınız. Biz de kaybettiğimiz maçlarda bunun sıkıntısını yaşadık. Beşiktaş maçı ile başlayan Osasuna ve Galatasaray maçları ile devam eden bir tempoda oyuncularımız güçlerini sonuna kadar kullandı. Hiç kaytarmadılar. Kötü sonuç aldığımız diğer maçlarda da kaytarmadılar ama güçleri yetmedi." diye konuştu.
Trabzon şehri'nin dünyada eşi ve benzeri olmayan bir yer olduğunun altını çizen tecrübeli teknik ad********* "Trabzon ve Trabzonspor büyük bir güç. Geçmişteki başarılar camianın kenetlendiği zaman gelmiş. Bir bütün olarak düşünmeyi öğrenmemiz lazım. İnanırsak başarırız. Trabzonspor'un kalıcı başarılara ihtiyacı var. Avrupa dengeli takım oluşturuyor. Türkiye'de daha dengeli takım nedir diye bilen pek fazla yok. Barcelona dengeli bir takım kurduğu için son yıllarda başaralı . Ama Real Madrid baktığınızda dengesiz takım kurduğu için başarısız." ifadelerini kullandı.
Trabzonspor Teknik Direktörü Ziya Doğan, şuanda transferi hiç düşünmediklerini vurgulayarak bu konudaki görüşleri şu ifadelerle dile getirdi: "Şuanda ocak dönemindeki transferi hiç düşünmüyorum. Arama ve tarama ekibi transfer yapılacakmış gibi çalışmalarını sürdürüyor. Gerektiği zaman ihtiyaç duyulur ise transfer olur. Elimizdeki oyuncuların ilk yarı sonuna kadar olan dönemdeki performansları çok önemli. Bu performansa göre o dönem eksik kalan bazı mevkilere oyuncu alabiliriz. Bir kez daha belirtiyorum, şuanda transferle ilgili hiçbir çalışmam yok. Ben bu takıma güveniyorum. Daha çok bir arada olduktan sonra çok daha iyi işler yapacağımıza inanıyorum."
Doğan, Çaykur Rizespor maçında taraftarların takım kaptanı Hüseyin Çimşir'e yönelik yapılan eleştirilerine değinirken, oyuncusuna yönelik övgü dolu şu ifadeleri kullandı: "Hüseyin benim için çok önemli bir futbolcu. Hüseyin bu takıma geldiği günden beri birçok teknik adamla çalıştı. Hüseyin, Trabzonspor'da olduğu süre boyunca hangi teknik adam vazgeçti. Onun gibi bir oyuncu sahada olmadığı zaman değeri anlaşılır. Milli Takım'da oynuyor. Fatih Terim ondan vazgeçebildi mi? Şenol Güneş vazgeçti mi? Samat Aybaba, Vahid Halilhodziç, Lazaroni ve diğerleri ondan vazgeçtiler mi ki ben vazgeçeyim. Hüseyin bu takımda en çok top kapan, kademeyi en iyi yapan oyunculardan bir tanesi, Hüseyin sahada ekstra işler yapıyor. Alkışlanması gereken bir oyuncu. Benim için takımın en iyi oyuncusudur. Çaykur Rizespor maçında takımın galip gelmesi için ekstra işler yaptı. Ama bunu kimse görmüyor. Görevi olmamasına rağmen takımın açıklarını kapatmak için çok çalıştı ve bu yüzden zaman zaman pas hataları yaptı."
Doğan, Vestel Manisspor maçında formasını yere atan Brezilyalı yıldız oyuncu Marcelinho'nun sezon başında belirlenen disiplin talimatı gereğince ceza alacağını vurgularken, bu futbolcunun da gol yollarında biraz çekingen kaldığını söyledi.
Marcelinho'nun gol yollarına fazla girmediğine dikkat çeken Doğan, "Bazı maçlarda girdiği pozisyonları değerlendiremeyince tepki aldı ve bu tepkiyle tekrar karşılaşmamak için gol yollarını fazla düşünmüyor. Ben kendisinde golü düşünmesini istedim. Çünkü Gökdeniz ve Ersen Martin'e karşı takımlar önlem alıyor. Bizim ekstra olarak zaman zaman orta sahadan zaman zamanda Marcelinho'nun gol yollarındaki alternatifini çoğaltmamız lazım. Düşünmeden gol olmaz. Şimdi o konuda çalışmalarımız var. İnşallah Marcelinho gol bölgelerine girip Almanya'daki gibi gollerini atacak." şeklinde konuştu.
İlk yarıyı en az kayıpla tamamlamak istediklerine değinen Doğan, ikinci yarıda bambaşka bir Trabzonspor izlettireceklerinin de sözünü verdi.
Aşırı sevginin takım üzerinde baskı oluşturduğuna da dikkat çeken başarıl teknik ad********* son haftalarda çok basit goller yediklerini ve yenen gollerde payları olan defanstaki futbolcuların isimlerine yakışmayacak hatalar yaptıklarını kaydetti.
Programda Trabzonspor'dan ilk dönemde niçin ayrıldığı yönündeki ısrarlı sorulara cevap vermekten kaçınan Ziya Doğan, bu konunun halen konuşulması üzerine şu ifadeleri kullandı: "Ben ayrıldığım kulüple ilgili açıklama yapmayı sevmiyorum. Fakat benim ayrılışım bu kadar merak ediliyorsa sadece bir konuya değinmek istiyorum. O dönem transfer komitesindeki yöneticilerle oturduğumuzda 4.5 milyon dolarlık transfer bütçesinin ayrılmasını istedim. Ve onlara aynen "Siz bu bütçeyi ayırın. Bende kamuoyuna çıkıp, yapılan transferlerin tüm sorumluluğu bana aittir diyeceğim. Ayrıca bu bütçenin ayrılması durumunda ve istediğim oyuncuların alınmasıyla Trabzonspor'un da açık arayla şampiyon olacağının da sözünü verdim. Yani geniş kadro oluşturulmasını istedim. Çok büyük bütçe olmamasına rağmen ve şampiyonluk sözü vermemem rağmen, bu isteğim yerine getirilmedi. Ben şampiyonluğun sözünü verirken, kendime güvenim sonsuzdu. Önemli olan geniş ve dengeli takım kurmaktı. Ben 3.5 milyon dolar ile Malatyaspor'u UEFA'ya taşıdım. Şuanda ise yönetimin para sıkıntısı bulunmuyor."

2006-11-02 14:56:26

article.gif
Habere Yorum Yazabilirsiniz
Küfür, hakaret ve beddua içeren yorumlar değerlendirmeye alınmamaktadır. Lütfen imla kurallarına uyalım ve html kodları kullanmayalım.

Adınız :

Mail Adresiniz :

Konu Başlığı :

Yorumunuz :

bos.gif

:Thanx: :Thanx: :Thanx: :Thanx:

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8