Neler yeni

Welcome to SATBİL FORUM PAYLAŞIM

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It's also quick and totally free, so what are you waiting for?

Bir Satbil Forum Efsanesi

Satbil Reklam Alanı

Satbil Forum Reklam

Ve sonunda patladı!

marki1

New member
Local time
12:49
Ve sonunda patladı!
''Medyada çıkan haberlerle bana çamur atılıyor''
29/11/10 14:16
576074_detay.jpg

Beşiktaş'ın İspanyol futbolcusu Guti Hernandez, geçen hafta bir gazetede hakkında çıkan yaşları küçük kızlarla birlikte olduğu yönündeki habere tepki gösterdi.

Guti, BJK Nevzat Demir Tesisleri'nde düzenlediği basın toplantısında, Galatasaray derbisi öncesi hakkında bazı haberler çıktığını belirterek, ''Bu konuları önemli derbiden önce konuşmak istemedim. Maça konsantre olmuştuk ve bu konsantrasyonun bozulmaması için bugünü bekledim'' deyi konuştu.

''Medyada çıkan haberlerle bana çamur atılıyor'' diyen Guti, şöyle devam etti:
''Futbolculuğuma, insanlığıma çamur atıldı. Her şeyden önce ben 2 çocuk babası bir insanım. Burada çıkan haberin dayanağı yok ve tamamen bana zarar vermek amacıyla yazılmış. Gerek ben, gerek kulübüm bu gazete ve bu Türk gazeteci hakkında haklarımızı mahkemede arayacağız. Bu gazetecinin yazdığının doğru olmadığını göstermek amacıyla bunun doğru yol olduğunu düşünüyorum.''

Artık sabahları böyle saçma sapan ve yalan haberlerle uyanmak istemediğini anlatan İspanyol futbolcu, ''Benim Türkiye'ye gelmemdeki en büyük amaç futbol oynamak. Böyle yalanları kabul etmiyorum'' dedi.

''İSPANYA'DA FARKLI BURADA FARKLI YAZILDI''
Bir gazetecinin bu haberlerin kaynağının İspanya olduğunu belirtmesi üzerine Guti, şöyle konuştu:
''Öncelikle İspanya'daki haber benim tanıdığım iki insanın bir davada yargılanmasıyla ilgili. Benim davayla tek bağlantım bu insanları tanımam. Bana hala mahkemeden gelen yazı yok. İspanya'da suçlanmazken, Türkiye'de benim de suçlandığım yazıldı. İspanya'da yazılanlarla buradakiler farklı. İspanya'da hiçbir gazetede benim 10 ile 17 yaşlarındaki küçük kızlarla cinsel ilişki kurmakla suçlandığım yazılmadı ama burada yazıldı. Kimse kendi çıkarı için başkasının üzerinden rant sağlayamaz.''

İspanya'da küçük yaştaki kızlarla cinsel ilişkiye girmenin çok büyük suç olduğunu kaydeden Guti, ''Zaten böyle bir şey olsa şimdi hapiste olurdum, mahkemede olurdum. Bu ispanya'da büyük bir suçtur. Bu yazılanların hiçbiri doğru değildir'' ifadelerini kullandı.

GOL SONRASI YAPTIĞI SEVİNÇ HAREKETİ
Guti, derbi maçta attığı golden sonra yaptığı gol sevincinin anlamıyla ilgili bir soruya, ''Bu işaret dilinde 'N' demek. Bu da benim kız arkadaşım Noelia'nın baş harfi. Onunla birlikte olmaktan çok mutlu olduğum için böyle bir hareketi yaptım'' diye yanıt verdi.

''DERBİ GALİBİYETİ ÇOK ÖNEMLİ''
İspanyol futbolcu, Galatasaray karşısında aldıkları galibiyetin çok önemli olduğunu vurguladı.

Derbi öncesinde Trabzonspor'un maçını kazandığını ifade eden Guti, ''Fark 12 puana çıkmıştı. Derbide iyi bir maç çıkardık ve galip gelerek puan farkını yeniden 9'a indirdik. Galibiyet bize büyük bir mutluluk verdi'' şeklinde konuştu.

