Neler yeni

Welcome to SATBİL FORUM PAYLAŞIM

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It's also quick and totally free, so what are you waiting for?

Bir Satbil Forum Efsanesi

Satbil Reklam Alanı

Satbil Forum Reklam

İlköğretim ve ortaöğretim için kıyafet modelleri

y@sin

New member
Local time
03:09
Web sitesi
www.konukevi.net
KAMUOYUNA DUYURU

Milli Eğitim Bakanlığı'nın 2009-2010 eğitim öğretim yılından itibaren uygulamaya koyacağı yeni öğrenci kıyafeti düzenlemesine ilişkin aşağıdaki bilgiyi kamuoyuna sunarız.

Planlanan yeni düzenleme ile 2009-2010 eğitim öğretim yılından itibaren ilköğretim okullarında mavi önlük mecburiyeti kaldırılacaktır. İlköğretim ve ortaöğretim okul kıyafetlerine ilişkin modeller Kız Teknik Öğretim Genel Müdürlüğü tarafından yapılan çalışma ile geliştirilmiştir.

Bakanlığımız tarafından uygulamaya konulacak yeni kıyafet tasarımları adresinde kamuoyunun görüşüne sunulmuştur.

Yapılacak bu düzenleme ile kıyafet serbestisi getirilmemekte olup, okullarımızdaki tertip, düzen ve disiplinden vazgeçmek mümkün bulunmamaktadır. Bununla okul disiplini içerisinde öğrencilerimizin rahat edebilecekleri kıyafetlerin belirlenmesi amaçlanmıştır.

Ayrıca öğrenci velilerinin okul kıyafetlerini 2008-2009 eğitim öğretim yılı için temin ettikleri ve kıyafet üreticilerinin yine bu yıl için kıyafet ürettikleri de dikkate alınarak veliler ve üreticilerin mali sıkıntıya girmemeleri bakımından bir yıl öncesinden bu yeni uygulamanın kamuoyu ile paylaşılmasının uygun olacağı değerlendirilmiştir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Basın ve Halkla
İlişkiler Müşavirliği
KIYAFET MODELLERİ

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8