Neler yeni

Welcome to SATBİL FORUM PAYLAŞIM

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It's also quick and totally free, so what are you waiting for?

Bir Satbil Forum Efsanesi

Satbil Reklam Alanı

Satbil Forum Reklam

Kendi Wallpaperınızı Kendiniz Yapın

Ghost

New member
Local time
16:23
Ctrl+N veya file>new ile yeni dosya acıyoruz kendimize boyutları 1024*800 sectim ben cünkü adı üstünde wallpaper
biggrin.gif
daha sonra "D" tusuna basarak renkleri sıfırlıyoruz siyah ve beyaz olarak..

ilk olarak Filter > Render > Clouds diyoruz ve hemen ardından Filter > Render > Difference Clouds uyguluyoruz. Ctrl+F ile bu adımı tekrar ederek degisik sonuclar alabiliriz..

bir sonraki basamak Glowing Edges.. Filter > Stylize > Glowing edges (ayarlar aşagıdaki gibi olmalıdır.)

Bu işlemi yaptıktan sonra Ctrl+U veya İmage > Adjustments > Hue/Saturation yaptıktan sonra Colorize kutucugunu işaretleyerek çalışmamıza renk veriyoruz.
Ben Saturation u 65 , Hue değerini 225 yaptım Lightness ise 0.. tabi bu kısım size kalmış istediğiniz değeri girerek rengi değiştirebilirsiniz..

Bir sonraki adım Radial Blur.. ayarlar Amount = 100 , Blur Method = Zoom , Quality = Best diyoruz ve ortaya şöyle bi görüntü cıkıyo.

Biraz koyuluk katıyoruz Image > Adjustments > Brightness/Contrast diyoruz ve degerleri giriyoruz. Brightness = -23 , Contrast = 37.

Layer > Duplicate Layer diyerek çalışmamızın bir kopyasını yaratıyoruz. Daha sonra Filter > Distort > Twirl uyguluyoruz Angle 65° olacak.

İlk layer dan yani background dan bi kopya daha yaratıyoruz. Üstüne tıklayarak Duplicate Layer diyoruz ve yeni kopyaladıgımız layer da tekrardan Filter > Distort > Twirl uyguluyoruz ve değeri - 65° olarak giriyoruz.

Her iki layer ın Blending Modu unu değiştirerek 'Lighten' yapıyoruz.Bakın ortaya ne çıkıyor
smile.gif

(Ctrl+E) veya Layer > Merge Down diyerek 2 layer i birleştiriyoruz ve Ctrl+L veya Image > Adjustments > Levels diyerek Auto tuşuna basıyoruz ve sonuç..

Ctrl+U kombinasyonu ile Hue/Saturation degerlerini değiştirerek zevkinize göre bir wallpaper yapabilirsiniz..

Kırmızı Ton >

Yeşil Ton >

Sarı Ton >

eek.gif
he unutmadan Blending Modu Normal yaparsanız arka plandaki mavi ton (çalışmanın başlarında verdiğimiz renk) kaybolacaktır.. Ama bence arka plandaki o renk daha bi güzel duruyo çalışmanın içinde... Mesela saf hali şöyle bişi oluyo.

Umarım hoşunuza gitmiştir. İyi çalışmalar...

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8