''BULUNDUĞUMUZ KONUMDAN MEMNUN DEĞİLİZ''
Guti, ligde bulundukları konumdan memnun olmadıklarını kaydederek, şunları söyledi:

''Bizden zayıf rakiplere karşı puan kaybettik. Ayrıca evimizde de çok puan kaybı yaşadık. Bunların önlemini almamız gerekir. Ayrıca bugüne kadar tam kadro çalışamadık. İlk 11'deki 4-5 oyuncu sakatlandı ve uzak kaldıkları süreler en az 1 aydı. Bu da düzenimizi bozdu. Ancak yavaş yavaş toparlıyoruz. Dünkü maçın bizim için çıkış olduğunu düşünüyorum.''

''RAUL'U ÖZLÜYORUM''
Almanya'nın Schalke takımına transfer olan eski takım arkadaşı Raul ile ilgili bir soru üzerine Guti, ''Raul'u çok özlüyorum. Uzun yıllar beraber oynadık. İkimiz de farklı ülkelerdeyiz. Kendisine karşı büyük özlem duyuyorum'' dedi.

Raul'un Almanya'da çok mutlu olduğunu anlatan Guti, ''Ben yakın arkadaşı olarak onun burada oynamasını çok isterim. Tekrar böyle bir şans olursa, bu beni mutlu eder'' ifadelerini kullandı.

''İYİ Kİ BURAYA GELMİŞİM''
Türkiye'de çok mutlu olduğunu anlatan İspanyol futbolcu, ''İyi ki buraya gelmişim. Beni buraya getirenlere teşekkür ediyorum. Herkes benim yanımda ve devamlı bana destek veriyor. Burada kendimi küçük bir çocuk gibi hissediyorum, herkes benimle ilgileniyor ve burada olmaktan çok büyük bir mutluluk duyuyorum'' şeklinde konuştu.

1960'LARIN FUTBOLU MU OYNANIYOR?
Teknik direktör Bernd Schuster'in Türkiye'de bazı takımların 1960'lı yılların futbolunu oynadığını söylediğinin hatırlatılması üzerine Guti, ''Türkiye ligi çok önemli bir lig. Ancak büyük liglerle karşılaştırdığınız zaman ufaktan da olsa mentalitenin değişmesi ve biraz daha futbol oynamaya yönelik olması gerekiyor. Bu mentalite değişirse Türkiye ligi daha iyi yerlere gelir'' dedi.

''MESUT ÇOK İYİ BİR FUTBOLCU''
Guti, Real Madrid'de forma giyen Türk asıllı futbolcu Mesut Özil'e de övgüler yağdırdı.

Mesut'un çok iyi bir futbolcu olduğunu belirten Guti, ''Dünya Kupası'nda çok iyi maçlar çıkardı. Real Madrid için çok iyi bir transfer. Bu sene iyi devam etmesini ve tüm kupaları kazanmasını diliyorum'' diyerek sözlerini tamamladı.

marki1

New member
Local time
12:49
Çernobil Doğu Karadeniz'de kanseri artırdı mı?

Çernobil Doğu Karadeniz'de kanseri artırdı mı?

TBMM Kanser Araştırma Komisyonu'nun çalışma sonucu...

29 Kasım 2010 Pazartesi, 14:12:53
576071_detay.jpg

TBMM Kanser Araştırma Komisyonu Başkanı ve AK Parti Gümüşhane Milletvekili Kemalettin Aydın, 1986 yılındaki Çernobil faciasının Doğu Karadeniz'deki kanser vakalarını artırdığına dair bir emareye rastlanmadığını söyledi.

