Neler yeni

Welcome to SATBİL FORUM PAYLAŞIM

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It's also quick and totally free, so what are you waiting for?

Bir Satbil Forum Efsanesi

Satbil Reklam Alanı

Satbil Forum Reklam

ÖSYM'den YGS itirafı

@hmet

UZAKLARDAN
Local time
16:47
ÖSYM'den YGS itirafı

ÖSYM, 4 öğrencinin cevap anahtarlarının kaybolduğunu doğruladı.

08.06.2011 - 13:48​

osym_ygs_1.jpg

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), Diyarbakır'da aynı salonda sınava giren 4 öğrencinin cevap anahtarlarının kaybolduğunu doğrulayarak, öğrencilerin hak kaybına uğramamaları için Lisans Yerleştirme Sınavı'na (LYS) girmelerine izin verildiğini, öğrencilerle ilgili son kararı ÖSYM Yönetim Kurulu'nun vereceğini açıkladı. ÖSYM'nin internet sitesinde, 'Cevap Kağıtları ÖSYM'ye Ulaşmayan Adaylar' başlığı altında yapılan yazılı açıklamada, 27 Mart 2011 günü yapılan YGS'ye Diyarbakır'da aynı salonda giren 4 adayın cevap kağıtlarının ÖSYM'ye ulaşmadığının tespit edildiği belirtildi. Açıklamada, "Cevap kağıtlarının merkezimize ulaşmadığı tespit edilen bu adaylara puan verilmesi söz konusu değildir. Adayların durumu incelenmekte olup, olası bir hak kaybına yol açmamak amacıyla, adayların LYS'ye girmelerine izin verilmiştir. İncelemeler sonucunda, ÖSYM Yönetim Kurulunun adaylar hakkında vereceği karar doğrultusunda işlem yapılacaktır" denildi.
Türkiye genelinde 27 Mart 2010 tarihinde yapılan YGS'ye, Dicle Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde giren öğrencilerden 4'ü, puanlarının düşük geldiğini söyleyerek, cevap anahtarlarının yeniden incelenmesi için itiraz etti. Bunun üzerine ÖSYM itirazı değerlendirirken, öğrencilerin cevap anahtarlarını bulamadı. ÖSYM yetkilileri cevap anahtarlarını merkezde bulamayınca bu 4 öğrencinin TC kimlik numaralırını Diyarbakır İrtibat Bürosu'na sınav evrakının incelenmesini istedi. İrtibat Bürosu görevlileri de sınav günü Hukuk Fakültesi salondaki görevlilerin ifadelerine başvurdu. Sonuçta söz konusu öğrencilerin sınavda soruları yanıtlayıp cevap anahtarlarını görevlilere teslim ettiğini, bunların da tutanakla ÖSYM'ye gönderildiğini bildirilmişti.

MÜDÜR Yardımcısı

Forum Elektronikçisi HATAY
Local time
18:47
Web sitesi
www.türkiyeelektronikçileri.org
2002 yılından buyana tüm ösym nin yaptıgı sınavlar şaibeli hemen yönetimin istifa etmesi lazım

tam bagımsız bi yönetim gelmeli .. hiçbi hükümete bagımlı kalmayack olsun yönetim..

ben az yazim siz çok okuyun .....

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8