Neler yeni

Welcome to SATBİL FORUM PAYLAŞIM

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It's also quick and totally free, so what are you waiting for?

Bir Satbil Forum Efsanesi

Satbil Reklam Alanı

Satbil Forum Reklam

Trabzon'lu olmaktan gurur duyuyorum...

murat

New member
Local time
04:41
hepimiz ermeni değiliz olmayacağız da NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

BuMeRs

New member
Local time
Son günlerde yaşanan olaylar nedeniyle Trabzon'u karalama kampanyalarını üzülerek görmekteyiz.Trabzon Türk tarıhı boyunca vatanımızın bütünlüğünü korumak için evlatlarını bu uğurda feda etmiştir.Sarıkamış'da donarak şehit olanlar arasında dedem de vardı.Ben onun torunu olarak bu gün yaşananlara bir anlam veremiyorum.Aşağıda yazacağım sorulara cevap arıyorum.
1-Trabzon'u ülke ve dünya gündemine taşıyan 2 cinayet,ülkemize ve Trabzonumuza ne kazandırmıştır?Ne kaybettirmiştir?
2-Ülkemize Serv anlaşmasını silah ile kabul ettiremeyenler, neden Trabzon kökenli çocuk yaşta insanları kullanıyorlar?
3-Ülkemizin mili geliriden en az payı alan kentlerinden birisi neden Trabzon?
4-Hasır altında sakladıkları harıtalarında Trabzon'u hayali Büyük ermenıstan içinde gösterirlerken o yöre durmadan başka kentlere neden göç vermektedir?
5-Bütün motivasyonlarını Trabzonspor'a veren gençlerimiz,bu takımın son yıllarda düşürüldüğü kötü durumlardan sonra kendilerini başka oluşumlaramı yönelttiler?
6-15-16-17 yaşlarındaki çocuklar okulda olmaları gerekirken sokaklarda başı boş geziyorlar?
7-Sarp sınır kapısı açıldıktan sonra,ahlak değerleri neden bu kadar bozulmuştur?

Yazılacak yüzlerce soru var tabi,biz hiç bir şeyimize sahip çıkamadığımız gibi o yörenin insanına da sahip çıkamamışız ve sadece çamur at izi kalsın politikası ile güzel Trabzonumuz Türkiye ve dünyada karalanmaktadır!Bu ülke bizim güzel Trabzonumuz bizim ve yaşadıkca onu hiç kimseye bırakmayacağımızı dişarıdan ellerini ovarak bize bakan düşmanlarımıza bir tokat gibi belirtmeliyiz!

BÜYÜK YAZMAK YASAK BİLİYORUM AMA YAZIYORUM BU DURUMA BİZİ DÜŞÜRENLERE LANETLER OLSUN BU GÜZEL MEMLEKETİMİ BU DURUMA DÜŞÜRENLERİN AMAÇLARI NE TRABZONDA BU KADAR PROPAGANDA YAPILMA NEDENİ NEDİR ?BASIN NEDEN BUNLARI SÜREKLİ DİLE GETİRMEKTEDİR?TEK SUÇU ÖLÜMÜNE HİÇ BİRŞEY DÜŞÜNMEDEN KENDİNİ MENFAATLERİNİ DÜŞÜNMEDEN SADECE DELİCESİNE VATANINI SEVMEK OLAN BU GECLERİN SUÇU NEDİR?BELKİ SEYFİ KARDEŞİMİN YAZDIKLARI BAZILARINA KOMİK GELEBİLİR AMA DOGRUDUR BİR TRABZONSPOR BU ŞEHİRDE ÇOK ŞEY DEMEKDİR. ÇÜNKÜ BENDE TRABZONLUYUM 23 YILDIR BURDA YAŞIYORUM DOGMA BÜYÜME BEN GENCİM SOR BAKALIM TRRABZONLU GENCE NE YAPAR? HAFTA İÇİ ÇALIŞIR CUMA GÜNÜ CUMAYA GİT HAFTA SONU MAÇ İZLEMEYE SPOR OLMASSA NE OLUR DİE CEKSİNİZ O ZAMAN SOKAKLARDA BOŞ BOŞ GEZ KAHVEYE GİT BÖLE BÖLE ÖLDÜRDÜLER BU GENÇLİGİ NEDEN TRABZONDA Bİ YATIRIM YOKTUR ULAŞIMMI ? GÜLDÜRMEYİN BENİ YILLARDIR BİZİ BU YALANLARLA UYUTTUNUZ YOK BOLU DAGI YOK BOLUMAN DAGLAR ARIK ONLARDA YOK NERDE YATIRIMLAR G.DOGUYA YATIRILAN TRİLYONLAR BOŞA AKAN O PARALAR TRABZONA Bİ NEVZE YAPILAMAZMIYDI EVET KARDEŞLERİM TRABZONDA ŞUAN İŞSİZLİK HAT SAFADADIR BİR TEK BİLE YATIRIM YOKTUR BU BÖLE BİLENE BENDE TRABZONLUYUM VE GRURDUYORUM VE DİYORUMKİ HEPİMİZ VATAN SEVERİZ HEPİMİZ TRABZONLUYUZ !!!

