Neler yeni

Welcome to SATBİL FORUM PAYLAŞIM

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It's also quick and totally free, so what are you waiting for?

Bir Satbil Forum Efsanesi

Satbil Reklam Alanı

Satbil Forum Reklam

mini sera

lececafe

Co Admin
Local time
17:08
20080526_1211814083_wflu-m.jpg

Giriş: Ampulün İçinde Sera

Patlamış ampuller, enerji israfının en büyük belirtisi. Bu ampuller artık kullanılmadıkları için, onları atmak yerine yeşil bir şeye dönüştürmeye ne dersiniz?

UYARI: Bu bölümde anlatılanları yapmak için tehlikeli araçlar ve keskin cam kullanılacaktır. Bu yüzden mesuliyet kabul etmiyoruz.

1.Adım: Malzemeler

-Eski bir ampul. Eğer patlak bir ampulse bu daha iyi ama kenara tozlanmaya bıraktığınız bir ampul varsa bu da olabilir.
-En etkilisinden bir tutkal
-Ampulü tutacak 1 cm lik soket.
-Birkaç lastik parçası
-Duş başlığı ve döşemeler arasındaki parça
-Küçük plastik kap
-Toprak

Araçlar:

-Pense
-Törpü
-kompresör
-Matkap
-Matkap ucu

2.Adım: Ampulü hazırlamak

Penseyi kullanarak ampulün alt bağlantısını çekip çıkarın. Daha sonra törpüyü kullanarak iki bağlantı arasındaki camı kırın. İçerdeki camı kırarak kenarlarını törpü kullanarak düzleşirin ve törpüleyin.

Ampulün içindeki beyaz pudrayı temizleyin. Bunu bir bez parçası, su veya bir kompresörle(tavsiye edilmiyor) yapabilirsiniz.

3.Adım: Temeli Hazırlamak

Matkabı kullanarak soketin altındaki deliği genişletin. Törpüyü kullanarak ampulün altındaki deliği genişletin ta ki sokete rahatça girene kadar. Plastik parçayı sokete yapıştırıcıyla yapıştırın. En az 20 dakika kurumaya bırakın. Daha sonra da duş parçasına yapıştırın ve bir 20 dakika daha bekleyin.

4.Adım: Bir bitki ya da tohum ekleme

Bu adım kendini yeterince açıklıyor. Ya bir bitki ya da tohum ekleyin.

5.Adım: Kullanma

Artık tek yapmanız gereken kabı toprak ve tohumla doldurmak (ya da küçük bitkilerle doldurmak), temeli kabın üstüne koymak ve en son olarak da ampulü koymak.
İyi aydınlanan bir cam pervazının altına yerleştirin ve ara sıra sulayın.

aman çok dikkat edelim yapmak isteyen arkadaşlar.

alıntıdır ....

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8