Neler yeni

Welcome to SATBİL FORUM PAYLAŞIM

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It's also quick and totally free, so what are you waiting for?

Bir Satbil Forum Efsanesi

Satbil Reklam Alanı

Satbil Forum Reklam

Aytaç Durak Görevden Alındı

@hmet

UZAKLARDAN
Local time
22:06
124300.jpg

Aytaç Durak Görevden Alındı

Adana Valisi İlhan Atış, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak'ın görevden alındığını bildirdi.

25 Mart 1984 tarihinde Anavatan Partisi'nin adayı olarak Adana Belediye Başkanı seçilen Aytaç Durak, daha sonraki süreçte 4 değişik partiden katıldığı seçimlerde 5. kez seçilerek bir rekora imza atmıştı.

26 YILDA 5 DURAK
Aytaç Durak; 25 Mart 1984'de Anavatan Partisi, 27 Mart 1994'de DYP, 18 Nisan 1999 yine Anavatan Partisi, 28 Mart 2004'de AK Parti ve son olarak 29 Mart 2009'da MHP'nin adayı olarak seçimlere girmişti.
MHP'DEN İSTİFA ETMİŞTİ
Aytaç Durak, hakkında ortaya atılan rüşvet ve yolsuzluk iddialarından sonra, Devlet Bahçeli'nin talebiyle 18 Mart 2010 tarihinde Milliyetçi Hareket Partisinden istifa etmişti.

Zehir Zemberek Açıklama

Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinden İçişleri Bakanlığı kararıyla uzaklaştırılan Aytaç Durak'tan ilk açıklama...

Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinden İçişleri Bakanlığı kararıyla uzaklaştırılan Aytaç Durak, ''Burası dağ başı değil, muz cumhuriyeti değil, padişahlık ve krallıkla idare edilmiyoruz'' dedi.

Durak, görevden alınma kararıyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada, ''seçimlerde hevesleri kursağında kalanların önce bazı yandaş medyayla kamuoyu oluşturup halk önündeki itibarını daha da zedeleyebilmek için bu son çirkinliğe başvurduklarını'' öne sürdü.

Adana halkının kendisini iyi tanıdığını, 47 yıllık bürokrasi, piyasa ve belediye hizmetleri içerisinde tek bir kara leke olmadığını belirten Durak, şunları kaydetti:

''Sadece benim değil, diğer aile fertlerimin de geçmişi çok parlaktır. Adanalı bunu bilir. Adanalı bu çirkin iftiracıların karşısında dimdik duran Aytaç Durak'ın, her zamankinden daha çok yanımdadır. 14 aydır belediyemde ve iş yerlerimde müfettiş eksik olmadı. Adliyeye intikal eden bir tek suç yok. Bugünden sonra da bulamayacaklar. Çünkü hayatım boyunca gizleyeceğim işi yapmadım, yaptığım işi de gizlemedim.'

Eğer Türkiye Cumhuriyeti;nde hukukun üstünlüğü varsa iftiracılar, her zaman olduğu gibi hukuktan gerekli cevabı alacaklardır. Bugüne kadar şerefimle yaşadım. Bugünden sonra da tersine ben bu iftiracıların yakasını bırakmayacağım.''

Bu arada, Valilik Özel Kalem Müdürlüğü yetkilileri, bakanlığın ''görevden uzaklaştırma'' kararını tebliğ etmek üzere Durak'ın, Metro Sokağı, Mithat Saraçoğlu Caddesi'ndeki evine geldiler.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8