Neler yeni

Welcome to SATBİL FORUM PAYLAŞIM

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It's also quick and totally free, so what are you waiting for?

Bir Satbil Forum Efsanesi

Satbil Reklam Alanı

Satbil Forum Reklam

Matt Damon (1970 - ....)

F

fiesta73

Guest
Matt Damon

Doğum: 8 Ekim 1970, Cambridge Amerika

Gerçek adı: Matthew Paige Damon

Aile: Babası bir vergi müfettiş annesi ise bir profesördü. Büyük kardeşi Kyle ise bir heykeltraş.

İlişkiler: Minnie Driver, Claire Danes ve Winona Ryder.

Eğitim: Harward Üniversitesinde İngilizce üzerine eğitim aldı.

Çocukluk: 2 yaşında annesi ve babası boşanınca çocukluğunun büyük kısmını annesi ile birlikte geçirdi. 8 yaşında ilerde kendine çok yakın bir bölgede oturan ve ilerde ünlü olacak Ben Affleck ile tanıştı. İkili üniversite yıllarına kadar tüm çocukluklarını birlite geçirdiler. İlerleyen yıllarda beraber yazdıkları "Good Will Hunting"in (Can Dostum) senaryosunu 600 bin dolara sattılar ve senaryo dalında Oscar kazandılar.

İlk filmi: Mystic Pizza filminde tek satırlık bir konuşması vardı. Bu film aynı zamanda Julia Roberts'ın da ilk filmi olma özelliğini taşıyor.

Rol: "Courage Under Fire" filmindeki kısa rolü için 20 kilo verdi.

Biliyor musunuz? Harward üniversitesinde Skylar Statenstein adlı bir kızla çıkmıştı. Senaryosunu yazdığı "Good Will Hunting" (Can Dostum) filminde Minnie Driver'in karakterine bu ismi verdi.

Bunu biliyor musunuz: Skylar Statenstein şu anda bir doktor ve Metallica'nın bateristi Lars Ulrich ile evli!

Söz: "...bu yollardan Ben Affleck olmadan geçmek çok daha zor olurdu. Benim başıma gelenin ona da olduğunu görmek olayları daha gerçekçi yapıyor. Bunları onunla konuşmak harika birşey, çünkü bunların çoğu garip ve korkutucu olaylar." Şöhret olmanın baskısı hakkında.

"Başarı sürekli düşündüğüm bir mesele değil. Eğer insanlar benim filmlerime giderlerse, evet bu başarı. Ama gitmezlerse, kuru gürültüden başka bişey değil."

Filmografi

Confessions of a Dangerous Mind (2002)
Bourne Identity, The — 2001
Third Wheel, The — 2001
Ocean's Eleven — 2001
All the Pretty Horses — 2000
Legend of Bagger Vance, The — 2000
The Talented Mr. Ripley — 1999
Dogma — 1999
Saving Private Ryan — 1998
Rounders — 1998
Chasing Amy — 1997