Neler yeni

Welcome to SATBİL FORUM PAYLAŞIM

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It's also quick and totally free, so what are you waiting for?

Bir Satbil Forum Efsanesi

Satbil Reklam Alanı

Satbil Forum Reklam

INCA LCD-20 IL-820 20.1" acil yardım :(((

farplanet

New member
Local time
05:43
merhaba arkadaşlar...önemli bir konuda yardımınızı isteyecegim...ilgilenirseniz çok sevinirim..ben ve eniştem 3 yıl önce INCA LCD-20 IL-820 model monitörü almıştık hepsiburada.com dan...
20.1'' ve geniş ekran..bir ay kadar önce onların monitörü bozuldu ve henüz yaptırmadılar yedek eski monitörü kullanıyorlar am yaptırmakda istiyorlar...şimdi bir ay sonrası benim monitörde aynı arızayı verdi...dün gece çalışıyordu sabah açtıgımda eniştemlerin monitörün aynı arızasını gördüm bundada...
arıza şu : bilgisayarı açtıgımda ve monitörüde açtıgımda monitör sürekli olarak her saniye gelip gidiyor yani açılık kapanıyor...yani açma kapama dügmesinde degil ekran gelip gidiyor...ekranda windowsun açıldıgını görüyoruz ama sürekli olarak ekran gidip geliyor ve hiç bir işlemde yapamıyoruz...

bu konu neden olabilir ?
birde en uygun fiyata nasıl yaptırılabilir...umarım pahalı bir şey degildir...zira ekonomik olarak biraz zor dönemimize denk geldi....

ilgilenirseniz çok sevinirim şimdiden çok çok teşekkür ediyorum ilgilenenlere...buarada monitortamiri yaptıgı söylenen bir yere tel açtım az önce istanbulda..o şahıs telde liquıd ekran gitmiş yenisini alın ölmüş o dedi ve canım çok sıkıldı yenisini alacak durumumda yok şimdi umarım öyle degildir arızası...lütfen cevabınızı bekliyorum.:(..
saygılar sunuyorum

MÜDÜR Yardımcısı

Forum Elektronikçisi HATAY
Local time
Web sitesi
www.türkiyeelektronikçileri.org
arızamı ögrenmek istiyon yapabilirsen işte sana arıza sebebi

monütörünü aç ve beslemdeki 1000uf-16-25 volt luk kondasitörü ve yanındaki 470uf yada 680 uf kondasitörleri yada 6-7 tane kondasitör var hepsini aynı degerde degiştir çalışmaya başlayacaktır.

dikkat et elektirik çarpmasın seni :)

farplanet

New member
Local time
üstadım merhaba teşekkür ederim cevabınız için...o sorunu çözdüm..bir tv tamircisine götürdüm...aynı sorunla karşılaşan arkadaş olursa konu hakkında bilgi vereyimki onlarda faydalansınlar..arkadaşlar bülent beyinde söyledigi gibi konu kondanstör lerde şişme olmuş ve bu arızaya sebep olmuş...5 kondanstör degiştirdiler söylediklerine göre..bende ordaydım ama çok dikkat etmedim...ve yarım saat içinde çalışır vaziyette aldım ekranımı...daha büyük bir sorun var diye korkmuştum zira görüştügüm bir yer bana onun yapımı sıfırın maliyetiyle aynı olur demişti...bu arada 40 lira dediler ben 30 lira verdim...bana olan maliyetinide söyleyimki daha pahalı vermeyin...yani en fazla 50 liraya kadar bir gideriniz olabilir götürdügünüz yere göre...iyi günler herkese teşekkürler bülentbey tekrardan...saygılar selamlar

ertanozgur

New member
Local time
bu monitörler 3 yıllık galiba aynısı bende de var benimki de kapatıp uzun süre sonra açınca ışığı yanıp yanıp sönüyor (çıt çıt diye ses de geliyor) yaklaşık 4-5 dakika sonra açılıyor ve normal çalışmaya devam ediyor. ordu'dayım kime götüreceğime de karar veremedim. en azından bilgisiz olarak televizyoncunun yanına gitmeyim bilginiz varsa lütfen benimle paylaşırsanız memnun olurum çok sağolun.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8