Neler yeni

Welcome to SATBİL FORUM PAYLAŞIM

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It's also quick and totally free, so what are you waiting for?

Bir Satbil Forum Efsanesi

Satbil Reklam Alanı

Satbil Forum Reklam

Kimliğini kaybedenler tehlikede

@hmet

UZAKLARDAN
Local time
16:01
081020121311508876666_2.jpg

Kimliğini kaybedenler tehlikede

Kimliğini kaybettikten sonra herhangi bir yasal başvuru yapmayıp ve ilan vermeyip sadece kimliğinin yenisi çıkartanları büyük bir tehlike bekliyor.

Dolandırıcıların yeni hedefi kimliğini kaybeden vatandaşlar oldu.

Dolandırıcılar kayıp ve çalıntı kimliklerle bankalara başvurup kimlik sahibi adına kredi kartı çıkarıp kredi başvurusunda bulunup büyük meblağlarda dolandırıyor. Gelen icra ile şok olan kayıp kimliğin sahipleri ise mahkemenin yolunu tutuyor.

ORTAK ŞİKAYET BANKALAR

Seneler önce kaybettiğiniz kimliğiniz seneler sonra karşınıza büyük bir borç ve icra kağıdı ile çıkarsa ne yaparsınız. Şikayetvar.com'a gelen şikayetlere göre; kayıp kimlik mağdurları azımsanmayacak kadar fazla. Hepsinin ortak şikayeti ise kaybettikleri kimliklerine bankaların sadece kredi kartı vermekle kalmayıp bir de o kimliklerle büyük meblağlarda kredi vermesi. İşte kayıp kimlikleri nedeni ile mağdur olan vatandaşların şikayetleri şöyle:

KAYIP KİMLİKLE KREDİ KARTI

"2006 yılında kayıp olan kimliğimle bankaya başvuran bir vatandaşa; 'Sen kimsin' diye sormadan kredi kartı verip, bu kredi kartını kullanmasına müsaade edip, bu borcunda sorumlusu olarak beni gösterdiler. Yaklaşık 2 sene bu sıkıntılarla uğraştım. Kimi zaman hesaplarımı bloke ettiler. Ticari itibarımı zedelediler. En sonunda borcun bana ait olmadığını kabullendiler ve bununla ilgili yazılı bir evrak gönderdiler. Geçtiğimiz günlerde kredi başvurusunda bulundum. Daha önce kredi kartı ile ilgili bir sorun yaşadığımı (az önce anlattığım mesele) bahane edip reddettiler. Bankadan şikayetçiyim. Umarım başka mağdurlar yoktur."

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8