Türkiye'deki kanser hastalığı konusunun araştırılarak alınması gereken önlemlerin belirlenmesi amacıyla kurulan TBMM Araştırma Komisyonu, Doğu Karadeniz Bölgesi'ndeki çalışmalarını sürdürüyor. Komisyon üyeleri Rize ve Gümüşhane'deki temaslarının ardından bugün da çalışmalarını Trabzon'da yürütüyor. Temaslarına Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ndeki inceleme ile başlayan komisyon, daha sonra Trabzon Valiliği'ni ziyaret etti. Vali Vekili Aziz Mercan ile bir süre görüşen komisyon üyeleri, daha sonra İl Sağlık Müdürlüğü yetkililerinden ildeki kanser vakaları ve sağlık yatırımlarına ilişkin brifing aldı.
Komisyonu Başkanı Kemalettin Aydın, brifing öncesi yaptığı açıklamada, komisyon olarak, Nevşehir ve ABD'deki incelemelerinin ardından Doğu Karadeniz Bölgesi'ndeki kanser vakalarında artışın olup olmadığı, Çernobil hadisesinin bölgede etkisinin olup olmadığını yerinde görmek, bilim insanları ve sivil toplum kuruluşlarından bilgi almak üzere 3 gündür bölgede olduklarını kaydetti.

Aydın, şuana kadar yaptıkları incelemelerin uluslararası kanser değerlendirmesini yaptıklarında, Doğu Karadeniz'de hem Türkiye'nin diğer bölgeleri ile hem de dünya ile bir farklılığın olmadığını gördüklerini vurguladı. Bu konuda Ankara'daki bilim insanlarından aldıkları verilerin de bu doğrultuda olduğunu anlatan Aydın, bölgeden aldıkları verilerin de bunu gösterdiğinin altını çizdi.

"ÇERNOBİL'İN ETKİSİ YOK"
Komisyon Başkanı Aydın, incelemelerinde ayrıca, 1986 yılındaki Çernobil faciasının Doğu Karadeniz'deki kanser vakalarını artırdığına dair bir emareye rastlanmadığı bilgisini verdi. Aydın, şöyle konuştu: "1986'dan beri bölgede özellikle psikolojik travma diyeceğimiz boyutta karmaşaya, insanların psikolojisini dahi karıştıran sorunlara sebep olan Çernobil ile ilgili olarak da hem Atam Enerjisi Kurumu'ndan, hem de diğer üniversiteler ile Sağlık Bakanlığı Kanser Savaş Dairesi, TÜİK verilerinden ve bölgede yaptığımız incelemelerden de 1986'daki Çernobil faciasının bölgede kanser vakalarını artırdığına dair bir emareye rastlanmadı. Çünkü buradaki bütün vakalar Türkiye'nin tüm her yerinde olduğu benzerlikte. Herhangi bir artışa neden olmadığını tespit ettik."

Aydın, Atam Enerjisi Kurumu'nun en son 2008 yılında çayların gömülü olduğu alanlar ve depolarda yaptığı incelemelerde de bundan sonra böyle bir takibin dahi gerek kalmadığının anlaşıldığına işaret etti.

"AKCİĞER VE MEME KANSERİ ÖNDE"
Türkiye'deki kanser vakalarında erkeklerde akciğer, kadınlarda ise meme kanserinin başta geldiğini vurgulayan Aydın, bu kanserlerin de önlenebilir olduğunun altını çizdi. Türkiye'nin dünyadan farklılığının bu olduğunu ifade eden Aydın, "Bizdeki önde olan kanser vakalarının önlenebilir olduğu tespit edildi. Özellikle akciğer kanserinin yüzde 80 oranında sigaraya bağlı olduğunu biliniyor. Bu konuda sigarayla ilgili düzenlenen kanunun daha katı kurallarla uygulanması açısından eğer eksiklik varsa bunların giderilmesini arzu ediyoruz. Bu konuda Türkiye'nin daha dikkat etmesi gerektiğine inanıyoruz." ifadelerini kullandı.
Bir diğer eksikliğin ise toplumsal bilgilendirme olduğunu anlatan Aydın, "Ön taramalar ve toplumsal bilgilendirmeler ile erken tanı sayesinde yüzde yüz yaşamın sağlanabileceği meme, prostat, mide ve bağırsak kanserleri konusunda toplumsal bilgilendirmenin artırılmasına ihtiyaç olduğunu gördük. Bugün ve bundan sonraki süreçte de bunu sürdüreceğiz." diyerek sözlerini tamamladı. Komisyon üyeleri, Trabzon'da gün boyu yapacağı çalışmaların ardından Ankara'ya dönecek.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8