Neler yeni

Welcome to SATBİL FORUM PAYLAŞIM

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It's also quick and totally free, so what are you waiting for?

Bir Satbil Forum Efsanesi

Satbil Reklam Alanı

Satbil Forum Reklam

Namaz ile Yeniden Doğdum

zavzagalı

New member
Local time
02:55
Web sitesi
www.arakli.gen.tr
Sinema oyuncusu ve manken Yaşar Alptekin kaleme aldığı “Namazla yeniden doğdum” adlı kitabının tanıtım toplantısında gözyaşlarını tutamadı.

Kendisi hakkında “Siyahtı, beyaz oldu” yorumlarına katılmadığını ifade eden Alptekin, “Ben griydim, Rabbim tozumu aldı bembeyaz oldum. Eski yaşantıma dönmekten korkuyorum.” diye konuştu.

Son yıllarda manevi yaşamındaki değişimle dikkat çeken ünlü oyuncu ve manken Yaşar Alptekin, düzenlediği basın toplantısıyla “Namazla yeniden doğdum” adlı kitabını tanıttı. İstanbul İlim ve Kültür Vakfı Başkanı Mehmet Fırıncı, yazarlar Vehbi Vakkasoğlu ve Cemil Tokpınar ve çok sayıda davetlinin katıldığı toplantıda ünlü oyuncu programın başlamasıyla birlikte gözyaşlarını tutamadı.

Tanıtımda konuşan Nesil Yayınları Yönetim Kurulu Başkanı Safa Mürsel toplantının sadece bir kitap tanıtımı olmadığını, bir hidayetin doğuşu olduğunu söyledi. İstanbul İlim ve Kültür Vakfı Başkanı Mehmet Fırıncı ise kitabın bugünlerde hazırlanması takdire şayan bir eser olduğunu vurguladı. Yazarlar Vehbi Vakkasoğlu, Cemil Tokpınar, İhsan Atasoy ve Abdullah Yıldız da kitabın manevi bir hizmet göreceğine ve yeni hidayetlere vesile olacağına inandıklarının altını çizdi.

Konuşmaları ağlayarak dinleyen Alptekin, kürsüde de gözyaşlarına hakim olamadı. Konuşmakta zorlanan Alptekin, kendisinin bir çöplükte büyüdüğünü dile getirdi. Çöplükte yetişen bir insan olarak yaşadığı değişimle gül bahçesine girdiğini kaydeden Alptekin, “Gül bahçesine yeni girmiş biri olarak o gülün kokusunu daha iyi hissediyorum. Kalbimin yarısında büyük bir sevinç diğer yarısında da korku var. Eski yaşadığım çöplüğe geri düşmekten çok korkuyorum.” diye konuştu. Alptekin, iş adamı Sakıp Sabancı’nın cenaze töreniyle başlayan değişiminde yeni çevresindeki insanların kendisine samimi davranışlarının, selam vermelerinin büyük mutluluk verdiğini söyledi.

Bazı gazetecilerin kendisi hakkında yaptıkları “Siyahtı, beyaz oldu” yorumlarına katılmadığını kaydeden Alptekin, “Ben griydim, Rabbim tozumu aldı ve bembeyaz oldum. Allah’a dua ediyorum, çöplüğün içinde benim neremi temiz buldu da oradan çekip aldı. Artık kurtulduğuma sevinmeden başkalarının kurtulması için gayret gösteriyorum.” dedi. Ünlü oyuncu ve manken Alptekin, konuşmasının ardından Nesil Yayınları’ndan çıkan ve hayatını kaleme aldığı kitabını imzaladı.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8