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!!!

Son düzenleme:

milas2005

New member
Local time
Bu ülkenin insanı olmak hele hele Türk olmak atalarımızın onur ve gururunu taşımak kadar güzel bir duygu yok. Kendi atalarının gecmişlerinin sözüzünü bile edemeyen ulus ve devletler babımın yaptıklarına babama sorun dekern biz atalarımızın oguzların kayı boylarının kısacası hepsinin gecmişi ve yaptıkları ile gurur duyuyoruz.Ülkemizi bu duruma düşüren yöneticileri kınıyorum. Türk gencligi ve atalarımızla gurulu yaşamay

milas2005

New member
Local time
yaşmaya gururlanmaya devam edecegiz. bu gün zorluklar icinde yaşıyor olabiliz. bu ne atalarımıza sahip cıkmamaya nede hakaret etmelerine sebebtir. Ülkemiz bizimdir sahip cıkacagız.ATATÜRK VE SİLAH ARKADAŞLARINI ŞÜKRANLA ANIYORUZ. ALLAH RAHMET EYLESİN. TÜRKİYE CUMHURİYETİ PAYİDARDIR İLELEBET YAŞAYACAKTIR.

milas2005

New member
Local time
BEN TÜRK DOGDUM TÜRK ÖLECEGİM. ERMENİ ASLA OLAMAM. TÜRKÜM DİYEMEYENLER ERMENİYİM DİYENLER ERMENİSTANA GİDEBİLİRLER.KİMSE DE RAHATSIZ OLMAZ.

muraat

New member
Local time
slm arkadaşlar seyfi abimizin dediklerine aynen katılıyorum ve şunu eklim trabzonlu olmakdan kıvanc duyuyorum o basın denilen melanete dünyada 100 lerce müslüman ölürken nerdeler bir ermeni ölmüş her yer ayağa kaktı ayıp ben bu gibi lere turk diyemiyecem kusura bakmayın turk düşmanı bunlar lanet olsun islama ve turkluğe hakaret edenleri adam türkiyede yaşıyor türklere hakaret ediyor varmı böle bişey trabzonlu görevini yaptı taktir edilecek olay utanılacak değil saygılarımla (biz osmanlı dorunu olduğumuzu unuttuk maalesef batıyı örnek alan bi toplum olduk yazık.. murat usta kardeşler elektronik of

sonmesaj

New member
Local time
bir yozgatli olarak hepimiz trabzonluyuz hepimiz tek yumruguz ne mutlu turkum diyene kahrolsun turk kani pis diyen alcaklara...

daktillom

New member
Local time
Karadenizde oynanan oyunlar Trabzon Üzerine yoğunlaşıyor..Trabzon'lu olmaktan gurur duyuyorum.

serkanak

New member
Local time
Türkiye'ye toprak meselesi yüzünden milyon dolarlık tazminat davası açan ve hepimiz ermeniyiz diyenlere duyurulur.

Bundan 60 küsur yıl önce , insanlar Nazi Toplama kamplarında soykırımdan geçirilirken buna seyirci kalmayı reddeden bir avuç barış gönüllüsü tarafından " hepimiz yahudiyiz " sloganı atılmıştı .. o gün o cenazede atılan sloganın kökeni bundan 60 küsur yıl önceye dayanıyor. HEPİMİZ ERMENİYİZ söylemi hepimiz yahuduyiz söylemine dayanıyor ise; ermeni soykırımı mı yapılıyor ki bunu deme ihtiyacını hissediyor insanlar?

