Neler yeni

Welcome to SATBİL FORUM PAYLAŞIM

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It's also quick and totally free, so what are you waiting for?

Bir Satbil Forum Efsanesi

Satbil Reklam Alanı

Satbil Forum Reklam

Çocuklarını okutmak için böbreğini satıyor

uzm@n

New member
Local time
21:59
bobreksatananne_200.jpg
Van'da Ayten Işık isimli kadın, çocuklarını okutmak ve kiralık evlerden kurtulmak için böbreğini satacağını söyledi.

Hacıbekir Mahallesi'nde ikamet eden 6 çocuk annesi Işık, terör olayları nedeniyle Şırnak'ın Beytülşebap İlçesi'nden Siirt'e göç ettiklerini ifade etti. 15 yıl Siirt'te oturduktan sonra, geçen yıl Van'a geldiklerini kaydeden Ayten Işık, eşinin yaklaşık 7 aydır tutuklu olduğunu ve tek başına 4 çocuğunu okuttuğunu anlattı. Işık, okuyan çocukları için Sosyal Riski Azaltma Projesi (SRAP) kapsamında dağıtılan yardımlardan alamadığını söyledi. 16 yıldır evli olduğunu ve bu süre içerisinde hep kiralık evlerde kaldığını ifade eden Işık, "4 aydır böbreğimi satma konusunu düşünüyorum. En sonunda böbreğimi satmaya karar verdim. Çocuklarımı ne olursa olsun okutacağım" dedi.

İlköğretim 7. sınıf öğrencisi olan Zozan Işık, annesinin kendileri için her şeyi yapacağını ifade etti. 5. sınıf öğrencisi kardeşi Agit Işık ise, annelerinin kendileri için bir ev almak istediğini söyleyerek, "Annem güzel yaşamamızı istiyor. Mahallede bir şey yapsak, anneme kızıyorlar. Annem bize ev almak için böbreğini satacak" diye konuştu.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8