Neler yeni

Welcome to SATBİL FORUM PAYLAŞIM

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It's also quick and totally free, so what are you waiting for?

Bir Satbil Forum Efsanesi

Satbil Reklam Alanı

Satbil Forum Reklam

Eywahh gitti laiklik elden....

elmas

New member
Local time
20:12
şimdi uzun zamndır söz konusu olan bir sorun var ülkemizde ''başörtüsü sorunu''...

sol taraf; kesinlikle kabul etmiyoruz diyor
sağ taraf; kendince çözümler bulup sorunu çözmek için çabalıyor...
ya bizler halk ne diyor???

Halk'ın bir çoğunluğu laiklik eywahh elden gitti diye sokaklara dökülüyor
bir çoğumuzda başörtüsü yandaşı olup özgürlüklerini dile getiriyor...

Şimdi; kimin ne düşündüğünü bir kenara bırakıp kendi düşüncelerimi yazıp dök içini konusuna yazıyorum...

Başta sayın baykal ve tayfasına ; Sizler bence neyi neden savunduğunuzu bile bilmeyen insanlarsınız bir laiklik ilkesidir tuturmuş gidiyorsunuz şimdi size soruyorum bir insanın başı kapalı olması o insanın iyi bir bilgili olmasına değişirmisiniz?
Sayın Ali kırca porğramlarında haber yapıyor çok büyük bir ayıpmış gibi bakın başörtülü bir bayan utanmadan nasılda kameralara cevap verebiliyor diyorsunuz soruyorum sayın kırca binlerce seks fantazilerinizde tv lere çıkmanız mıdır laiklikten kastınız???

Sayın CHP millet vekilleri çıkıyor biz onay vermiyoruz diyorlar neye, nasıl neden onay vermedikleri sorulduğunda tek cevapları laiklik elden gidiyor yahu ! oluyor... Bumudur yani.. Eywallah anayasamızda uygulanması gereken bir takım kanunlar yasalar var elbet, laiklik,demokrasi,özgürlük diye yıllardır bağırıp sokaklara pangartlar açanlara soruyorum, mini etek giyip, göğüs dekoltesiyle belkide okula sadece bugün acaba ne yapsamda kendimi okulda en çok beğenilen kız yapabilsem diye düşünen kızlardan mı, yoksa adabıyla okula giden gerek mütavazi giyinişiyle gerek başı örtülü sadece bir yerlere gelebilme telaşıyla isteğiyle gidenlermi laiktir, soruyorum hepinize laiklik nedir??? sizin laiklikten kastınız nedir, yok eğer biz laikliğimizi yaştıyoruz, her adımımız laik diyorsanız vay halimize, gittiğiniz yol yol değil, bulunduğunuz konumlar hiç doğru değil, ister kabul edin ister etmeyin tabiki TÜRKİYE CUMHURİYETİ altında bir ülkeyiz ATAM'ıza saygımız tartışılmaz, ama sizin unutmamanız gereken birşey vardır, bizler T.C 'den önce bir islam ülkesiyiz ve din doğmatik birşeydir tartışılmaya açık bir şeyi yoktur,net, açıklayıcı ve kolaylığıyla tüm açıklamasıyla kitabımızda yer almaktadır, bir insanın ilk önce ruhu kapalı olmalı, biz buna insan diyoruz, tabiki dinimizin gerektiği gibide kapanılmasıda gerekmektedir, lakin sizi bir korku bir telaş sarmış nedir? Eywaah laiklik elden gitti nedir efendim elden giden, şöyle düşünün sayın baykal; hastalanıyorsunuz o anda size bakacak olan tek bir insan var oda bir bayan ve başı örtülü siz o insanın bilgisinden yararlanıp iyileşmenenizimi düşünürsünüz yoksa öleyimde bu kadın bana bakmasın mı düşünürsünüz??? Aslında olay yılların geTirdiği laf olsun torba dolsun misali yapılan fuzili tartışmadan ötürü gelmektedir,öyle ki sizlere sorulduğunda mantıklı bir açıkama bile yapamıyorsunuz nedir efendim, T.C. islam devletine dönüyor, nereye gidiyor efendim olduğu yerde duruyor, bugün annelerimiz, ablallarımız, kız kardeşlerimiz sadece dinlerine bağlı kalarak kendi doğrultularında bu ülke için birşeyler yapmak için okumayı seçiyorlar eğer onlar sizin düşündüğünüz gibi düşünseler idi PKK örgütü gibi bir örgüt kurar dağlara çıkar sizlere savaş açardı, ama onlar haklarını doğru doğrultuda isteyerek bu ülkenin T.C bireyleri olarak ATA'larının izninde faydalı birer genç olmak istiyorlar, eee sonra noluyor sizler gibi örümcek beyinleriniz yüzünden yurt dışında eğitim görüp dış ülkelerde el üstünde tutulup oralara faydalı insanlar oluyorlar, bakın siz bu kafayla bir arpa yol alamazsanız bence sonkez bir düşünün doğru yolu bulmak zor değil....

AKP; sadece ünv. de örtüyü setbest diyor, kamu kuruluşlarında ki serbestlik bırakılmadığı sürecede okuyan insanları mezunlarından sorna nereye yerleştirmeyi düşünüyor acaba??? Böyle saçmalık olmaz nasıl özgür bir ülkeyiz diyorsak en büyük hakkımızdır bu herkeS istedİiği gibi gitsin okuluna devam etsin, iş yerinde çalışsın bize zeki, bilgili, çalışkan gençler lazım , efendim kısa eteği, efendim, saçı kapalılığı değil, bizler nasıl hayvanların etinden , sütünden, yağından faydalanıyorsak insanlarında sadece ülkemiz için bilgisinden yararlanmamız gerekir, bırakın baş örtüsünü vs... laiklik 70 milyon ülkede 10 milyon gencin kapanmasıyla bitmez....

Elmas ALEMDAR

zavzagalı

New member
Local time
Web sitesi
www.arakli.gen.tr
Hep sorun hep solcular hep chp dsp ve yol arkadaşları 50 yıldan beri iktidar olamıyorlar ama parazit üretmeye memleketi kaosa sürüklemeye bayılıyorlar
Bu arada genel kurmay başkanlığını bile susturmasını bilerek politikasını birkez daha gösteren hükümetimizide kutluyorum...

seda07

Banned
Local time
nerden bilebilirsin ki chp yle dsp yi kimsenin tutmadığını tutmasa bu kadar oy oranı alırmı chp ve sizce neden başörtüsünü bazı yerlerde istemiyorlar düşündünüzmü?

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8