Neler yeni

Welcome to SATBİL FORUM PAYLAŞIM

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It's also quick and totally free, so what are you waiting for?

Bir Satbil Forum Efsanesi

Satbil Reklam Alanı

Satbil Forum Reklam

Facebook hesap silmek - resimli anlatım

@hmet

UZAKLARDAN
Local time
06:29
Facebook hesap silmek - resimli anlatım

Ünlü sosyalleşme (!) aracı facebook'ta hemen hepimizin bir hesabı vardır. Kimimiz saatlerce bu sitede arkadaşlarını arıyor, değişik gruplara üye oluyor, gruplar açıyor. Kimimiz de facebook ‘a pek ısınamadan bu macerasını sonlandırıyor. Ben de bu ikinci gruptandım.

“ben de facebook’tayım oğlum, sen de gelsene,” telkinlere daha fazla dayanamayarak üye olmama rağmen bir türlü ısınamayıp bir daha dönmemiştim bu siteye. Zamanla, bahsettiğimiz ilk grupa mensup bazı insanlar bu sitenin başında saatler geçirmenin faydasızlığını fark ettiklerinden hesap silme ihtiyacı hissettiler.

Ama site yönetimi hesabı tamamen silmeye izin vermiyor sadece hesabı donduruyordu. Zayıf iradeleri olan üyerler de pasif haline getirdikleri üyeliklerini tekrar canlandırabiliyordu.

Kısacası Facebook birkaç ay öncesine kadar hesap silmeye izin vermiyordu. Bilgilerimizi veritabanlarında saklıyorlardı. Ama epey şikâyet almış olacak ki bu davranışlarından vazgeçtiler.

Adım Adım şunları gerçekleştiriniz:

1.Facebook girip e-mail ve şifrenizle girişinizi yapın.
2.Anasayfanızın en alt ve sağ köşesinde Help (türkçe kullanıyorsanız Yardım) linki vardır, onu tıklayınız.

3.Gelen Yardım sayfasında, yardımlar üç gruba ayrılmış durumda. Siz Using Facebook (facebook u kullanmak) gurubu altındaki privacy (gizlilik) linkine tıklayınız:

60221660dw3.jpg

4.Yine gelen sayfada bir kaç madde var, en sondaki
40346243ek4.jpg

Seçeneğine tıklayın; hemen altında bir pencere belirecektir:
87718922td4.jpg

5.Yukarıdaki pencere içindeki yazının en sonundaki here linkine tıklayınız, türkçe kullanıyorsanız aynı yazının en sonunda bura yazıyor.
Gelen pencerede emin misiniz sorusuna Submit i tıklayarak bu konuda ne kadar kararlı olduğunuzu gösteriniz.
6.Submiti tıkladıysanız sizden son kez şifrenizi isteyecek, şifrenizi ve harf doğrulamasını girip Okay a basınız:
19483702rs3.jpg

7.Geçmiş olsun! bir teşekkürü hak ettim galiba
smile.gif

SON Bir NOT: bu yaptığınız işlem 2 hafta sonunda gerçekleşecektir. o zamana kadar üyeliğiniz deaktif durumda kalacak, üyeliğinizi aktif etmezseniz 14. gün üyeliğiniz kaldırılacaktır.
alıntıdır

Türkçe resimleri de yayınlıyorum buda made in kmlzkn oldu

1 - sağ altta yardım merkezine tıklayın
2- resimlere bakın görürsünün isaretli

1. resim
60914039.jpg

2. resim
94040315.jpg

3. resim
en son hesabımı kalıcı olarak sılmek istiyorum seciyorsunuz işlem tamam

shape1
shape2