Unutmayalım ki İnsanız ve hepimiz çıplak doğuyoruz , hepimiz bebek olarak dünyaya geliyoruz .. ister ermeni , ister yahudi , ister müslüman , ister laz, ister kürt .., zenci , beyz , sarı derili , kızıl derili , bir şey fark etmiyor. HEPiMiZ MEHMETÇİĞİZ.. BİR ERMENİ ÖLDÜ ONBİNLER YÜRÜDÜ HER YIL ONBİNLERCE ŞEHİT VERİYORUZ HANGİNİZ YÜRÜDÜNÜZ.

Son düzenleme:

lear

New member
Local time
zamanında hepimiz filistinliyiz diyenlere madem TÜRK üz o zaman neden filistinli olmayı kabul ettiniz her sokak ve cadde başında hepimiz filistinliyiz pankartları ve afişleri boy boy yer alıyordu o zaman kimsenin sesi çıkmadı neden çünki filistinliler müslüman dı yani bizim gibi ama tam anlamıyla bir yanlış olay anayasanın 10. maddesi "Herkes, dil, ırk, renk, cinsiyet, siyasî düşünce, felsefî inanç, din, mezhep ve benzeri sebeplerle ayırım gözetilmeksizin kanun önünde eşittir.
(Ek: 7.5.2004-5170/1 md.)Kadınlar ve erkekler eşit haklara sahiptir. Devlet, bu eşitliğin yaşama geçmesini sağlamakla yükümlüdür.
Hiçbir kişiye, aileye, zümreye veya sınıfa imtiyaz tanınamaz.
Devlet organları ve idare makamları bütün işlemlerinde kanun önünde eşitlik ilkesine uygun olarak hareket etmek zorundadırlar" der yani madem ermeni değilsiniz o zaman filistinli hiç değiliz gerekirse soyu filistinli olup TC vatandaşı olan varsa onlarla birlikte filistinli oluruz ama toprakları başka bir hudut bölgesinde bulunan insanlar için filistinli olamayız onları düşünene kadar öncelikle kendi halkımızı düşünmemiz ve ona göre hareket etmemiz gerekli

muraat

New member
Local time
TRABZON

trabzonda yaşanyanlar bilir karadeniz gazetesinin 30-1-2007 osman diyadin köşesindeki yazı aynen şöyle şehit j.komd.astsb.kd.çavuş.kadir aydın

ey koca dünya bende öldüm belliki hiçbirinizin haberi yok
ama sen ne duydun ne gördün ne de umursadın.
ölümümden hemen sonra kameralar gelmedi oraya,
halkda toplanmadı ellerinde karanfil ve mumlarla
fotoğraflarımıda kimse taşımadı sokaklarda
ya'Hepimiz Türküz' diye bağıran ! hic olmadı
hic bir devlet büyüğü amerika da kınamadı ölümümü
anamı babamı ziyaret edip başsağlığı dileyen de olmadı ve yazmadılar adımı mezar taşımdan başka hicbir yere
Gazetelere başsağlığı ilanı veren de hic olmadı.

Halbuki benim adım öz ve öz türkçe idi 'Kadir aydın'
okunması,söylenmesi ve yazılması onunkinden daha kolaydı
ama anmadı beni babamdan gayrı kimse onu andıkları gibi
ve yazılmadı başka hiçbir yere adım anamın yüreğinden başka.

ben gencecik fidandım, daha hiç tomurcuk vermemiş
ve soldurdular beni lice'de hayatımın baharında
benide vurdular bende öldüm bilmem duydunuzmu? ama
bulamadılar beni vuranları 32 saatte belkide hiç aramadılar

Ben kendi vatanımda vatanımı vatansızlardan korumak için öldüm
ben Türk'tüm adım türkçe ama öğrenemedi adımı hiç kimse
bir kez bile manşet de olmadım ya o gül yüzümle gazatelere,
işte EY KOCA DÜNYA BEN ASIL OGÜN ÖLDÜM

şunuda bilin bunları söyleyken benim sitemim asla cinayete kurban
giden hrant dink'e veya ermeni cemiyetine değil onlara bizden çok değer
verenlere ve onlar kadar şehitlerine sahip ve arka çıkamayan bizimkilere!

saygılarımla.. karadeniz gazetesinden alındıdır...

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8