Neler yeni

Welcome to SATBİL FORUM PAYLAŞIM

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It's also quick and totally free, so what are you waiting for?

Bir Satbil Forum Efsanesi

Satbil Reklam Alanı

Satbil Forum Reklam

sony tv yardım

cambaz48

New member
Local time
02:11
Elimde sony kv-2184mt tv var herşeygüzel çalışıyor fakat bazen 1 dakika bazense 3saatçalışıyor sonra çıtdiyo kapanıyor kumanda çalışıyor stby yapıyorum açıyorum let yanıp sönüyor galiba osilatör susuyo sistem kontrol çalışıyor.fişi çekip 4-5 saniye sonra takınca yine çalışıyor.tv geldiğinde str ve çıkış 115 diyot bozuktu değişince çalıştı. ama buarıza devam ediyor:help1:

sistem571

New member
Local time
03:41
slm usta soğuk lehim var kontrol et daha önce bir arıza geldi bana.

zakutoglu

New member
Local time
Elimde sony kv-2184mt tv var herşeygüzel çalışıyor fakat bazen 1 dakika bazense 3saatçalışıyor sonra çıtdiyo kapanıyor kumanda çalışıyor stby yapıyorum açıyorum let yanıp sönüyor galiba osilatör susuyo sistem kontrol çalışıyor.fişi çekip 4-5 saniye sonra takınca yine çalışıyor.tv geldiğinde str ve çıkış 115 diyot bozuktu değişince çalıştı. ama buarıza devam ediyor:help1:

s.a. cambaz oncelikle kolay gelsin anlattıgından sunu anlıyorum sanırım tv de bir atlama sıkıntısı var sony nın bir cok modellerinde koruma sistemi mevcuttur eğer tv inde küçük bir atlama bile olsa korumaya alıp tv yi susturur

çözümünü şu sekilde arayabilirsin tüpteki rgb kartında rutubetlenmeden dolayı atlama olabılır aynı sekilde tüpteki anot un çevresinde ve trafonun uzerinde bu bolumlerde bi hayli voltaj yuksek oldugu için rutubetlenme fazla olur kontrol edıp temızlemen sonuc verebılır

2 bır yol su sekılde olabılır arızanı bulum tv yı toplayınca eht trafosuna kaploların asırı yakın kalması yada tuptekı anot a kaploların yakın olması bu atlamaya neden olabılır

3 uncu bır cozumun ıse besleme cıkıs voltajın fazla olabılır

bu sıkıntılar atlamaya neden olmaktadır

çıt sesınden kastın atlama sesi gibi ise çözümün bu yolda olmalıdır

farklı bır sesden bahsediyorsan eger, tekrar yazarsan sevınırım
arızayı tam detaylı anlatmak cozume ulasmana yardımcı olur

Teşekkürler Zakutoglu

28ali

New member
Local time
cambaz arkadaşım. soğuk lehim olabilir.veye osilatör susuyor csb 503 kristali değiş. bu arada sertan ustamada katılıyorum.korumaya geçebilir.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8