Neler yeni

Welcome to SATBİL FORUM PAYLAŞIM

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It's also quick and totally free, so what are you waiting for?

Bir Satbil Forum Efsanesi

Satbil Reklam Alanı

Satbil Forum Reklam

Benfica Teknik Direktörü Jorge Jesus temkinli konuştu.

@hmet

UZAKLARDAN
Local time
11:05
2-0'lık avantaja güvenmeyeceğiz'

030820111117123449866_2.jpg

03.08.2011 Çarşamba - 11:18

Trabzonspor'un UEFA Şampiyonlar Ligi 3. ön eleme turu rövanş maçında yarın İstanbul'da karşı karşıya geleceği Portekiz'in Benfica takımının çalıştırıcısı Jesus, ilk maçta aldıkları 2-0'lık galibiyetin avantajına güvenmeyeceklerini belirterek, "2-0'lık galibiyet bizim için avantajlı sonuç ama Trabzonspor'un da her an skoru değiştirecek güce sahip oyuncuları var. Rakibimiz maça çok iyi motive olacak. Yarın kolay maç olmayacak, ilk maçtaki avantajımıza güvenmeyeceğiz" dedi.

Karşılaşmanın oynanacağı Atatürk Olimpiyat Stadı'nda düzenlenen basın toplantısında konuşan Jesus, Trabzonspor ile ilgili olarak şunları söyledi;

"Defansta çok iyiydiler. Ancak biz ilk maça göre daha iyi hazırlandık. Artık rakibimizi daha iyi tanıyoruz. Bu maçta da iyi defans yapacaklarını ve ani kontrataklarla gol bulmaya çalışacaklarını düşünüyorum. Ama biz de buna hazırlıklıyız artık."

Daha önce Türk takımlara karşı mücadele ettiklerini vurgulayan Jorge Jesus, "Türk taraftarların çok ateşli olduğunu biliyorum. Takımlarını asla yalnız bırakmıyorlar. Bu Trabzonspor için ekstra motivasyon olacaktır. Ama taraftarların ateşli olmasından etkilenmemeye çalışacağız" şeklinde konuştu.

İlk maça göre takımında 1-2 değişiklik olacağını ifade eden Jesus, ilk karşılaşmada sonradan oyuna giren ve etkili olan Pereira ve Nolito'yu yarın ilk 11'de oynatabileceğini sözlerine ekledi.

Jesus, bir soru üzerine, Trabzonspor'un hücum hattının çok iyi isimlerden oluştuğuna dikkat çekerek, sözlerini şöyle tamamladı:

"Bunu da ilk maçta gördük. Onlar 2-0 geride olduğu için yarın daha atak oynayacaklardır. Benim gördüğüm Trabzonspor hem içeride, hem dışarda aynı taktikle oynuyor. Ben de hücum oynatmayı seven bir teknik adamım, bu maç için ekstra bir defansif uygulama yapmayı düşünmüyorum. Yarın da her zaman olduğu gibi oynayacağız."

BENFICA HAZIRLIKLARINI TAMAMLADI

Portekiz temsilcisi Benfica, yaptığı antrenmanla hazırlıklarını tamamladı.

Teknik direktör Jesus yönetiminde maçın oynanacağı Atatürk Olimpiyat Stadı'nda gerçekleştirilen çalışmanın ilk 15 dakikası basına açık yapıldı.

Futbolcular, antrenmanın ilk bölümünde 5'e 2 top kapma çalışması yaparken, idmanda daha sonra ise Trabzonspor maçının taktiği üzerinde durulduğu bildirildi.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8