Neler yeni

Welcome to SATBİL FORUM PAYLAŞIM

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It's also quick and totally free, so what are you waiting for?

Bir Satbil Forum Efsanesi

Satbil Reklam Alanı

Satbil Forum Reklam

geyik muhabbeti nedir?

Turkiye-Sevd@lisi

New member
Local time
13:33
Ezanlarin Yukseldigi Minarelerden,Ay Yildizin Golg
- abi ya nokya nin yeni modellerinde pil daha uzun gidiyomu$
- yok olm incecik onlar ne kadar dayanir ki
- son teknoloci abi olur her$ey kiç kadar oluyo
- olm ben sana söliyim çabukcak eskir o pil o zaman vardir bi kelegi
...

- geyigin boynuzlari ornek alinarak gittikce dallanip budaklanan sadece zaman gecirmek icin yapilan ve hicbir bilgi,kultur alisverisinin olmadigi sohbet turunun tumune verilen ad.

geyik1: şimdi biz saatleri geri mi alcaz, ileri mi?
geyik2: ne zaman?
geyik1: neblem...
geyik2: iki ileri bir geri alcaz.

- olm lan michael jackson şimdi napıyodur acaba?

-nuran abla sakıp sabancı' nın telefon faturası ne kadar geliyordur acaba?

-himmm. hakkaten?..

- bence geyik muhabbeti adı, avlarından dönen avcıların, "ben şu kadar geyik vurdum", "ben geçen sene toplam bilmem kaç tane geyik vurdum" şeklindeki boş muhabbetlerinden gelmektedir.

- geyik muhabbetinin asil kokeni geyiklerin basbasa verip cene takirdatmasindan ileri gelir. olay soyle*; ren geyikleri kisin ahirlarinda usudukleri zamanlarda birbirlerine iyice sokulurlar, ancak boynuzlar birbirlerine cok iyi temas etmelerini engelledigi icin yine de cok yanasamazlar birbirlerine ve usurler. haliyle ceneleri titrer ve sanki kafa kafaya vermisler de konusuyorlarmis izlenimi yaratir goruntu. iste geyik muhabbetinin asil kokeni budur.

"ne muhabbeti?
geyik muhabbeti *
ne geyiği?
ren geyiği
ne reni?
el freni
ne eli?
hanım eli
ne hanımı?
ev hanımı
ne evi?
dağ evi
ne dağı?
ağrı dağı
ne ağrısı?
baş ağrısı
ne başı?
kuş başı
ne kuşu?
muhabbet kuşu
ne muhabbeti?
geyik muhabbeti*
ne geyiği?
ren geyiği
ne reni?
el freni?
ne eli?

- nolcak lan bu türkiyenin hali " gibi cümlelerle başlayan her tür muhabbetin sınıfsal farkı...

geyiklerin çok soğuk havalarda daha öncede yazılmış olduğu gibi donup ölmemek için bir araya toplanıp genelde çembere benzer bir şekil alıp (fakat bu sefer daha önce yazılmış olduğundan farklı olarak) nefes alıp vererek ortamı ısıtmaya çaılşmaları insanların da bir araya toplanıp onlar gibi ağızlarını oynatmalarına benzetilmiş sanırım..fakat burada insanlarla geyiklerin arasındaki fark bariz.. birisi hayatını kurtarmak donup ölmemek için yaparken bunu diğeri gerektiğinde zaman öldürmek saçmalamak bir nevi eğlence falan amaçlı yaparmış hatta bu ikinci tür birde utanmadan yaptığı bu işi ilk türün ölüme karşı verdiği direnişe benzetmiş..yazık bize

alinti

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8