Neler yeni

Welcome to SATBİL FORUM PAYLAŞIM

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It's also quick and totally free, so what are you waiting for?

Bir Satbil Forum Efsanesi

Satbil Reklam Alanı

Satbil Forum Reklam

Yeni Başlayanlar İçin Script Önerileri

Mr.Senatore

New member
Local time
19:33
Merhaba arkadaşlar ilk makalemi yazıyorum.Webmaster forumlarından edindiğim bilgilere göre yeni başlayan arkadaşlara yardım etmeye çalışacağım.
Uzatmadan giriş yapalım:
Öncelik olarak Scripleri listelersek:

*VBULLETİN
*SMF
*MYBB
*PHPNUKE
*JOOMLA
*WORDPRESS
*HTML şABLONLAR

*Vbulletin:
Forum kurmak isteyen arkadaşlar için değişmez scriptlerden biridir.Çok iyi eklentiler,sayısız temalar bulunmaktadır.Karşılığında ücreti vardır.Yıllık ve Ömür boyu olmak üzere.Ciddi düşünen,kendine güvenen arkadaşlara öneririz.Ücreti ile alıp forum işinden zevk alabilirler.

*SMF:
SMF Forum sistemi genelde vbulletin lisansını alamayanların alternatif olarak kullandığı scripttir.
SMF forum destek siteleri ve kullananlar son zamanlarda yapılan ataklar ile vbulletin kadar iyi oldugunu söylemekte.Ücret ödemek istemeyenler için öneririz.

*MYBB:
MYBB Forum sistemi ücretsiz dağıtılan scripttir.Yönetim paneli vbulletin sistemine benzemektedir.Son zamanlarda kullanılma sayısı arttı.Genelde oyun ve fan sitelerinde kullanıyorlar.Eklentileri,temları fazlaca öneririm ..

*PHPNUKE:
PHPNUKE ücretsiz portal scripti olarak yeni başlayan arkadaşlar için gayet iyidir.Çoğu bu işe yeni giren arkadaşların kullandığı sistemdir.Öneririm genel portal olarak güzel olur.

*JOOMLA:
JOOMLA CMS sistemler içinde profesyonel olarak çok güzeldir.Her çeşit site açabilirsiniz.Çok sayıda ücretli,ücretsiz teması vardır.Eklentileri,modülleri fazlacadır.Webmaster ve joomla destek siteleri çok faydalı olmaktadır.En önemli noktası ücretsiz olmasıdır.Kesinlikle öneririm.

*WORDPRESS:
Google için çok iyi scripttir.Temaları,Eklentileri çoktur.Admin paneli yönetimi çok basittir.Çok kolay şekilde içerik ekleyebilirsiniz.Eklenen içerikler çoğu sitede google tarafından hemen indexlenir.Blog sistemidir.Ücretsizdir.Bu sistemine kesinlikle öneririm.

*HTML ŞABLONLAR:
PHP,MYSQL kullanmak istemiyorsanız onlar size zor geliyorsa herkesin önce öğrenmesi gereken HTML yi öğrenmenizi arama motoru sayesinde hazır şablonlar üzerinde gelişmenizi öneririm.

Sonuç olarak arkadaşlar önerim:

Yeni bu işlere girdiyseniz önce HTML yi öğrenin.Sitelerin kodlarına bakın.Hazır şablonlar inceleyin.
Sonra foruma,portal sistemlere geçin.
Direk forum ve portal sitesi açarsanız işiniz zor olur.
Bilgileri çoğu kişi biliyor fakat bilmeyen arkadaşlar da mevcut.Umarım yeni başlayanlar için iyi bir makale olur.
Bende ilk makalemi yazmış oldum yenileride gelecek heves var
icon_smile.gif

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8