Neler yeni

Welcome to SATBİL FORUM PAYLAŞIM

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It's also quick and totally free, so what are you waiting for?

Bir Satbil Forum Efsanesi

Satbil Reklam Alanı

Satbil Forum Reklam

90 YILLARDA LEYLA ZANA MECLİSTE,YEMİN TÖRENİNDE "BEN KÜRDÜM VE TÜRK ANAYASASINA YEMİN

SUSKUN

Banned
Local time
17:23
Rusya Gülen'in okullarına el koyuyor!

Rusya, Türkiye bağlantılı okullara, yeni öğretim yılı öncesinde el koyma kampanyası başlattı

Rusya’da ekonomik ve kültürel dışa açılma politikasının eseri olan Türkiye bağlantılı okullara, yeni öğretim yılı öncesinde el koyma kampanyası başlatıldı.

Rus basını, "1 Eylül 2007 tarihine kadar Türkiye ile ilişkisi olan şirket ve vakıfların kurucu üyesi olduğu tek bir okulun bile bırakılmayacağı" imasında bulundu.

Nur cemaati bağlantılı okullara karşı girişim, St. Petersburg’da başladı. Eğitim bakanlığı müfettişleri, "664 numaralı Uluslararası Kolej" olarak bilinen okulu geçen ay teftiş ederek, bir dizi usulsüzlük tespit etti. 24 öğretmenin Rusya’ya turistik vizeyle giriş yaptığı, bazılarının ise diploması bile bulunmadığı ileri sürülerek işlerine yakında son verileceği bildirildi. Okulun 1 Eylül tarihinden itibaren Rus Eğitim Bakanlığı bünyesine devredileceği belirtildi. Basın, kampanyanın Rusya Güvenlik Servisi FSB’nin çok üst düzey yöneticilerinin inisiyatifiyle yürütüldüğüne de dikkat çekti.

Türk okulunun kurucu temsilcisi Ali Ertuğrul ise, müfettiş raporunun gerçeklere dayanmadığını belirterek "Tespitler asılsızdır. Konuyu Rusya’daki yargı organlarına aktarmış durumdayız." dedi.

lececafe

Co Admin
Local time
17:23
başlık la ne alkası var sa fıransızlaşmış bunlar ya

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8