Neler yeni

Welcome to SATBİL FORUM PAYLAŞIM

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It's also quick and totally free, so what are you waiting for?

Bir Satbil Forum Efsanesi

Satbil Reklam Alanı

Satbil Forum Reklam

Formatlamaya artık son

SaTBiL™

Administrator
Local time
13:38
Web sitesi
www.cekingen.net
windows göçtüğünde veya internetten bulaşan virüs ve casus yazılımlardan artık illallah dediyseniz
bilgisayarınızı eski haline 5 dakikada dönderebiliyorsunuz.
bunun için bilgisayarınızı sadece birkez formatladıktan sonra antivirüs ve diğer proğramlarınızı yüklüyorsunuz ve bu proğramla imajını alarak bilgisayarınızda saklıyorsunuz.
herhangi bir durumdada bu imajı tekrar C sürücüsüne yüklediğinizde saatlerce süren formatlama işini bilgisayarcıya gitmeden kendiniz yapmış oluyorsunuz

bu proğramı şuan kullanmaktayım gayet mükemmel bir proğram
öncelikle bu proğramı yükleyin

Sabit disk’inizin imajını almak

-1-
Öncelikle proğramı kurun
Şimdi C sürücüsünün imajını alacaz.
Bunun için C’nin dışında başka bir sürücüye alınan imajı saklamak için bir klasör açın.
şimdide aşağıdaki resimdeki işaretli yere tıklayın

-2-
Şimdide açılan pencereden ileri deyin

-3-
Soldaki bölümden Windows’un yüklü olduğu sürücüyü seçin ve soldan nereye kaydedeceğinizi seçin

Not: Harddiske kaydedersiniz imaj geri yüklerken problemsiz yüklüyor
Ama Windows çöktüğünde bu proğram çalışmayacağı için bir tanede CDye kaydedin. Bu kaydettiğiniz CDyi cdrom’a yerleştirip bilgisayarı yeniden başlattığınızda ekrana ghost ekranı açılacaktır. Böylece alınan imaj yeniden yüklemeye olanak sağlayacaktır.

-4-
C sürücüsünün dışında bir klasör açın ve aşağıdan o klasörü proğrama gösterin ve ileriye tıklayın

-5-
Bilgisayarınız yeniden başlayacaktır ve ekranı aşağıdaki şekildeki gibi olacaktır
İşlem sonunda ise bilgisayarınız windowsa geri dönecektir

-6-
Artık proğram hazır aşağıda işaretli yeri tıklayın

-7-
Sadece son adım tamam’ı tıkladıktan sonra bilgisayarınız yeniden başlayacak ve imajı kaydettikten sonra yeniden windowsa geri dönecektir

Alınan imajı sabit diskinize geri yükleme

Eğer bilgisayarınız çöktüyse CDye kaydettiğiniz imajın birinci CDsini takıp yeniden başlatın
Ekrana gelecek ghost ekranından yön tuşları ile imajı yükleyin

-1-
Aşağıdaki seçeneği tıklayın

-2-
Tekrar ileriyi tıklayın

-3-
Daha önce yüklediğiniz imajın yerini proğrama gösterin ve ileriyi tıklayın

-4-
Soldaki pencereden yüklenecek imajı sağdaki penceredende yüklenecek yerel diski seçin

Not: ben imajı hiç C dışında başka bir sürücüye yüklemedim. Belki D’ye yüklerseniz bilgisayar çöktüğünde C içindeki kalmış dosyaları kurtarabilirsiniz.
Denemek lazım.

-5-
Yükleyeceğiniz imaj C sürücüsüne bir tür format atacağından o anki windows’u silecektir
Üzerine yazmak için soldaki küçük kutucuğu işaretleyin ve tekrar ileriye tıklayın.

-6-
Bilgisayarınız yeniden başlayacaktır ve ekranı aşağıdaki şekildeki gibi olacaktır
İşlem sonunda ise bilgisayarınız windowsa geri dönecektir

-7-
Artık proğram imajı yüklemek için hazır aşağıda işaretli yeri tıklayın

-8-
Sadece son adım tamam’ı tıkladıktan sonra bilgisayarınız yeniden başlayacak ve imajı kaydettikten sonra yeniden windowsa geri dönecektir

Son düzenleme:

admin

Administrator
Yönetici
Local time
sevdiğim vede kullandığım bir program emeğine sağlık çağrı

sahin11

New member
Local time
arkadaşım birşey sora bilirmiyim benim bilgisayarımdaki programlarıda geri yüklüyormu acaba yoksa sadece xp yimi yüklüyor

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8