Neler yeni

Welcome to SATBİL FORUM PAYLAŞIM

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It's also quick and totally free, so what are you waiting for?

Bir Satbil Forum Efsanesi

Satbil Reklam Alanı

Satbil Forum Reklam

Sigarayı Niçin Ve Nasıl Bırakmalı?

F

fiesta73

Guest
sigaray9fc.jpg

Yazar:
SEFA SAYGILI

Pek çok hastalığın sebebi sigaradır. Sigara içmekle, sağlığımızı ciddi tehlikeler altına atmakla kalmıyor; aynı zamanda çevremize de zarar vermiş oluyoruz.
Ama bunlardan da önemlisi, sigara içiyorsak sigaranın esiri olmuşuz demektir. Kendimizi pislik içinde bir hayata, kötü kokan nefese, sararmış dişlere, yanık izlerine, kirli kül tabaklarına ve sigaranın o iğrenç kokusuna mahkum etmişizdir. Sigarayı bırakmak için hemen karar alalım. Gelecekte daha kolay terk edebileceğimizi sanıyorsak yanılıyoruz. İlla ki ölümcül bir hastalığa yakalanmayı mı bekleyeceğiz?
O zaman cesaretimizi toplayıp hayatımızın önemli kararlarından birini vererek sigarayı bırakalım. İşte bu kitapçık bu hedef düşünülerek yazılmıştır.

Elit Kültür*yayınları *4/2006
Isbn:*9944995037 *100*sayfa *Dil:*Türkçe
Türü: Tıp-Sağlık
[*türkçe*]
Fiyatı: 2,00 Ytl

Dip not: Ben sigarayı 29 Mayıs 2005 de bıraktım müthiş rahatım. Bırakıkende hiç bir yan ürün kullanmadım. Sadece içmeyeceğim dedim ve o gün bugün içmiyorum. Umarım herkes bırakır.:devilprv: :devilprv: :devilprv:

F

fiesta73

Guest
Sigarayı bırakınca neler oluyor:

- 20 dakika sonra, kalp atışları düzene giriyor ve vücut ısısı sigara içmeyen bir insanla eşitleniyor.

- 8 saat sonra, kandaki karbondioksitin %95'i temizleniyor.

- 24 saat sonra, kalp krizi riski azalıyor, sağlıklı insana yakın duruma geliniyor.

- 2 gün sonra, tat ve koku alma normal insan gibi hassaslaşıyor.

- 3 gün sonra, nefes almak hissedilir derecede iyileşiyor.

- 3 ay sonra, akciğerler %30 daha fazla çalışıyor; içerisindeki kiri de atmaya başlıyor.

- 1 sene sonra, kalp kafesinden hastalanma rizki %50 azalıyor.

- 10 sene sonra, akciĞer kanseri olma ihtimali hiç sigara içmeyen bir insanla denk oluyor.

- 15 sene sonra, kalp ve tansiyon hiç sigara içmemiş gibi normalleşiyor

atabey

New member
Local time
07:13
Üstad teşekkür ederiz. İnşallah bu bir konvoy olur ve bu konvoya diğer arkadaşlarda katılırlar. Ben de 20 Temmuz 2005'te atmıştım son sigara mı o gün bu gündür çok şükür almadım elime. Çok çok rahatım ve kesinlikle aramıyorum. Bırakılmıyor, bırakamıyorum lafları gerçekten hikaye. Bırakmak isteyen bırakıyor. Tam 18 yıl içmişim. Bu tam 6570 gün eder. 6570 paket sigara yaklaşık 16 milyar eder. Gayrısını siz hesaplayın. Bu işin maddi yani önemsiz kısmı, asıl önemli olan içilen her dal sigarayla sağlığımızın günden güne bizi terk ediyor oluşu. Arkadaşlar herkesi sigarayı bırakmaya davet ediyoruz. Bekleriz.

F

fiesta73

Guest
atabey' Alıntı:
Üstad teşekkür ederiz. İnşallah bu bir konvoy olur ve bu konvoya diğer arkadaşlarda katılırlar. Ben de 20 Temmuz 2005'te atmıştım son sigara mı o gün bu gündür çok şükür almadım elime. Çok çok rahatım ve kesinlikle aramıyorum. Bırakılmıyor, bırakamıyorum lafları gerçekten hikaye. Bırakmak isteyen bırakıyor. Tam 18 yıl içmişim. Bu tam 6570 gün eder. 6570 paket sigara yaklaşık 16 milyar eder. Gayrısını siz hesaplayın. Bu işin maddi yani önemsiz kısmı, asıl önemli olan içilen her dal sigarayla sağlığımızın günden güne bizi terk ediyor oluşu. Arkadaşlar herkesi sigarayı bırakmaya davet ediyoruz. Bekleriz.
Tüm teknik ve ekonomik açıklamaları en ince detayına kadar açıklamış ve bana hiç söz bırakmamışsın. Aynen senin söylediğin gibi diyorum.:Thanx:

TR61

Vip
Local time
07:13
gelde bırak sigarayı
xmetrox beni taklit ediyor

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8