Neler yeni

Welcome to SATBİL FORUM PAYLAŞIM

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It's also quick and totally free, so what are you waiting for?

Bir Satbil Forum Efsanesi

Satbil Reklam Alanı

Satbil Forum Reklam

Oğuz'u oynatmıyor

kaptan-8

Co Admin
Local time
05:07
Fenerbahçe Ülker Şube Direktörü Nedim Karakaş, Galatasaray Cafe Crown ile oynadıkları 3 maçta da hakemlerin tavırlarını eleştirdi. Karakaş, oynanan 3 maçta da hakemlerin Oğuz'u neden oynatmadıklarını öğrenmek istediğini söyledi.

Beko Basketbol Ligi play-off final serisinde Fenerbahçe Ülker ile Galatasaray Cafe Crown arasındaki şampiyonluk yarışı kıyasıya sürerken, Fenerbahçe Ülker Şube Direktörü Nedim Karakaş, final serisinin güzel bir mücadeleye sahne olduğunu ifade etti.
Serinin 3. maçında Abdi İpekçi Spor Salonu'nda dün sarı-kırmızılı ekibin uzatmalarda 97-93 kazandığı maçı değerlendiren ve yarınki maçla ilgili düşüncelerini aktaran Karakaş, "Kesinlikle oyuna iyi konsantre olup kazanacağımızı düşünüyorum" dedi.
Final serisinin 2-0'a gelmesinin ardından Galatasaray Cafe Crown'un son kozunu kullandığını ileri süren Karakaş, "İyi kullandılar açıkçası. İlk dakikadan son dakikaya kadar büyük bir çekişme vardı. Basketbolseverler iki takımın adına yakışır zevkli ve güzel bir mücadele izlediler. Sonuçta Galatasaray tarafı sevindi. Bu seri 4'e kadar böyle devam edecek. Bu maçı mutlaka kazanacağımızı düşünüyorum. En son yaptığımız hataları bu maçta yapacağımızı sanmıyorum. Özellikle ilk devrede rakibimize 50 sayı attırdık. Bu bizim savunma anlayışımıza uygun bir durum değil. Teknik heyetimiz mutlaka tedbirini alacaktır. Bu mücadelede kesinlikle bizim oyuna konsantre olup maçı kazanacağımızı düşünüyorum. Atmosfer yine dünkü atmosferden daha az olmayacaktır" diye konuştu.
OĞUZ SAVAŞ TEPKİSİ
Nedim Karakaş, final serisinde şimdiye kadar yaptıkları 3 maçta hakemlerin çaldıkları veya çalmadıkları düdüklerle oyuncuları Oğuz Savaş'ı adeta oynatmadıklarını savundu.
Oğuz'dan tam olarak faydalanamadıklarını, bunun nedeninin de hakem kararları olduğunu iddia eden Karakaş, "Hakemlerle ilgili konuşmak istemiyordum ama şunu belirtmek istiyorum. Hakemlerin bu 3 maçta Oğuz'u neden oynatmadıklarını öğrenmek istiyorum açıkçası. Oğuz'dan hiç faydalanamıyoruz. Tek nedeni; hakemlerin çaldıkları veya çalmadıkları düdükler olunca oyuncular sinirlenebiliyorlar. En sonki maçta yapılan bir faulden sonra hakeme itiraz etti ve teknik faul aldı. Gerçi bunu yapmaması lazım ama neden oynatmadıklarını merak ediyorum" ifadesini kullandı.
FENERBAHÇE'YE 5 BİN 500 LİRA PARA CEZASI
Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Disiplin Kurulu, Fenerbahçe Kulübü Erkek Basketbol Şubesi'ne 5 bin 500 lira para cezası verdi.
TBF'den yapılan açıklamada, Fenerbahçe Kulübü Erkek Basketbol Şubesi'ne, Fenerbahçe Ülker'in, 6 Haziran Pazartesi günü sahasında Galatasaray Cafe Crown ile yaptığı Beko Basketbol Ligi play-off final serisi ikinci maçında sarı-lacivertli taraftarların sahaya yabancı madde atması ve Fenerbahçe Ülker takımının görevlisinin yönergelere aykırı olarak anons sistemini seyirciyi yönlendirmek amacıyla kullanması nedeniyle toplam 5 bin 500 lira para cezası verildiği bildirildi.

NTVSpor

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8