Neler yeni

Welcome to SATBİL FORUM PAYLAŞIM

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It's also quick and totally free, so what are you waiting for?

Bir Satbil Forum Efsanesi

Satbil Reklam Alanı

Satbil Forum Reklam

beko-arçelik crt saçıntı arızası

aliharbiye

New member
Local time
13:51
beko-arçelik crt monütör saçıntı arızası
crt monitörlerde saçıntı yapıyor muhtemeden sebebi crt soketindeki soğuk lehim
crt soketinde arayın kolay gelsin
pepper.gif
puah.gif
pepper.gif

Ercüment CİHAN

New member
Local time
Elimde BEKO BS-19FK MONİTOR var bu sabah yanlardan titredikten sonra kendini kapatıp açtı ker iki yandan yaklaşık 4 er parmak daralmış vaziyete geçti.ELİNDE BU MONİTORE AİT ŞEMA OLAN ARKADAŞ VARSA MAİL ADRESİME GÖNDEREBİLİRSE ÇOK MEMNUN OLACAĞAIM. TEŞEKKÜRLER .

MeKa

Banned
Local time
cevap

Elimde BEKO BS-19FK MONİTOR var bu sabah yanlardan titredikten sonra kendini kapatıp açtı ker iki yandan yaklaşık 4 er parmak daralmış vaziyete geçti.ELİNDE BU MONİTORE AİT ŞEMA OLAN ARKADAŞ VARSA MAİL ADRESİME GÖNDEREBİLİRSE ÇOK MEMNUN OLACAĞAIM. TEŞEKKÜRLER .

Şemadan önce ilk şunu bir kontrol edermisin.?? Besleme yolu üzerinde
büyük şebeke kondansatörü vardır.Bunu öncelikle bir değiştirmeyi dene
olmazsa sorun başka yerde ve o zaman başka işlevseller içinde araştırılabilir..

Ercüment CİHAN

New member
Local time
Sayın kardeşim öncelikle ilgilendiğin için çok teşekkür ederim. Ama beslsme kondansatorü sağlam ve smps normal çalışıyor. Sisteme gitmesi gereken tüm voltajlar normal ,yaptığım yüzeysel parça ölçümlerinde de hiçbir arızalı parça bulamadım, soğuk lehime rastlamadım.Cihaz üzerinde hala çalışıyorum, east/weast transistörleride sağlam horizantal çıkış transistorüde sağlam eth trafosundan şüpheleniyorum .Genede rica ediyorum elinde şema olan arkadaşlar gönderirlerse çok memnun olacağım. TEŞEKKÜRLER .

Ercüment CİHAN

New member
Local time
Arkadaşlar beko monitordeki arızayı bulup hallettim ve sizlerle paylaşmak istiyorum.EHTtrafosunun yanında bulunan horizantıl frq, değiştirici role nin bobinine parelel 1n4148 diod kısa devre yapmış,değiştirdim ve sistem düzeldi. Şu an cihaz gayet güzel çalışıyor,ama şeması olan arkadaşlar genede şemasını gönderirlerse çok memnun olurum.Teşekkürler.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8