Neler yeni

Welcome to SATBİL FORUM PAYLAŞIM

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It's also quick and totally free, so what are you waiting for?

Bir Satbil Forum Efsanesi

Satbil Reklam Alanı

Satbil Forum Reklam

Mahkeme kararı ile

MeKa

Banned
Local time
10:24
Mahkeme kararı ile engellenmiş sitelere girmek (Programsız)

NOT : Birçok site admini artık bu yazı arkasında gizleniyor....

Biliyorsunuz <müyap> çeşitli yaptırımlarla birçok siteye erişimi engelledi. Megauplaod.com vb. siteleri.. Tabii bunlara çeşitli yollarla tekrar girilebiliniyor,, bir kaç ufak dns değişikliğiyle müyap tarafından kapatılan sitelere girebilirsiniz peki bu nasıl olacak?.. Kullandığımız dns adreslerini değiştirerek ..!!
( )

ilk olarak,, "ağ bağlantılarıma" giriyoruz kendi kullandığımız bağlantıya sağ tıklayıp açılan menüden "özelliklere" tıklıyoruz bknz resim 1

4600x450fa0.jpg

39504305qt1.jpg

Bu ekranda en üstteki "ağ iletişimi" sekmesini seçip alttaki alandanda internet iletişim kuralları tcp/ip yi seçiyoruz ve özelliklere tıklıyoruz Bknz resim 2

61165197xu3.jpg

Son aşama burada <dns> adresini değiştireceğiz normalde dns sunucu adresini otomatik al olarak seçili olan kısmı aşağıdaki dns sunucu adreslerini kullan olarak değiştiriyoruz.. Yeğlenen dns sunucusu ksımına aşağıdaki verdiğim dns'lerden birini yazıyoruz ve tamam deyip pc'yi açıp kapatıyoruz hepsi bu kadar....
Bknz resim 3

Dns listesi:
4.2.2.1
4.2.2.2
4.2.2.3
4.2.2.4
4.2.2.5
4.2.2.6

35853791mb8.jpg

MeKa-Satbilforum.com

Son düzenleme:

MeKa

Banned
Local time
Korkulacak bişi yok..

tesekküerler.....ama girmesem daha ii haha:):)

Ne o yaa,,korktunuz galiba..Korkulacak bişi yok zira birçok site admini bunu kullanır oldu artık.Kendilerine göre bazı haklı sebep gördükleri durumu halledebilmek için..Böyle yazı arkasına saklanan çok site ile karşılaştığımdan çözüm önerisi olarak ekleme yapmıştım..

MeRcAn

New member
Local time
yok o anlamda demedim zaten pek anlamadıgım için bunlardan...onun için ben en iyisi girmeyim anlamında dedim yoksa site adminlerinin işine yarar bir sey tskler...

MeKa

Banned
Local time
yok o anlamda demedim zaten pek anlamadıgım için bunlardan...onun için ben en iyisi girmeyim anlamında dedim yoksa site adminlerinin işine yarar bir sey tskler...

Peki,,sevgili miss modumuz..Günün birinde daha önce giripte sonradan böyle bir pencere ile karşılaştığın zamanda verdiğim resimleri kullanarak anlattığım bu işlemi gerçekleştirebilirsin..Aynı işlemi saatin yanında yanıp sönen TV simgesine çift tıklayıp/özellikler e tıkladığında da aynı o sayfaya ulaşabilirsin..

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8