Neler yeni

Welcome to SATBİL FORUM PAYLAŞIM

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It's also quick and totally free, so what are you waiting for?

Bir Satbil Forum Efsanesi

Satbil Reklam Alanı

Satbil Forum Reklam

Utanc Resmi !

seyfi

Administrator
Local time
10:20
134982657_e7d9a7d0ec_o.jpg

F

fiesta73

Guest
fa77' Alıntı:
yorum yok yoksa küfür eder belkide banlanırım
Yorum yokla kurtulamazsın. Yüreğinden geçenleri ben biliyorum ama başkaları bilmez, burada her şeyi söyleyeceksin.
Öncelikle seyfi'yi canı gönülden kutluyorum bu güzel konu için. Beyler hepimiz bu çirkinliklerin yaşandığı bu güzel ülkede adeta birer figüran görevi görüyoruz. Daha önce başka bir forumda başımdan geçen bir olayı burada sizlerede aktarayım.

"Bu iş sınır ötesi operasyonla falan çözülmez. geçen gün bir müşteri geldi sayısal oynuyor, bende hem onunla ilgileniyorum hemde tv.de haberleri izliyorum. o sırada üzerinde bomba sarılı canlı bombanın polis tarafından vuruluşunu gösteriyor. aa bir baktım bizim müşteri birden bana dönerek görüyormusun şerefsizi adamın eli bağlı ateş edip öldürüyor istese canlı yakalayamazmı demezmi birden kan beynime sıçradı. adama sen diyorsun ya diye bir saldırmışım olayı öğrenen diğer çevredki insanlarda koşturdu peşinden. diyeceğim adamlar bizimle birlikte yaşıyor hatta esnaflık yaparak bizden ekmeğini kazanıyorlar. ama öldürülen teröristine de kahraman muamelesi yapıp polise de şerefsiz diyebiliyorlar. işte biz bunlara tepki koyabilsek belki biraz daha farklılıklar olabilir. varmı yaa sen bizim içimizde yaşayacaksın bizim sırtımızdan para kazanacaksın ondan sonrada teröriste sahip çıkıp olaylı cenaze törenleri düzenleyeceksin. işte bunları engellememiz lazım. Kısacası vatandaş olarak da bazı tepkileri bizlerin koyması gerekiyor. sadece yürüyüş düzenleyerek askere polise uzanan eller kırılsın diye slagan atmakla olmuyor bu işler. Açıkçası Pkk ve teröre destek veren onlara tepki göstermeyen kürt lere de bizim tepki koyup dışlamamız lazım bak bakalım o zaman teröristlere sahip çıkabiliyorlarmı. kalın sağlıcakla..."
İşte bunları yazmıştım geçen yıl temmuz ayında yaklaşık bir yıl geçti üzerinden ne değişti, değişen diyarbakırdaki bu şehitlik. Halen şehit vermeye devam ediyoruz. Ne yazıkki türkiyenin batısında ödenen vergiler hemde devlet eli ile doğuya yatırım ve hizmet olarak gidiyor. Bir ara türkiyede nerelerden ne kadar vergi toplanıyor ve nerelere harcanıyor, sizlere bir dökümünü çıkarayaım şakınlıktan küçük dilinizi yutarsınız. İşte onların eseridir seyfi'nin yazdığı bu konu.
Bizlerde de suç var bu konuda yeteri kadar tepki vermiyor ve mücadele etmiyoruz. Kalın sağlıcakla...:lovely:

spyspy

New member
Local time
10:20
helal olsun arkadaşlar hepinize

ben o polisin meslekteşıyım ne düşündüğümü varın siz bulun
üstelik şu an (doğudayım) operasyondan yeni geldim

alın size bir dörtlük

Kan istediniz beşikteki canlardan bitmedi inadınız
Oğuz size yar olmadı Huğdüz(=Hain)idi adınız
senelerdir bu vatanın ekmeğini yediniz
suyunuzu keseceğiz dağlardaki gölekten