Neler yeni

Welcome to SATBİL FORUM PAYLAŞIM

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It's also quick and totally free, so what are you waiting for?

Bir Satbil Forum Efsanesi

Satbil Reklam Alanı

Satbil Forum Reklam

MONITOR SORUNU!!

bahceci

New member
Local time
19:36
arkadaşlar..benım pcde oyun oynarken..yada atıyorum bi site acılırken..takılıp kalıyor..sora acılıyor..yanii sole..bi siteye giriyorum..aslında gelıyo osite ama..ornegın sıtedekı resımler felan cıkıyo yazılar gelmıyo..yada tam tersı oluyo bazen..oyunlarda da..oyun normal seyrındeyken..bırden kasmaya yavaslamaya baslıyo..sora tekrar duzelıyo..diceksinizki monitorle ne alaka..virus vardır tarattır..ama pc 'yi daha bi ay once..anakart,ram,işlemci,guckaynagı,hdd,ekrankartı olmak uzere bastan assagı yenıledım..ancak..benım monıtorun..kasada ekran kartına takılan bolumun gerısınde kablolarda acılma olmus..yanı hafıf zedelenme war gibi..sorum su..acaba ekrankartı ve monitor arasında ki baglantıda bı sorunmu yasıyorum..böle seyler geliyo basıma..yoksa monitorle hicbi alakası yokmu..filmizlerken ve oyunlarda da ayrıca..ekranda kırılmalar ve cızgıler olusuyo..??

mehmet_ozturk

New member
Local time
Çizgiler yeşil beyaz veya rengarenk mi ? ya da hafif kararma mı var monitör de ayrıca da aldığın tüm yeni parçaların modellerini yazarsan sevinirim... Kullandığın antivirüs ve sürekli bağlı internetin var mı ? sen bunları söyle istersen sana yardımcı olalım...

bahceci

New member
Local time
oncelikle cevap verdiginiz icin tesekkurler...hocam simdi..gorsellik yogun olan bi video izliyom yada film..yada oyun geregi ekrana fazlaca gorsel zenginlik olustugu anda ekranın tamortasından cızgıler gecıyo..ornegın futboloyunlarında..oyun ekranın ortasına dogru akıyo sora tam ekranın ortalarında takılıp bi anda tekrar seyrediyo akmaya..kullandıgım antivirus..avast home versiyon..yada sitelerde gezıyorum..herhangı bı sayfayı asagıya dogru cekerken ..ekrana yansıyan sayfadan bıraz daha assagısını gormek ıstedıgımde tam orda takılıyo ..sora toparlanıyo tekrar..
sistemim:
Asus p5q se2 anakart
9500gt 512mb 128bit ekran kartı
2gb kingston 800mhz ram.
core2 e8400 3.0ghz islemci..

ornegın bı dosya ındırıyom..5mblık..dedigim takılma oldugu anda..ınen dosya takılıp kalıyo %30-%40 da..sora duzeldıgınde bakıyorum..anında %90 olmuş..sizce bu sorunlar neden oluyo..oyunlarda ozellikle..belli bi yerlerde kasıyo kasıyo..sora bırden acılıyo..cok rahat oynanıyo..nedn bole oluyo ki..acaba ..monitor kablosu arızalı oldugu ıcın ekrankartı ile tam alısverısı yapamıyo mu ??

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8