Neler yeni

Welcome to SATBİL FORUM PAYLAŞIM

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It's also quick and totally free, so what are you waiting for?

Bir Satbil Forum Efsanesi

Satbil Reklam Alanı

Satbil Forum Reklam

Denizden babam çıksa yer(miy)im

Denizce

üye
Local time
16:42
Bir çoğumuz, özellkle alkolü sevenler "Denizden babam çıksa yerim" deriz

Denizden babam çıksa yer(miy)im

Hele o billur gibi rakının yanında balık keyfi alemin bir başka güzel enstantanesidir. Kızartması, buğulaması, mangalı, filetosu, lakerdası, hatta ve hatta turşusu yapılanları bile vardır.
Kim üşüyebilir ki soğuk bir kış gününde mangalda balık yaparken... Hele bir de yanında aslan sütü de varsa... Bir yandan mangal ısıtır bir yandan rakı ısıtır. İstanbul'da boğazda güneş batışını seyrederken rakı-balık alemini yaşamamışsan İstanbul'u tatmamışsın demektir. Beylerbeyi'nde midye yiyeceksin, karides yiyeceksin... Sandallardan balık-ekmek alıp yiyeceksin... Bir başkadır denizden çıkanı yemenin zevki.
Lakin insanoğlu sürprizlere de hazır olmalı!
Aşağıdaki resimlere göz attıktan sonra halen "Denizden babam çıksa yerim" der misiniz?
sl3896.jpg

sl3894.jpg

sl3895.jpg

sl3892.jpg

sl3893.jpg

sl3890.jpg

sl3891.jpg

sl3888.jpg

sl3885.jpg

sl3883.jpg

MeKa

Banned
Local time
18:42
hepside son derece lezzeti görülüyor olsada yesek :)

Ercü abi sende hiç bişeye "hayır" demiyorsun abi yaa..Tam kafa dengi abim büyüğümsün..Gözlerinden öpüyorum seni..Şimdi bir rakı balık olsa da yesek,(Yarın C.tesi günüm ama),kalamar da yermiyim ? bilemiyoruım ama şimdi Rumelihisarı sırtlarında olsaydım,,denize bakan restorantların birinde,, kırmızı şarap (öküzgözü şarabı başka şarap içmem,elma soslu kendi elimle yapmam lazım) yanında lüfer balığı kemiklerini temizliyor olsaydım ne vardı..! Kırdık elimizi,, af buyurun popomuzun üzerinde oturmaya mahkum ettim kendimi..

A

alpalaba

Guest
rakı dışında olanlara ben varım bu gün balık bol akşama çinekop düşünüyorum ve üsten üçüncü resimdeki haşlanıp kabukları soyuluyor mayonez ve limon ekşili sosla bir salata oluyor sorma gitsin diğerleri içinde tarif veririm yanlız azman kalamar var tezgahta ona karar veremedim :)

R

ra82

Guest
rakı dışında olanlara ben varım bu gün balık bol akşama çinekop düşünüyorum ve üsten üçüncü resimdeki haşlanıp kabukları soyuluyor mayonez ve limon ekşili sosla bir salata oluyor sorma gitsin diğerleri içinde tarif veririm yanlız azman kalamar var tezgahta ona karar veremedim :)

bu rsimlerin biri kalamrmı yoksa :36_1_7:hangisi ercüment abi bi onu severdim bunlardan biriyse artık onuda yemem :36_1_46[1]:

A

alpalaba

Guest
üsten ikincisi kalamar azmanı :) zaten görüyorsun resimde satıcı hevesle satış için hazırlık yapmakta uzak doğuda ara bir çıkıyor tabi normal olarak bir el büyüklüğünde oluyor bu neredeyse iki metreyi aşmış

fatih_019

New member
Local time
bunları da yiyen millet vardır bence

A

alpalaba

Guest
beyaz bir resim var iki tane ağızları açık duruyor onları tanımıyorum( diş yapılar balık gibi değil ) ve geri kalanı için kefilim :) lezzetleri yerinde

Yaban Ali

New member
Local time
Şimdiye kadar denizden kimsenin babası çıkmamıştır ama,...
Çıkanların bazıları hiç yenecek gibi değil..

MeKa

Banned
Local time
Olamaz inanmıyorum..!!

Allahım yaa bu sitedeki herkes yeşilaycı..Seyfi,fies,Çağrı.ercü abi..ne yapcam ben sizlerle yaa..Biri ben o işi bilmem der,,ercü abi balık yerim ama beyaz yanında olmaz der..Abi yani balığı çok üzdün şimdi,elin adamları bile istanbula gelip şiş kebabi-rakiii derken hatrını kırıyorsun çinekop'un..Sigaraya benden de "Hayır" ama,beyazın sınırlı ölçülerde hiçbir zararı ve yan etkisi yok..
Sahil memleketinde yaşayıp da bu beyaz işini yapmayan...inanamıyorum...ben öyle bir yerde yaşıyor olsam şairXşairXşair olurum....:36_1_46[1]: :36_1_7: :36_1_46[1]:

@hmet

UZAKLARDAN
Local time
16:42
Resimler cirkin ama Balik, kalamar hic bir zaman hayir demem, Deniz ürünlerinin yaninda mutlaka Raki olmali.
Simdi Ayvalik Cunda adasinda olmak vardi.:36_1_21:

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8