Neler yeni

Welcome to SATBİL FORUM PAYLAŞIM

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It's also quick and totally free, so what are you waiting for?

Bir Satbil Forum Efsanesi

Satbil Reklam Alanı

Satbil Forum Reklam

Monitör Sadece Bazı Koşullarda Çalışıyor

Xfx-MX

New member
Local time
13:51
Merhaba Arkadaşlar, elimde uzun süreden beridir kullandığım 19 inç LCD monitör var. bilgisayarı açtığım zaman ilk anda çoğu zaman monitöre görüntü gelmiyor. Monitör "no signal" hatası vermiyor. üzerinde ki yeşil ışık yanıp yanıp sönüyor. monitörü birkaç kez kapatıp açtığımda ya da ekran kartına bağlı olan kabloyu söküp beklediğimde bazen açılıyor. diğer garip olay ise bilgisayarı ilk açtığımda, bilgisayar windows u masaüstüne kadar getirip,bilgisayarı kullanmaya hazır duruma getirdiğinde monitörü açarsam, monitör bu durumda sorunsuz açılıyor...

monitör açıldığı zaman monitörü sorunsuz oalrak kullanabiliyorum, ta ki bir oyuna girene kadar ( bildiğimiz gibi oyuna girerken önce ekran gider, siyah ekran çıkar sonra oyun ekranı açılır, işte bu ekranın gitme anından sonra monitör açılmıyor). Fikri olan var mı acaba?

Monitör DVI ve analog bağlantılara sahip, farklı kablolarla farklı arabirimleri denedim, hatta farklı bilgisayarlar da denedim yine aynı sonucu veriyor. Yani sorun kesinlikle monitörde

Xfx-MX

New member
Local time
13:51
Vx922 Yeşil Işığın flash yapması

Sorun Power kartındaki kondansatörlerin işlevini yitirmesinden kaynaklanıyormuş, Viewsonic monitöründe aynı sorunu yaşayan insanlara yardımcı olmak için yardımcı olabilecek linki paylaşıyorum ;

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8